Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule

Okładka książki Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule Maciej Jasiński, Piotr Nowacki, Norbert Rybarczyk
Okładka książki Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule
Maciej JasińskiPiotr Nowacki Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Detektyw Miś Zbyś na tropie (tom 1) Seria: Krótkie Gatki komiksy
48 str. 48 min.
komiksy
Detektyw Miś Zbyś na tropie (tom 1)
Krótkie Gatki
Kultura Gniewu
2021-02-08
2021-02-08
48 min.

Okładka książki Nawojka. Z miłości do nauk Maciej Jasiński, Jacek Michalski
Nawojka. Z mił... Maciej Jasiński, Ja...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Mucha 3: The Fly vs the Beatles vs The Dirty Dozen. Maciej Jasiński, TOMXYZ
Mucha 3: The F... Maciej Jasiński, TO...
Okładka książki Mucha 1: The Thing vs. The Fly vs. The Blob Maciej Jasiński, TOMXYZ
Mucha 1: The T... Maciej Jasiński, TO...

Czy znacie Detektywa Misia Zbysia i jego sympatycznego asystenta? 😁

My, poznaliśmy ich wczoraj i mamy miłość od pierwszego czytania! Cieszę się niezmiernie, że moje najmłodsze dzieci polubiły komiksy, bo to daje nam jeszcze więcej możliwości i więcej czytelniczych odkryć.

Takim odkryciem jest właśnie Miś Zbyś, jego asystent Borsuk Mruk ich niezwykłe przygody.

W tej części nasi dzielni detektywi ruszą do Pszczelego Królestwa, aby odnaleźć niecnego złodzieja miodu. O pomoc poprosiła sama Królowa! Zjawiła się w biurze detektywistycznym i osobiście opowiedziała o bezwstydnym złodzieju, który ciągle okrada ule i pozostaje nieuchwytny.
To sprawa dla prawdziwego detektywa!
Dla prawdziwego detektywa i jego najlepszego asystenta.

Detektyw Miś Zbyś i Borsuk Mruk natychmiast ruszają tropem złoczyńcy.

Czekają ich niesamowite przygody: lot balonem, przejażdżka na grzbiecie pancernika (tak, tego żywego😁),przeprawa łodzią podczas sztormu i wiele, wiele więcej!

Ale czego nie robi się dla dobra śledztwa?!

Kim okaże się złodziej?
Po co kradnie miód?

I... czy Borsukowi Mrukowi w końcu uda się dokończyć drzemkę? 😅

Wspaniałe, tętniące kolorami ilustracje, zagadki kryminalne, humor na wysokim poziomie i niezwykle barwni bohaterowie! W tej historii pojawia się nawet tukan (ulubione zwierzę) , co wprawiło moje dziewczynki w ostateczną, nieziemską euforię! Muszę przyznać, że sama czytałam ten komiks z ogromną przyjemnością. To naprawdę fantastyczna historia, a te barwne ilustracje działają niesamowicie na wyobraźnię.

Bardzo, bardzo pozytywnie oceniam ten komiks!
Sugerowany wiek czytelnika, to 4 lata, ale myślę, że można czytać go nawet młodszym. Będzie też idealny dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją czytelniczą przygodę.

Czy znacie Detektywa Misia Zbysia i jego sympatycznego asystenta? 😁

W tej...

Czy znacie tego wybitnego i sympatycznego Misia detektywa z serii 'Detektyw Miś Zbyś na tropie' od @kultura_gniewu?

Dziś przedstawiam Wam pierwszą część jego przygód ,,Lis, ule i miodowe kule", która bardzo nas rozbawiła w minionym czasie.

Komiks opowiada o przewrotnej historii znikającego miodu z Pszczelego Królestwa. Jest to bez wątpienia świetne śledztwo do przeprowadzenia przez Zbysia. W rozwiązaniu zagadki Misiowi pomaga Borsuk Mruk, który jest dość marudny i bojaźliwy.

Zgrany duet wyrusza do Pszczelego Królestwa, aby znaleźć trop zaginionego miodku. Gdy ślady się urywają z pomocą przychodzi im sowa, która opowiada o przebiegłym lisie. Detektyw wraz ze swoim pomocnikiem postanawiają zastawić na lisa pułapkę i czekaja na niego nocą w ukryciu.

Gdy pojawia się lis cała historia nabiera tempa a Miś Zbyś wraz z Borsukiem depczą złodziejowi po piętach aż do portu i miasta, gdzie znajduje się urocza kawiarenka.

Czy detektywom uda się znnaleźć zaginiony miód i złapać przebiegłego lisa, który próbuje zbić majątek na nieszczęściu pszczół?

Gorąco zachęcam Was do przeczytania zarówno tej, jak i kolejnych części przygód Misia Zbysia i jego pomocnika.
Barwne ilustrację i zabawny tekst sprawią, że komiks przeczytacie jednym tchem a Wasze pociechy będą upominać się po kolejne części!

Nie jestem fanem tego rodzaju kreski, ale jak oczy się przyzwyczają to całkiem spoko! Przyjemna historia, uśmiałam się parokrotnie. Żałuję, że nie czytałam takich rzeczy, jak byłąm młodsza, choć niektóre strony klimatem mocno przypominają mi zabawę w znajdź Wally'ego :)

Właśnie poznałam pierwszy tom przeuroczej serii dla dzieci DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE. Jest to komiks przeznaczony dla młodszych dzieci i sprawdza się doskonale. Jest częściowo interaktywny, bo mamy tu parę dużych obrazów, które zajmują dwie rozłożone strony i zawierają masę elementów z których możemy tworzyć mniejsze historie i odnajdywać naszych bohaterów. Troszkę przypominają mi mojego starego, dobrego GDZIE JEST WALLY i to bardzo miła podróż w czasie.
Przede wszystkim jest to KOMIKS, z miłymi dialogami, bardzo ciepłymi i słodkimi jak MIÓD. Ach ten miodek. Kto z was nie lubi miodu niech lepiej się nie zgłasza. Ja za miodem szaleję... jak lis? A może MIŚ ZBYŚ? Bo zawsze jestem na jego tropie.
MIŚ ZBYŚ i BORSUK MRUK są bardzo dobrze skonstruowani. Mają mocno zarysowane charaktery, różnią się i jednocześnie się dopełniają. Ich śledztwo dotyczy kradzieży wyżej wspomnianego miodku. Poszkodowane pszczoły proszą o pomoc... co z tego wyniknie?
Fabuła jest prosta, ale jak już wspomniałam - urocza. Idealna dla małego dziecka. Komiks został świetnie narysowany przez Piotra Nowackiego, który już mnie przyzwyczaił do swojego oryginalnego stylu w OMie. Jego kreskę łatwo rozpoznać i jest to wielka zaleta - oczywiście.
Kolorem zajął się Norbert Rybarczyk i również spisał się na medal. Piękne, jasne barwy, pełne radości. Postaci i świat odrysowany przez Nowackiego ożył i żyje intensywnie.
Maciej Jasiński odpowiadał za scenariusz i widać, że ten podział sprawdził się, bo każdy z twórców wyczuł potrzeby małego czytelnika i ich połączone siły dały przemiły efekt. Jeśli macie dzieci i chcecie im sprawić radość - to to się nada.
Nie mogę nie wspomnieć o tym, jak MIŚ ZBYŚ wygląda - a wygląda oszałamiająco. Uwielbiam to, w jaki sposób Kultura Gniewu wydaje swoje komiksy. To wspaniałe, dopracowane albumy, które cieszą oko i umysł.

gdzie miód?! no pytam się, gdzie on jest?!
7/10
tom 1
seria DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE
krótkie gatki
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Miś Zbyś to bardzo zdolny i znany detektyw. W śledztwach pomaga mu Borsuk Mruk, który choć jest niezwykle marudny i odrobinę strachliwy, to nie można odmówić mu pomysłowości. Taki duet z pewnością rozwiąże każdą zagadkę! Właśnie dlatego pewnego dnia do ich biura przychodzi królowa pszczół. Z uli w Pszczelim Królestwie znikają ogromne ilości miodu. Czy Miś Zbyś i jego asystent znajdą złodzieja?

Mimo że Mruk nie jest zadowolony z nowego zlecenia (nie zdążył przecież odpocząć po ostatnim dochodzeniu!),od razu po przybyciu na miejsce bierze się do roboty i… znajduje podejrzane ślady. Prowadzą one wprost pod drzewo pewnej sowy, która ma dla Misia Zbysia i Borsuka Mruka cenne wskazówki. Detektyw wspólnie z asystentem postanawiają zastawić pułapkę na zuchwałego złodzieja, by złapać go na gorącym uczynku. Czy im się to uda? I kto kradnie miód z uli? Sięgnijcie po komiks „Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule” i przekonajcie się sami!

Pierwszy tom z cyklu „Detektyw Miś Zbyś na tropie” bardzo przypadł nam do gustu. Jest to świetny, detektywistyczny komiks dla najmłodszych wielbicieli tego gatunku. Scenariusz jest ciekawy, pełen zaskakujących zwrotów akcji i niezwykle zabawnych dialogów. Ogromnym atutem są również ilustracje, które powstały we współpracy rysownika Piotra Nowackiego i kolorysty Norberta Rybarczyka. Stworzeni przez nich bohaterowie budzą przeogromną sympatię (tu nawet złodzieja nie da się nie lubić!),a żywe kolory i ciekawa kreska są bardzo przyjemne dla oka. Świetnym pomysłem są pojawiające się tu i ówdzie rozkładówki, dzięki którym młodzi czytelnicy mogą współuczestniczyć w śledztwie Misia Zbysia. W moim odczuciu „Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule” to fantastyczna propozycja dla dzieci od 5. roku życia, które rozpoczynają swoją przygodę z komiksami.
Czytelnicze Podwórko

MIŚ ZBYŚ NA TROPIE MIODU

We wrześniu, wraz z premierą najnowszej, czwartej części przygód Misia Zbysia pt. Skarb kapitana Czarnofutrzastego, na księgarskie półki trafiło także poprawione wznowienie pierwszego tomu serii. Lis, ule i miodowe kule, bo o nim mowa, to prosta i szybka w odbiorze opowieść dla najmłodszych czytelników. Coś w sam raz na pierwszą przygodę dziecka z rodzimym komiksem.

Głównym bohaterem historii jest oczywiście Miś Zbyś prowadzący agencję detektywistyczną, zatrudniającą oprócz niego także jego asystenta, Borsuka Mruka. Pewnego dnia zjawia się u nich królowa pszczół, która prosi o pomoc. Każdej nocy z uli znika bowiem miód, a złodzieja nikt nie może złapać. Zbyś i Mruk, chociaż dopiero co skończyli jedno śledztwo, z miejsca ruszają w drogę do Pszczelego Królestwa. Na miejscu szybko znajdują ślady, jednakże te urywają się, kiedy docierają nad rzekę. Na szczęście siedząca na okolicznym drzewie sowa podsuwa im trop – co noc widzi bowiem przechodzącego tędy lisa. Bohaterowie postanawiają zastawić na niego pułapkę, przyczajają się w krzakach i czekają. Widząc, jak okrada z miodu ule, ruszają za nim w pościg i od tego momentu zaczyna się ich szalona przygoda, która prowadzi ich do najróżniejszych miejsc, zaczynając od portu, przez dżunglę, po miasto. Po drodze spotkają wiele ciekawych zwierząt i dowiedzą się mnóstwa interesujących rzeczy, jak chociażby to, jakie dźwięki wydają… pancerniki!

Proste, bardzo, bardzo kolorowe, cartoonowe i szybkie w odbiorze. Takie w skrócie są komiksy z serii Detektyw Miś Zbyś na tropie. To niewymagająca lektura dla najmłodszych, starsi nie będą więc powaleni na kolana, ale w końcu nie oni są grupą docelową. Dzieci natomiast na pewno będą zadowolone z tej lektury.

Co warto zauważyć, w przypadku pierwszego tomu, fabuła jest nieco niewyważona. Z kolejnych części pamiętam, że przedstawiała się lepiej, w tym jednak przypadku jest to właściwie ciąg niezwiązanych ze sobą zbytnio zdarzeń, jakie przydarzają się bohaterom w pościgu za złodziejem. Coś w stylu „opowieści drogi”, z tym, że brak tu pewnego wyśrodkowania. Nie przeszkadza to oczywiście w odbiorze całości, niemniej nie zaszkodziłoby, gdyby Lis, ule i miodowe kule oferował bardziej dopracowaną fabułę.

Nie mam natomiast nic do zarzucenia stronie graficznej. Rysunki Piotra Nowackiego są jak zwykle znakomite. Proste, cartoonowe, ale urocze i znakomicie pasujące do całej opowieści. Całość uzupełniają dobrze dobrane barwy, podobnie nieskomplikowane, bardzo kolorowe, co już wspominałem, ale właśnie takie powinny być. Trochę słodkie jak miód, który kradnie lis, trochę urocze, jak bohaterowie tej historii – dzieciom na pewno się spodobają. Tak samo zresztą jak komiks, a właściwie cała ta seria. Dlatego najmłodszym miłośnikom komiksów polecam.

Recenzja opublikowana na portalu NTG: https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-detektyw-mis-zbys-na-tropie-lis-ule-i-miodowe-kule/

MIŚ ZBYŚ NA TROPIE MIODU

Testowane na 6-latku. Tu wszystko jest jasne, lis jest złodziejem, Zbyś i marudny borsuk są po jasnej stronie. Jest przejrzyście, ale też zabawnie. Rysunki dalekie od banału, kilka dużych plansz (na dwie strony),które wyraźnie wciągnęły młodego. Po częstotliwości, z jaką syn chce do tego wracać widzę, że bez zakupu kolejnych części sie nie obejdzie.

Bardzo fajna książka dla dzieci uczących się czytać - polecam!

Bardzo fajna książka dla dzieci uczących się czytać - polecam!

Bardzo przyjemna lektura.

Bardzo przyjemna lektura.