Facet z Venice

Bellona
2015-02-05
2015-02-05
Literatura polska thriller polityczny

Jak to często u mnie bywa wybrałam książkę po okładce i niestety się rozczarowałam. Pomieszanie polityki, mafii i innych organów było tak skomplikowane i nierealne chociaż wiem że takie rzeczy mają miejsce. Czytało się ją ciężko i bardzi teudni bylo mi się w nią wciągnąć.

Polityka to przestrzeń bardzo dynamiczna, a najszybsza na styku z biznesem. Barański zupełnie pozbawił prędkości akcję książki. Stworzył coś nudnego i zawiłego chaosem, a nie wielością ciekawych wątków. Wyjaśnienie katastrofy tak wielkiej inwestycji to powinna być toczyć się w wielkim pędzie... tymczasem najbardziej poszkodowany spotyka się z premierem, który też miał swój wkład w budowę, dopiero po kilku miesiącach. To po prostu rozkłada tę książkę i poważne podejście autora do swojego dzieła.

Tematyka nie jest moją bajką, ale jak już wpadła w moje ręce to szkoda nie przeczytać.
Jak już wiecie mamy tu zabójstwo, a jak mamy zabójstwo to i motyw się znajdzie. Tym bardziej jeżeli denatem jest najbogatszy Polak. Problem zaczyna się kiedy po umorzeniu sprawy ktoś zaczyna węszyć, zadawać pytania, mieć wątpliwości.. I tym kimś jest właśnie Jan - emerytowany policjant, który na prośbę wdowy rozpoczyna poszukiwać prawdy.
Jednak niezdaje sobie on sprawy w jaką kołomyje się wplątał.
Historia dość złożona, wciągą, a zakończenie wprost niespodziewane.
Jak dla mnie osoby, która nie czyta książek o takiej tematyce musżę powiedzieć, że miło spędziłam przy niej czas.
Eva

Przyznam szczerze, że trochę się na początku zgubiłam i zniechęciłam. Mam tu na myśli 938210830929823 mln postaci, historii, wtrąceń myśli i działań tych osób, preferuję jednego w porywach do trzech bohaterów i ukazania historii z ich perspektywy. A tu człowiek się gubi albo tylko ja....

Nawet fajny klimat ale bez "głębi" i z postaciami , które nie zapadają w pamięć plus e " dziwne " zakończenie....

• WiMBP
  • Nowe2015