Prawie pitaval

Okładka książki Prawie pitaval
Jerzy Urbankiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Łódzkie
1973-01-01
1973-01-01
przestępczość Polska 1956-1989 r.

Pitaval rozpoczyna haniebny proces o czary z 1652 roku, w czasie którego banda pijanych prymitywnych tępaków, mianujących się sądem gajonym, zamęczyła oskarżoną o czary Zofię Strasibotę. Weryfikacja niedorzecznych, podłych oskarżeń, rzuconych przez jakąś kreaturę, której kobieta się naraziła, miała postać tortur. W tych czasach na terenie lepkiej od zabobonów i przesądów...

mrożące krew w żyłach relacje z głośnych rozpraw sądowych dotyczących przestępców żyjących w XX-wiecznej Polsce... zadziwiające i poruszające historie, przemawiające do odbiory bardziej niż te, które przedstawiane są w obecnie emitowanych serialach kryminalnych

• Z antykwariatu
  • Domowa biblioteczka
  • Pitaval
  • Mieszka ze mną

Dodaj cytat z książki Prawie pitaval