Pierścień Tolkiena

Amber
językoznawstwo, nauka o literaturze
2013-05-23
Maciej Antosiewicz

Ładne ilustracje i treść, w której podróżujemy przez historię literatury aby znaleźć inspiracje mistrza high fantasy. Warta przeczytania dla wielbicieli Tolkiena i fascynatów literatury.

Niezwykłe śledztwo, prowadzące przez karty średniowiecznej historii, celtyckie baśnie i legendy arturiańskie. Książka ta ukazuje, jak trudnego zadania podjął się Tolkien, chcąc zawrzeć w swoich opowieściach tak różnorodną tematykę, opartą na wielu, często niepowiązanych ze sobą kręgach kulturowych.

ładnie wydana, trochę ciekawostek z życia Tolkiena

• Chcę w prezencie
  • Tolkien