rozwińzwiń

W pomrokach wiary

Okładka książki W pomrokach wiary Stefan Grabiński
Okładka książki W pomrokach wiary
Stefan Grabiński Wydawnictwo: bookrage.org horror
Kategoria:
horror
Wydawnictwo:
bookrage.org
Data wydania:
2014-03-14
Data 1. wyd. pol.:
2014-03-14
Język:
polski
ISBN:
9788364416286
Średnia ocen

5,4 5,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Stefan Grabiński: Wokół twórczości. Eseje - wywiady - recenzje Rajmund Bergel, Maksymilian Bienenstock, Józef Birkenmajer, Tadeusz Boy-Żeleński, Emil Breiter, Janina Brzostowska, Kazimierz Czachowski, Stanisław Czosnowski, Zdzisław Dębicki, Henryk Drzewiecki, Wilhelm Feldman, Stefan Grabiński, Michalina Grekowicz, Krzysztof Grudnik, Wilam Horzyca, Emil Igel, Zbigniew Irzyk, Karol Irzykowski, Józef Jedlicz, Zygmunt Kisielewski, Stefan Kołaczkowski, Edward Kozikowski, Kazimierz Krobicki, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Stanisław Maykowski, Jan Nepomucen Miller, Tadeusz Michał Nittman, Jan Parandowski, Stanisław Pieńkowski, Leon Piwiński, Jerzy Eugeniusz Płomieński, Władysław Pniewski, Władysław Rabski, Zygmunt Sarnecki, Tadeusz Sinko, Tymon Terlecki, Kazimierz Wierzyński, Jan Zahradnik, Henryk Zbierzchowski, Zdzisław Żygulski
Ocena 7,8
Stefan Grabińs... Rajmund Bergel, Mak...
Okładka książki Szalona Zagroda Michał Araszewicz, Stefan Grabiński, Mateusz Wiśniewski
Ocena 7,2
Szalona Zagroda Michał Araszewicz,&...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,4 / 10
37 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
566
518

Na półkach:

„W pomrokach wiary” to kolejny ze zbiorów opowiadań Stefana Grabińskiego wznowiony przez wydawnictwo CM w serii Polska Fantastyka. W ubiegłych latach wznowiono również inne tomy opowiadań jednego z najwybitniejszych twórców polskiej noweli fantastycznej: „Demon ruchu”, „Księga ognia”, „Niesamowita opowieść”, „Szalony pątnik” i „Na wzgórzu róż”. Czytelnicy mogli sobie również przypomnieć, lub przeczytać po raz pierwszy, powieści Grabińskiego: „Wyspa Itongo”, Salamandra” a także „Klasztor i morze”…

Więcej na:
http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2023/03/w-pomrokach-wiary_4.html

„W pomrokach wiary” to kolejny ze zbiorów opowiadań Stefana Grabińskiego wznowiony przez wydawnictwo CM w serii Polska Fantastyka. W ubiegłych latach wznowiono również inne tomy opowiadań jednego z najwybitniejszych twórców polskiej noweli fantastycznej: „Demon ruchu”, „Księga ognia”, „Niesamowita opowieść”, „Szalony pątnik” i „Na wzgórzu róż”. Czytelnicy mogli sobie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
989
513

Na półkach: , ,

Zbiór opowiadań, jak dla mnie, o nijakiej tematyce. Żadne z tych opowiadań nie wywarło na mnie większego wrażenia. Raczej wywoływały irytację, bo temat nie zachęcał do czytania. Być może po prostu nie dostrzegam tego "głębszego przekazu" autora. Za to to, co wyróżnia te opowiadania to bogate słownictwo, z którym na co dzień mało kto ma dziś do czynienia. Może ono być zarówno plusem, jak i minusem tych opowiadań. Plusem, bo można poznać nieznane nam dotychczas słowa, a minusem, bo tekst naszpikowany tak wyszukanym słownictwem jest bardzo trudny w odbiorze.

Zbiór opowiadań, jak dla mnie, o nijakiej tematyce. Żadne z tych opowiadań nie wywarło na mnie większego wrażenia. Raczej wywoływały irytację, bo temat nie zachęcał do czytania. Być może po prostu nie dostrzegam tego "głębszego przekazu" autora. Za to to, co wyróżnia te opowiadania to bogate słownictwo, z którym na co dzień mało kto ma dziś do czynienia. Może ono być...

więcej Pokaż mimo to

avatar
32
31

Na półkach: ,

Wbrew temu, co niektórzy mówią o Grabińskim, jest to autor wyjątkowy, zapomniany ojciec polskiej grozy. Dobrze, że powoli odkopujemy jego twórczość. Już jako debiutant miał swój charakterystyczny styl.

Wbrew temu, co niektórzy mówią o Grabińskim, jest to autor wyjątkowy, zapomniany ojciec polskiej grozy. Dobrze, że powoli odkopujemy jego twórczość. Już jako debiutant miał swój charakterystyczny styl.

Pokaż mimo to

avatar
620
38

Na półkach: ,

Albo to jest faktycznie słabe albo jeszcze nie dorosłam do pewnego typu literatury. Na tle pozostałych dokonań autora niestety przeraźliwie męcząca i nijaka pozycja.

Albo to jest faktycznie słabe albo jeszcze nie dorosłam do pewnego typu literatury. Na tle pozostałych dokonań autora niestety przeraźliwie męcząca i nijaka pozycja.

Pokaż mimo to

avatar
633
97

Na półkach: ,

"W pomrokach wiary" to zbiór sześciu opowiadań, stosunkowo krótkich, więc teoretycznie czyta się szybko. Teoretycznie, bo Grabiński żył na przełomie XIX i XX wieku, w dodatku pisał horrory, więc nie dość, że mamy piękną polszczyznę z przed stu lat, to jeszcze okraszoną dzikim mnóstwem skomplikowanych opisów, które mają budować atmosferę. Poetycko, że głowa boli. I faktycznie - budują. Ale przy tym skutecznie komplikują mi czytanie, bo przy co trzecim słowie się zatrzymywałam. Żeby zrozumieć, albo pomyśleć nad urokiem jakiegoś nieistniejącego już zwrotu.

Właściwie wszystkie kolejne opowiadania są do siebie bardzo podobne. O ile więc pierwsze dwa ("Puszczyk" i "Wampir") przeczytałam ze szczerym zainteresowaniem, tak przy kolejnych nastąpiło jakieś zmęczenie materiału i brnęłam przez kolejne strony z ewidentnym wysiłkiem. Właściwie dopiero ostatnie opowiadanie ("Podzwonne") znowu mnie zaciekawiło i wciągnęło.

"W pomrokach wiary" to zbiór sześciu opowiadań, stosunkowo krótkich, więc teoretycznie czyta się szybko. Teoretycznie, bo Grabiński żył na przełomie XIX i XX wieku, w dodatku pisał horrory, więc nie dość, że mamy piękną polszczyznę z przed stu lat, to jeszcze okraszoną dzikim mnóstwem skomplikowanych opisów, które mają budować atmosferę. Poetycko, że głowa boli. I...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    60
  • Chcę przeczytać
    53
  • Posiadam
    36
  • 2014
    5
  • Ebooki
    4
  • E-booki
    3
  • E-book
    3
  • Groza
    3
  • Fantasy & SF 👽
    2
  • Posiadam e-book
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W pomrokach wiary


Podobne książki

Przeczytaj także