First Debt

Okładka książki First Debt Pepper Winters
Okładka książki First Debt
Pepper Winters Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Indebted (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Indebted (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-11-08
2014-11-08
dług dominacja przemoc dark erotyk +18

O matko... to posrana akcja, serio. Ale tak wkręca, że nie możesz przestać czytać. Zagadka goni zagadkę.

Kolejna część nie rozczarowuje. Nadal poznajemy kolejne szczegóły tajemniczego długu i robi się coraz goręcej.

Pierwszy tom tej serii bardzo mi się podoba. Jednakże im kolejna część tym jest ciekawiej. Historia Jethra i Nil jest utrzymana cały czas w napięciu. Nie można się oderwać od czytania. Czekają na rozwój wydarzeń dwójki tych bohaterów. Coraz nowsze tajemnice i przygody warte zarwania nocy 🥰

Tom drugi lepszy od pierwszego. Mamy tu polowanie w lesie, gdzie ofiara okazuje się być zdobywcą, mamy oddanie pierwszego długu, który miał być łatwy a okazał się chłostą, mamy sceny seksu i walkę głównego bohatera z samym sobą. Nie zawiodłam się, zdecydowanie polecam! Poszukuję III tomu w języku polskim, więc jeśli istnieje jakaś dobra duszyczka, która posiada i zechce się podzielić to będę DŁUŻNA :D

Lecimy z tym koksem. Może styl autorki mnie nie porwał ale za to bieg historii tak. Drugi tom łyka się w mgnieniu oka mając nadzieję na jakiś przełom, jakiś promyk słońca w ciemności, niestety dostajemy tylko mrok.

"The only way I had a chance at surviving long enough to reap vengeance on the men who ruined my ancestors was to fight his ice with fire.
I had to burn.
I had to blaze.
I had to cinder his beliefs and control to the ground. And smear his soul with the ashes of his sins."

Tom drugi serii "Indebted" i rozpoczyna się gra w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nic nie jest jasne, nic nie jest proste ani oczywiste. Zarówno Jethro jak i Nila ale także cała jego rodzina prowadzą podwójną grę, której rezultat trudno przewidzieć. Nie do końca pojmuję, na ile Nila wmawia sobie swój plan a na ile naprawdę chce go zeralizować, ale walka między tym dwojgiem nabiera intensywności. Ten tom przedstawia również iż nie myliłam się co do Jethro i jest on bardziej wykreowana postacią niż prawdziwym sobą, a ludzkie odruchy zaczynaja wychodzić spod do tej pory szczelnej skorupy obojętności, którą był otoczony.
Ta książka to także spłata pierwszego z długów Nili wobec rodziny Hawk i szczerze - jest to niewątpliwie podła i niesprawiedliwa praktyka, która skazuje kobiety na cierpienie, za krzywdy wyrządzone tak dawno temu, w czasach gdzie prawo i kary wyglądały zupełnie inaczej niż współcześnie, że bezkarność Hawków doprowadza mnie do białej gorączki. To nie ma nic wspólnego ze spłatą długu, lecz z chorą lecz wciąż obecną chęcią dominacji mężczyzn nad kobietami.
Mimo to ciekawość jest tak ogromna, że trudno się oderwać od lektury, następne długi do spłaty będą tylko gorsze, a skoro ten pierwszy tak mnie wzburzył to boję się nawet pomyśleć co będzie dalej, chociaż wgląd na trzeci z kolei tutaj już można znaleźć.
Jak dla mnie - mocno uzależniająca seria, której tomy łyka się bez świadomościu upływającego czasu.

I had to burn.
I had to blaze.

Dwójka zdecydowanie lepsza od jedynki! Więcej mamy chemii między głównymi bohaterami, rodzące się zakazane uczucia i przyciąganie, a wszystko w trochę nierealnej fabule...Zdecydowanie autorka tchnęła dobrego ducha w Jethra, pokazuje go z innej strony, od strony człowieka, myślącego, czującego, zdolnego do uczuć, w pierwszej części był zdecydowanie okrutnym tyranem, psycholem...myślę że to celowy zabieg, by narodziło się uczucie między dwójką która nigdy nie powinna się pokochać, wyjść ze swych roli...Zdecydowanie przyciąganie między Nilą a Jethrem, nadaje smaczku tej pozycji.
Mnie wciągnęła, pochłonęłam jednym tchem, choć była dość przewidywalna :)

Nie wiem co sądzić o tej serii.Z jednej strony odpycha mnie trochę brutalność opisów i chłód Jethra ale z drugiej strony nie mogę się oderwać od tej książki w oczekiwaniu na przebłysk jego ludzkości.
ruga część serii Pepper Winters pozytywnie mnie zaskoczyła.Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się ta sytuacja. :)

Ciąg dalszy opowieści o Nili i Jethrze. Nila spłaca pierwszy dług, ponoć najlżejszy, wolę nie myśleć jak będą wyglądać pozostałe! Ta rodzina jest diaboliczna! W jednej chwili traktuje Nilę jak gościa, jak swojego, a w drugim skazuje na ogromne cierpienie w ramach spłaty rzekomego długu, przy czym piąty ostatni dług spłaca się głową... (a patrząc na zapowiedź szóstej części Final Debt będzie bardzo gorąco!) To wszystko jest chore!!! Normalnie jakiś koszmar! Nie zdziwię się, jak w którejś z części natkniemy się na salę z wszystkimi głowami kobiet z rodu Weaver.
"Dziewczyna, którą porwałem, ewaluowała do seksualnej kreatury, która świeciła jak latarnia".
Jethro Hawk toczy wewnętrzną walkę, jego serce zaczyna topnieć, co nie jest łatwe w tej patologicznej rodzinie. Znika z oczu Nili, żeby odbudować swoją lodowatą powłokę, a ona coraz bardziej przywiązuje się do młodszego z Hawków - Kesa, podejrzewając, że to on jest tajemniczym Kite007, z którym prowadziła erotyczne pogawędki internetowe. Kolejne rozgrywki między głównymi bohaterami są emocjonujące i wywołują wewnętrzny zamęt. To walka na to, kto kogo mocniej zrani.
Wojownicza odwaga i siła Nili imponuje i zachwyca. Mało kto w obliczu nieuniknionej śmierci pozwoliłby sobie po usłyszeniu groźby podwojenia spłaty długu na żart jak to zrobią, żeby ściąć jej dwa razy głowę. Nie poddaje się, bo wierzy, że jest w stanie odmienić swój los, bo potrafi sprawić, że ma władzę, tylko musi ja w odpowiedni sposób wykorzystać...
Ogrom różnorodnych rozgrywek emocjonalnych sprawia, że nie da się po przeczytaniu tej książki ot tak przejść do rzeczywistości. Czuję się psychologicznie wypruta, mam totalny zamęt w głowie.

jeszcze bardziej specyficzna.

jeszcze bardziej specyficzna.