Rzymskie pasje

2013-01-01
2013-01-01
978-83-62981-52-6
Rzym wiara

Kupiłem tę książkę specjalnie na czas Wielkiego Postu. Interesujące jest sledzenie dzień po dniu pielgrzymowania autorki po rzymskich kosciołach pasyjnych

Opis kościół stacyjnych Rzymu zawierający ciekawostki oraz osobiste refleksje i przeżycia autorki. Dużo zdjęć, myślę, że to dobra przystawka do zwiedzania Rzymu.

W tej książce zdecydowanie najlepszy jest pomysł, by zaprezentować kolejne wielkopostne kościoły stacyjne miasta Rzymu. Wśród nich znajdują się takie, które nieustannie pełne są turystów i takie, które trudno nawet znaleźć podczas spaceru ulicami Miasta. Przy każdej stacji Autorka zamieszcza pewne uwagi o charakterze - rzekłbym - przewodnikowym oraz garść refleksji na temat przewidzianych na dany dzień czytań mszalnych. Zdjęcia są bardzo ładne, choć niestety nie mają podpisów, które na pewno bardzo by się przydały. Oryginalna książka przybliżająca nie tylko grupę rzymskich zabytków, ale także prastarą wielkopostną tradycję Kościoła.

Tomasz Babnis

Świetna książka. Piękne zdjęcia, ciekawe legendy i historie miejsc oraz mądre przemyślenia. Bardzo polecam. Szkoda ze jako sama nie może służyć jako przewodnik.

Wspaniała, aczkolwiek zainteresowanym rzymskimi kościołami polecam uzupełnienie informacji z innych źródeł. Bardzo ciekawe są rozważania na temat Ewangelii. Pięknie wydana. Jedyne, co można zarzucić książce - a raczej edytorowi - to nadużywanie słowa "swoisty".

• Italia
  • Sztuka sakralna
  • Szafa S
  • Roma
  • Italia/ do przeczytania
  • Przez wieki i epoki

Dodaj cytat z książki Rzymskie pasje