Brunette Ambition

2014-05-20
Lea Michele gwiazda Glee

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Rzadko sięgam po podobne książki. Poradniki to totalnie nie moja bajka, ale w przypadku tego tytułu w końcu musiałam po niego sięgnąć. Lea Michele to aktorka, którą poznałam dzięki serialowi "Glee" (swoją drogą to jeden z moich ulubionych i równocześnie jeden z najdziwniejszych jaki oglądałam).

W środku znajduje się trochę porad, kilka ciekawych przepisów, propozycje ćwiczeń i instrukcje jak wykonać kilka łatwych fryzur czy makijaży. To fajny sposób, by nieco zapoznać się z osobą Lea, towarzysząc jej podczas wspominania jej drogi od pierwszych zagranych ról do czasów "Glee". To zdecydowanie pozycja bardziej dla fanów czy osób, które gdzieś tam już słyszały to nazwisko, ale w innym przypadku myślę, że też da się coś wyciągnąć z tej lektury. To lekka pozycja na wieczór albo dwa.

Przyznaję, że miałam nadzieję na nieco więcej o "Glee". Ten etap jej życia ma poświęcony sobie cały ostatni rozdział i zawarto w nim kilka ciekawych rzeczy dotyczących kręcenia serialu, relacji z innymi aktorami czy samego tego, jak Lea starała się o rolę Rachel, to zwyczajnie wiem, że z chęcią przeczytałabym całą książkę o tym doświadczeniu.

W środku znajduje się trochę porad, kilka ciekawych przepisów, propozycje...

2-3 stycznia 2021 r.
1/2021

2-3 stycznia 2021 r.
1/2021

Ciekawa biografia, dobre przepisy, fajne ćwiczenia.

Ciekawa biografia, dobre przepisy, fajne ćwiczenia.

Od razu powiem, iż przy tej recenzji będę daleka od obiektywizmu. Ale tak chyba już mam (mamy?). Gdy ulubiony autor napisze książkę, też jestem nią oczarowana. Owszem, czasem przeżywam chwile rozczarowania, aczkolwiek i tak wyżej ją oceniam niż podobną książkę obojętnego mnie autora.

W przypadku tej książki moja ocena też zapewne będzie wyższa niż gdybym przeczytała podobny poradnik innej popularnej osoby. A to wszystko ze względu na autorkę - Lea Michele.

Przyznam, iż po raz pierwszy ujrzałam ją w serialu "Glee". "Glee" już od pierwszego odcinka ogromnie polubiłam. Było to coś całkiem innego od większości seriali. Był to pierwszy serial musicalowy, który prawdę mówiąc był na wysokim poziomie. Później niestety się dość mocno popsuł, ale nadal go kochałam. Wiadomo, jak to jest z miłością do seriali, nawet, gdy lecą coś im nie wychodzi, fan nadal jest ich fanem.

W serialu pojawiło się wielu aktorów, których szczerze mówiąc nie znałam. Wiem, że Cory gdzieś tam grywał, ale to serial dał mu główną rolę, w której się sprawdził. Były całkiem nowe twarze, pojawiały się też osoby znane. Jakoś wszystkie polubiłam. Jednak tylko niektórych aktorów śledziłam, gdyż ciekawa byłam, w jakim kierunku pójdą. Wśród tych osób jest Darren Criss, którego lubię słuchać, oglądać i dzięki któremu poznałam A Very Potter Musical i inne działa grupy Starkid.

Lea Michele grała w serialu postać Rachel Berry, która budziła moją sympatię, choć często potrafiła działać na nerwy. Pokochałam jej głos, przez co z ciekawością przesłuchałam piosenki, z płyty, którą nagrała. Gdy dowiedziałam się, że napisała książkę, zapragnęłam ją mieć. Lecz to pragnienie nie było tak wielkie, by od razu ją kupić, dzięki czemu moją książkę dostałam od brata na prezent urodzinowy.

Przyznam, iż z czytaniem trochę zwlekałam. I prawdę mówiąc, swoją przygodę z książką zaczęłam od fryzur, którą są bardzo proste do wykonania. Ale ciekawość wzięła górę i zaczęłam czytać.

Początek mówił o jej rodzinie. Lea opowiedziała o swoim dzieciństwie, o Broadway'u. Napisała wszystko, co sprawiło, iż jest taką osobą jaką jest. Nie zabrakło też w tym rozdziale rad dla czytelników. Ale też zestawienia ulubionych filmów, musicali, płyt.

Następnie przeszła do tematu związanego z jej pracą. Opowiedziała o początkach, które rozpoczęła będąc jeszcze dzieckiem. Pojawiły się tu też lekcje dla fanów, bo każda praca, każdy musical coś ją nauczył, co może się też przydać w zwykłym życiu.

Później pojawia się uroda, jedzenie, sport, moda. Czyli typowe poradnikowe sprawy, które podane są jednak nieco innym stylu. Bo Lea pisze w tych rozdziałach wciąż o sobie i rady, jakie daje są to rzeczy, które robi. Podobnie z przepisami. Są to przepisy kucharskie, które wypróbowała i lubi, poleca je. W ogóle rozdział na temat jedzenia był jednym z moich ulubionych. Niektóre zaś przepisy z pewnością wypróbuje.

Na końcu pojawił się rozdział o przyjaźni i o Glee. Przyznam, iż liczyłam na więcej o Glee (trudno). I przede wszystkim liczyłam na rozdział, choćby niewielki, poświęcony Coremu. W końcu Cory był jej chłopakiem, planowali ślub, więc chyba powinien dostać coś więcej niż trzy linijki podziękowanie. Szczególności, gdy o swoim przyjacielu napisała bardzo dużo, co też mnie prawdę mówiąc ucieszyło, gdyż Jonathana Groffa również polubiłam. Jednak nadal uważam, iż Cory też zasłużył na choć krótki rozdzialik.

Niemniej jednak książka mi się podobała. Jest przepięknie wydana. Każda strona jest po prostu śliczna. Zdjęcia, ale też różne tabelki, strony ala wyrwane kartki z notatnika czy zmiany kolorów - wszystko to sprawia, że książkę pragnie się przeglądać.

Czyta się ją bardzo szybko i prawdę mówiąc jest skierowana przede wszystkim dla fanów Lea. Wątpię, by ktoś inny ocenił tą pozycję wysoko, gdyż jest to przede wszystkim autobiografia. Poradnikowe rady są dodatkiem, który jest potrzebny, gdyż sprawia, iż pozycja jest ciekawsza i może pomóc czytelnikowi odnaleźć siebie.

"You should feel like you're climbing a ladder that's worth climbing."

Przeczytana w języku angielskim, w sam raz na jeden wieczór.
Po tytule "Brunette ambition" spodziewałam się czegoś więcej. Tymczasem to kolejna autobiografia wydana pod wpływem pięciu minut popularności. Mimo mojej szczerej sympatii dla Lei i szacunku dla jej dorobku aktorskiego (szacun za dzieciństwo spędzone na Brodway'u),ta książka nie traktuje o niczym ważnym i głębokim. Owszem - są rozdziały o rodzinie, przyjaciołach, Corym... ale głównie składa się z przepisów na ulubione dania, sposobów na relaksującą kąpiel, fotek wrzuconych z internetu i ulubionych ćwiczeń, które pomagają pozostać jej w formie. Bla bla bla. Znalazło się też miejsce dla kilku złotych myśli, typu: zawsze bądź sobą, słuchaj swojego ciała i pij dużo wody.

"Nobody should be entirely defined by one thing."
"I truly believe that good things will always come and the right path will make itself evident."

"You should feel like you're climbing a ladder that's worth climbing."

Przeczytana w języku angielskim, w sam raz na jeden wieczór.

Gdzie ta ambicja i piękno? Żeby nie było, że ja kogoś tutaj obrażam, każda kobieta jest piękna na swój sposób, ale ja nie o wizualnej stronie. Ta książka zawiera raptem dwie strony na temat tego, jak ta pani, której notabene nie znam i nie mam pojęcia kim jest, dba o siebie. Myślałam, że będzie więcej o urodzie, dlatego zakupiłam te książkę za 5 zł w Tesco. Przyznaję się, lubię takie czytać w wannie, potem się ich pozbywam:)
Ambitna, no ok, ale ja też jestem ambitna i nikt książki o mnie nie chce pisać, hm...
Rozumiem, że to jakaś aktorko-piosenkarka, bo w końcu pomogły mi Google. Nie zauważyłam, żeby była ona jakaś wyjątkowo ambitna albo żeby czymkolwiek wyróżniała się na tle tysięcy takich jak ona.
Fajna dziewczyna pewnie, tak mniemam, ale pozycja raczej chyba tylko dla super fanów.

AAAA KOCHAM KOCHAM KOCHAM i ją i książkę <3

AAAA KOCHAM KOCHAM KOCHAM i ją i książkę <3

Nie oglądałam serialu Glee ani nie znałam wcześniej autorki książki, ale widać, że dziewczyna wykonuje swoją pracę z niesamowitą pasją i prywatnie musi być bardzo sympatyczną osobą.

Lea absolutnie mnie nie zawiodła. Jest wspaniałą osoba i taką samą pisarką. Jej poradnik jest bardzo przydatny i na pewno warto z niego korzystać.

Tak naprawdę to nie lubię tego typu książek. Unikałam wszelkiego rodzaju poradników, ponieważ sądziłam, że nic ciekawego dla siebie tam nie znajdę. Książkę Lea'i zamówiłam ze względu na to, że przepadłam po obejrzeniu Glee. Jest dla mnie bardzo odważną i mądrą kobietą, która mimo młodego wieku, sporo już osiągnęła, bez znajomości. Po przeczytaniu, dała mi małego kopa i kilka inspiracji :) a chyba o to w takich poradnikach chodzi. Jednakże dla osób, które nie przepadają bądź nie znają Lei możliwe, że nie przypadnie im do gustu.

• 2015
  • Przeczytane w 2019 roku