Kochając pana Danielsa

2015-06-17
Data 1. wydania:
2014-05-10
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Shakespeare choroba dramat miłość tragedia tolerancja nienawiść

Oficjalne recenzje i

Proszę, mówcie mi Tony

Link do recenzji

2778 257 90

"Kochając pana Danielsa"
Opis od wydawnictwa:
To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie...

Dlaczego ta książka ma tak wysokie oceny? Stały schemat powieści new adults. Bohaterowie nudni, bezpłciowi. Pełno dramatów stworzonych na siłę. Teoretycznie główna bohaterka ma 19 lat i można by oczekiwać zachowania nieco poważniejszego niż 13 latka... teoretycznie. Pięknie pokazane, że nie ma co patrzeć na oceny.

Do połowy nie widziałam w tej książce nic nadzwyczajnego, od połowy było więcej wzruszających, ciekawszych momentów, fabuła nabrała tempa. Uważam jednak, że było tu za dużo wątków, które nie do końca zostały dobrze poprowadzone i zakończone. Myślałam, że będę bardziej zachwycona!

To książka od której zaczęła się moja miłość do tej autorki. Opowiada o miłości, z pozoru zakazanej, bo uczennicy do nauczyciela. Ale jest tak dobrze rozpisana, że czyta się jednym tchem.

Nawet nie wiem od czego zacząć recenzje.
Po pierwsze nie rozumiem czemu ta książka ma tak dużą ocenę?
Kolejna sprawa, to nie wiem czy jest to wina tłumaczenia, czy w oryginale też tak jest, ale dosłownie autorka przeczy sobie na jednej stronie. Raz mam "Nienawidziłem tego, że nie chciała uczestniczyć w dyskusjach, choć wiedziałem, że znała wszystkie odpowiedzi". Dosłownie...

Bardzo mnie wciągneła, polecam każdemu!

Na półkach: , , , ,

Przepiękna historia.

Bardzo fajna natomiast troche smutna ksiazka. Szybko sie czytalo

Autorka za każdym razem doprowadza mnie do głośnego płaczu. W tej książce padł rekord. Piękna, emocjonalna, cholernie mądra książka...

Książka była niesamowita !! Pełna bólu, cierpienia i rozpaczy. Ashlyn cierpi po stracie swojej najbliższej przyjaciółki / siostry. Daniel również musi poradzić sobie ze stratą bliskich. Ich złamane serca spotykają się, łączą się ze sobą, jednak rzeczywistość próbuje ich rozdzielić. Cudowna książka!! Naprawdę polecam !!

4 403
    2 246