Grumpy Cat. Książeczka rasowego marudy

2014-10-15
2014-10-15
2013-07-01
Olga Kwiecień

Niektóre dowcipy w tej książeczce to beton a nie humor.

Niektóre dowcipy w tej książeczce to beton a nie humor.

Mój debiut jednogwiazdkowy na LC. Książka, co prawda nieprzeczytana, gdyż samo przeglądnięcie, raczej nie zachęca do poświęcenia jej czasu potrzebnego na dokładniejsze przejrzenie i przeczytanie od deski do deski.

W publikacji tej znajdziemy m.in. taką antyradę:

"Chcesz dostać prezent - zajrzyj do kuwety."

Moja odpowiedz na "porady" marudnej kotki:

Chcesz naprawdę zmarnować czas i przy okazji zapoznać się liderem TOP gniotów wydawniczych? Zajrzyj do tej pseudoksiążki.

Także tego...

W publikacji tej znajdziemy m.in. taką antyradę:

"Chcesz dostać prezent - zajrzyj do kuwety."

Moja odpowiedz na "porady" marudnej kotki:

Chcesz naprawdę...

Ta książka-bibelot, to kpina z poradników typu: jak być szczęśliwym, o pozytywnym myśleniu, ociąganiu celów, sukcesach i myśleniu życzeniowym. To owszem też poradnik, ale dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi zrzędami. Mają nauczyć się swobodnie wyrażać swoją niechęć wobec wszystkiego: miłych sąsiadów, niemiłych sąsiadów, słodkich szczeniaczków, roześmianych niemowlaków, wrzeszczących niemowlaków, pogody – jakakolwiek by nie była, trawy, drzew, radości i smutku. Mówiąc krócej: wyrażać niechęć w stosunku do wszystkiego. Zawarte w tej krótkiej książce ćwiczenia - krzyżówki i labirynty - mają na celu zdołowanie czytelnika. Jedna złota myśl z memów brzmi: Co się nie zabije – to nie działa. Więc domyślimy się jaki jest prawdziwy cel tych interaktywnych zabaw i co by kotu odpowiadało...

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/02/zrzedz-marudz-narzekaj-uwolnij-swojego.html

Krótkie i słabe to strasznie niestety.
Spodziewałem się czegoś na miarę Małego Ponurnika Kłapouchego, ale książka nie dorównuje nawet najlepszym GrumpyCat-owym memom
("są dwa rodzaje ludzi...
obydwu z nich nie lubię")

Krótkie i słabe to strasznie niestety.
("są dwa rodzaje ludzi...
obydwu z nich nie lubię")

Życie jest bez sensu.
Nie podobała Ci się ta książka? I dobrze.
Optymistów powinno się palić na stosie.
Takie mniej więcej przesłanie niesie "Książeczka rasowego marudy". I choć z założenia ma być demotywująca i zrzędliwa, to tak naprawdę można się przy niej naprawdę nieźle bawić. Każda kolejna strona, na przekór niezadowolonemu kotu, wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika, a "zniechęcające" plakaty naprawdę bawią i śmieszą.
Choć stworzona z myślą o pesymistach, Ci, dla których szklanka jest w połowie pełna, też nie pożałują czasu spędzonego z tą książką.

Życie jest bez sensu.
Nie podobała Ci się ta książka? I dobrze.
Optymistów powinno się palić na stosie.

• Wspólne czytanie z Julesem
  • Chcę mieć