Lato w Nowym Jorku

Okładka książki Lato w Nowym Jorku
Wendy Markham Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Lato w Nowym Jorku (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Lato w Nowym Jorku (tom 1)
Slightly single
HarperCollins Polska
2015-08-05
2015-08-05
Maura Iwona
wakacje lato uczucia romanse rozczarowanie ideał

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Mam wrażenie, że gdzieś już to czytałam... Ta książka powiela wszystkie fabularne schematy powieści "dla kobiet", na dodatek napisana jest słabym językiem i ma głupią główną bohaterkę. Nie polecam!

Nic odkrywczego w tej książce nie ma. Styl pisania też nie jest jakiś szczególny. Gdy nie ma pod ręką nic innego do poczytania, to ok, ale żeby szczególnie na nią polować, to nie zachęcam.

Na półkach: , , , ,

Poznajemy Tracey dwudziestoczteroletnią dziewczynę, spędza upalne, gorące lato na Manhattanie w Nowym Jorku sama całe swe wakacje spędza sama, ponieważ jej chłopak ukochany Will to aktor ku na domiar złego zostawił ją samą w mieście w okresie wakacyjnym i postanowił wyjechać na liczne występy. Powróci do miasta dopiero we wrześniu, ale czy to do niej?
Czy znajdzie inną dziewczynę? Zakocha się w kimś?
Dziewczyna zamieszkuje w obskurnej, okropnej norze, chce przyjrzeć się całej tej sprawie, ma wymarzoną pracę w reklamie.
Nie chce się użalać nad sobą, pragnie czegoś nowego dokonać i to życiowej rewolucji.
Szczerze to napisze, że książka sama w sobie ma interesującą, dobrą historię.
Wciąga bez reszty całkowicie, fabuła świetna, a natomiast akcja wartka.
Styl pisarki lekki, przyjemny, bardzo mi się podobał.
Ogólnie to dobra,wciągająca książka z czystą przyjemnością przeczytałam, idealna lektura na lato!!!!.

Czy znajdzie inną...

Jeżeli alternatywą są tylko opakowania ze środków czystości to można czytać

Jeżeli alternatywą są tylko opakowania ze środków czystości to można czytać

nie podobał mi się koniec. oczekiwałam czego bardziej wciągającego. nie porwała mnie choć nie powiem lekko się czytało. kibicowąłam głownej bochaterce z całego serca :-)

Choć książka nie jest z typu "zapadających w pamięć i poruszających głębiej" to muszę przyznać że bardzo przyjemnie się ją czytało...taki typowy schemat: dobre koleżanki, praca w korporacji, przyjaciel gej i nieszczęśliwa miłość... ale mimo wszystko mogę polecić jako lekturę przy której mózg może odpocząć :-) bez zbędnego myślenia i przeżywania...taka lekka i prosta książeczka :-)

Polecam, szkoda iż kolejnych części nie przełożono na język polski..

Polecam, szkoda iż kolejnych części nie przełożono na język polski..

Średnia. Żadnego zakończenia, żadnego epilogu. To jak pisać prace napisać wstęp rozwinięcie i pominąć zakończenie

Niestety bardzo przewidywalna historia. Jednak na wolne po południe..można sięgnąć.

Po książki, które są romansami sięgam rzadko - zwykle wiele mi w nich brakuje: oryginalności, porządnie wykreowanych bohaterów, interesującej fabuły... Właściwie wszystkiego, co książkę może czynić ciekawą. Jeśli mam ochotę na książkę z rozbudowanych wątkiem romantycznym, to sięgam po inne, ale dość bliskie gatunki - paranormal romance, obyczajówki, książki młodzieżowe. Tym razem jednak skusiłam się na romans, głownie dlatego, że książkę wygrałam w konkursie. Podstawową kwestią, która mnie interesowała było to, czy i tym razem będę mogła postawić klasyczne zarzuty. Czy mogę?

W książce jest sporo kwestii sztampowych do bólu - nieatrakcyjna, zakompleksiona główna bohaterka z cudownym chłopakiem, długie rozstanie i niepewność co dalej ze związkiem, dziwna i nieco toksyczna rodzina... Ale nie jest źle!

Pierwszym pozytywnym zaskoczeniem jest to, że główna bohaterka nie jest z tych, które płacząc w poduszkę czekają na pojawienie się księcia na białym koniu. O nie, Tracey nie użala się nad sobą, postanawia się zmienić - zaczyna o siebie dbać, stara się zlikwidować swoje kompleksy i zmienić to, co jej się nie podoba. Największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że jej się udaje i książkę kończymy widząc nie pozbawioną celu i sensu w życiu bohaterkę, a młodą, znającą swoją wartość kobietę.

Kolejne zaskoczenie: nie ma "i żyli długo i szczęśliwie". Nie muszę ukrywać, że początkowy chłopak Tracey nie jest księciem z bajki, ale nie spodziewałam się otwartego zakończenia, które jest z jednej strony pozytywne, z drugiej pozostawia tyle niepewności o to, czy rzeczywiście wszystko dobrze się skończy. Sądziłam raczej, że na ostatnich kartach poczytam sobie o ślubie, który był marzeniem Tracey...

Idealnie jednak nie jest - strasznie mnie irytowało skupianie się na powierzchowności. Tracey bardzo stara się zmienić, ale skutek odnosi tylko zmiana zewnętrzna. Próbuje zmienić się wewnętrznie, ale to skutku nie odnosi - po prostu przerywa. Rozumiem, że każda kobieta chce być piękna i nie uwierzę żadnej, która powie, że wygląd nie ma dla niej znaczenia. Trochę jednak szkoda, że rozwój intelektualny został zepchnięty na margines.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka i cieszę się z tego. Nie jest idealna, ale warta uwagi. Kto wie, może nawet zacznę sięgać po romanse trochę częściej...

----
Opinia ukazała się również na coffee-kafes.blogspot.com

Dodaj cytat z książki Lato w Nowym Jorku