Delirium. Opowiadania

Lauren Oliver Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Delirium (tom 3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Delirium Stories: Hana, Annabel and Raven
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Bukowska
delirium trylogia delirium pandemonium requiem lauren oliver

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Co poświęcisz, by móc kochać?

6 Link do recenzji

Całą serię czytałam już jakiś czas temu i te trzy opowiadania były miłym powrotem do świata Delirium.
Podobała mi się różnorodność zapisu, wzmacniała wrażenie, że faktycznie czytamy wspomnienia trzech całkiem różnych osób.
Kilkukrotnie miałam ochotę rzucić książką o ścianę, ale nie dlatego, że była zła. Przeciwnie. Wywołała we mnie tak duże emocje, że z ledwością potrafiłam...

Na półkach: , , , , , , , ,

Trylogię tę czytałam kilka lat temu i wtedy bardzo mi się podobała. W końcu postanowiłam sięgnąć rownież po ten dodatek.

Trochę się bałam, że nie zrozumiem co i jak, bo jednak już kilka lat minęło odkąd przeczytałam trylogię, ale zaskoczyłam się tym, że sporo pamiętałam i wcale trudno nie było mi się odnaleźć.

Szkoda, że tak długo zwlekałam z jej przeczytaniem, bo pewnie...

Historie najbliższych osób dla Leny, były zaskoczeniem pod czas poznawania ich myśli i życia w trakcie i przed ucieczką do Głuszy. Warto je poznać. :)

Przypadkiem, w jakiejś promocji kupiłam te opowiadania.
Po ich przeczytaniu chyba poszukam trylogii. Myślę że warto.

Po przeczytaniu "Requiem" nie dowierzałam, że to już koniec opowieści. Powstrzymywałam się przed wysłaniem Pani Lauren Oliver kilka kartek z dopiskiem "Chyba zabrakło Pani papieru przy zakończeniu książki". Czułam się źle z tym, że autorka pozostawiła tak wiele otwartych wątków i tyle pytań bez odpowiedzi. A taka jestem ciekawa, kogo wybrała Lena ( w duszy wierzę, że...

Zapraszam na recenzję na swoim blogu:

Myślę, że jak każdy dodatek, tak i ten, wnosi coś nowego do całego postrzegania historii. Pokazuje czytelnikowi inne perspektywy niż te głównych bohaterów. W tym przypadku narratorem nie jest Lena, lecz Hana, Annabel, Raven i Alex. Na samym końcu czeka dodatek w postaci krótkiej wersji zakazanych dzieł w świecie uznającym miłość za chorobę, a także test a,b,c. Myślę, że...

Nie powiem, dopełnie serii przez kilka opowieści było dobrym pomysłem. Nie spodobała mi się natomiast ich treść, czasami nic nie wyjaśniająca, a jedynie zwiększająca liczbę pytań, na które już nigdy nie poznam odpowiedzi, bo to koniec serii. Co prawda można dzięki temu lepiej poznać postacie, ich pobudki, ale chyba miałam co do tego inne oczekiwania.

Z pewnością jest to książka, którą można polecić wszystkim fanom trylogii Delirium. Pozwala ona zrozumieć niektóre postacie i wydarzenia. Polecam ;)

Dyskusje

2 452