Zrozumieć programowanie

2015-10-27
2015-10-27
9788301182021
poradnik informatyka programowanie

Okładka książki Programista Junior, nr 2 (4) / 2020 Adrian Bala, Gynvael Coldwind, Michał Jawulski, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Krzysztof Łos, Mariusz Muniak, Justyna Płatek, Krystian Pochodyła, Joanna Raczek, Redakcja magazynu Programista, Karol Rogowski, Witold Sikorski, Wojciech Sura, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Wojnicki, Damian Wojsław, Marcin Wolski, Marcin Zajkowski, Adam Zaręba, Michał Zbyl
Ocena 10,0
Programista Ju... Adrian Bala, Gynvae...
Okładka książki Programista Junior, nr 1 (3) / 2020 Adrian Bala, Arkadiusz Brzegowy, Gynvael Coldwind, Joanna Dziewięcka-Oroń, Michał Jawulski, Weronika Kędziora, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Krzysztof Łos, Mateusz Mazurek, Paweł Miry, Justyna Płatek, Krystian Pochodyła, Redakcja magazynu Programista, Izabela Saniewska, Witold Sikorski, Marcin Wolski
Ocena 10,0
Programista Ju... Adrian Bala, Arkadi...
Okładka książki Bezpieczeństwo aplikacji webowych Michał Bentkowski, Gynvael Coldwind, Artur Czyż, Rafał Janicki, Jarosław Kamiński, Adrian Michalczyk, Mateusz Niezabitowski, Marcin Piosek, Michał Sajdak, Grzegorz Trawiński, Bohdan Widła
Ocena 7,7
Bezpieczeństwo... Michał Bentkowski,&...
Okładka książki Programista Junior, nr 2 (2) / 2019 Adrian Bala, Arkadiusz Brzegowy, Gynvael Coldwind, Krzysztof Diks, Magda Jąkalska, Julia Janeczek, Michał Jawulski, Jarosław Jedynak, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Paweł Miry, Karolina Obszyńska, Justyna Płatek, Redakcja magazynu Programista, Karol Rogowski, Witold Wrotek, Marcin Zajkowski, Adam Zaręba
Ocena 0,0
Programista Ju... Adrian Bala, Arkadi...

Idealna książka dla średnio zaawansowanych. Pozwala dobrze zrozumieć niskopoziomowe mechanizmy.

Bardzo dobra pozycja dla każdej osoby, która interesuje się programowaniem.

Bardzo dobra pozycja dla każdej osoby, która interesuje się programowaniem.

ciekawe wprowadzenie

ciekawe wprowadzenie

Książka zawiera bardzo dobry opis podstawowych zagadnień, o których każdy programista powinien wiedzieć. Procesy, wątki, typy liczbowe, formaty plików, komunikacja sieciowa - wszystkie te rzeczy (i wiele innych) są tam szczegółowo opisane.

W przypadku początkujących, sprawdzi się jako dodatek do podręcznika nauki wybranego języka. Dla bardziej doświadczonych, będzie dobrym przypomnieniem o tym, co dzieje się na niższych poziomach podczas działania programu.

Więcej o tym, dla kogo ta książka, o zawartości i ukrytych flagach: http://mariuszbartosik.com/books/zrozumiec-programowanie/

Książka jest na tyle fajna, że posiadam wersję zarówno drukowaną jak i elektroniczną. Rozrzut materiału jest dosyć duży, ale ciekawie napisana.

Jezeli nie ma się chociaż odrobiny doświadczenia/wiedzy, to książka jest trudna w zrozumieniu. Polecam każdemu kto chociaż trochę już programował, zaczyna się rozumieć skąd się brały błędy początkującego.

Dodaj cytat z książki Zrozumieć programowanie