Łezka, przerażona kotka

Okładka książki Łezka, przerażona kotka Holly Webb
Okładka książki Łezka, przerażona kotka
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
2015-10-09
Data 1. wydania:
2018-09-01
Jacek Drewnowski
zwierzęta opowieści kotka zaopiekuj się mną

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Większość książek z tej serii, które dotychczas czytałam jest napisana w bardzo podobny sposób, niczym nie zaskakują, ale są bardzo przyjemne i szybko się je czyta.

Bardzo lubię koty.

Bardzo lubię koty.

Książka, która zaczęła moją obsesję na punkcie czytania i naciągania rodziców na kolejne książki z serii. Tak naprawdę duża część książek z serii opiera się na bardzo zbliżonych schematach fabularnych...
Zaopiekuj się mną to seria opisująca bliskość dzieci do ich futrzastych przyjaciół. Opowiastki z morałem, na swoim własnym przykładzie zapewniam, że będą idealne dla najmłodszych książkocholików.

To moja pierwsza książka z tej serii i naprawdę mnie zaskoczyła. Lubię ją bardzo. Polecam innym !

1951

Sympatyczna, choć bardzo przewidywalna historyjka. Od momentu, gdy na scenie pojawiają się dwa kocury-łobuzy oraz kocie drzwiczki, wiadomo, że tytułowa bohaterka będzie miała kłopoty. Po pierwsze - z agresywnymi i zaborczymi sąsiadami, po drugie - z racji tego, że się zgubi. Wszystko, oczywiście, kończy się dobrze, przerażona koteczka wraca w ramiona swojej małej właścicielki, sąsiedzi decydują się na sterylizację swoich kocurów, żeby zmniejszyć ich agresywność, a tata Madzi montuje super-drzwiczki, które odtąd będą otwierały się tylko dla małej Łezki...

Opowiastka w sam raz na wieczorne czytanie przed snem. Jest napięcie, są emocje, a ostatecznie - happy end. Gdzieś między przygodami małej kotki, jest również historia o rozstaniu Madzi z przyjaciółką, o radzeniu sobie z tęsknotą, a wreszcie - o pozyskaniu nowych przyjaciół. Bardzo to wszystko sztampowe i oklepane, nie zapadnie zbyt długo w pamięć. Ale na wieczorynkę się nadaje. Szczególnie dla dziewczynek, mających bzika na punkcie kociaków.

To książka o dziewczynce, która była bardzo samotna.Wiecie dlaczego ? Dlatego,że jej ulubiona przyjaciółka Kasia się przeprowadziła:(ale ta przyjaciółka miała przynajmniej kota.Dziewczynka zapragnęła także takiego przyjaciela. Później pojechali do koleżanki mamy, która miała małe kotki. Wybrali jednego i nazwali ją Łezka. Jak kotka się zgubiła, to pomogła jej Beata. Odnalazły ją . Powiem jednym słowem. Bajka była smutna, jak Łezka się zgubiła, ale też szczęśliwa. No w sam raz.

Super ! Zaopiekuj się mną to moja ulubiona seria książek .

Super ! Zaopiekuj się mną to moja ulubiona seria książek .

Super c;

Super c;

to już kolejna pozycja z serii "zaopiekuj się mną" którą córeczka wybrała na wieczorne wspólne czytanie.
książka doskonale wskazuje wrażliwość małego kociaka i uczula jak to jest ważne opiekować się swoim małym zwierzakiem. Między przygodami Madzi z jej koteczką opisane również rozterki dziewczynki po rozstaniu się z najlepszą przyjaciółką z klasy.
na pewno sięgniemy wspólnie po następne pozycje z danej serii

na pewno sięgniemy...

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci
  • Holly Webb
  • Zaopiekuj się mną
  • 2018

Dodaj cytat z książki Łezka, przerażona kotka