Księga i miecz. Zbrodnia i odkupienie. Wspomnienia byłego terrorysty

literatura faktu
9788377520277
Lesław Czapski
islam terroryzm dźihad muzułmanie terroryści Libia fundamentalizm

Ksiazka bardzo wazna z prostej przyczyny - ukazuje niebezpieczenstwo fundamentalizmu religijnego (dotyczacego wszystkich religii). Zwierzenia bylego terrorysty uswiadamiaja, ze wojna religijna to nie tylko dzialania zbrojne. Niektore opisy autora byly niepotrzebnie rozwlekle, jednak przystepny jezyk sprawia, ze ksiazke czyta sie dobrze. Lektura obowiazkowa.

Bardzo ciekawe, choć do wyższej oceny brakuje wygładzenia stylu i większej ilości faktów w drugiej części książki - dla mnie nawet bardziej interesującej niż dzieciństwo głównego bohatera.

Książka którą w dzisiejszych czasach powinien przeczytać każdy....

Jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Opowiada historię mężczyzny o imieniu Kamal Saleem. Od najmłodszych lat mówiono mu, że jego powołaniem jest zabijanie niewiernych. Miał trudne dzieciństwo i już jako siedmiolatek brał udział w misji, szmuglując broń do Izraela. Następnie kilka lat po tym szkolił bojowników w obozach libijskiego dyktatora Muammara...

Chyba każdy się zgodzi, że książka nie należy do tych, o których mówi się 'fajna'... To po prostu nie jest właściwe słowo. Z pewnością należy za to do tych, które po przeczytaniu wzbudzają refleksje, zmuszają do zatrzymania się i zastanowienia oraz powodują zmianę.

Autor książki maluje słowem. Czytając znalazłam się w wielu opisanych miejscach widząc oczami wyobraźni...

Bardzo dobra książka, otworzyła mi oczy i pomogła zrozumieć co kieruje terrorystami, jak werbują zamachowców, o co im chodzi i jak mogą wyjść z tego gówna. POLECAM

To nie jest arcydzieło, ale książka, którą powinno się przeczytać. Zwłaszcza, jeśli się z upodobaniem czytuje biografie. Z pierwszej ręki można się dowiedzieć o islamie więcej niż z debat telewizyjnych i propagandy. Coś w rodzaju "Syna Hamasu". Trzyma w napięciu i daje do myślenia.

• 2016
  • 2018