Grudzień 1970: geneza, przebieg, konsekwencje

Jerzy Eisler Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku historia
historia
Sensacje XX Wieku
2012-01-01

Okładka książki CzasyPismo nr 1 (21) / 2022 Grzegorz Bębnik, Adam Dziuba, Jerzy Eisler, Aly Götz, Konrad Graczyk, Michał Hankus, Mariusz Kowoll, Bernard Linek, Aleksandra Namysło, Jarosław Neja, Redakcja półrocznika CzasyPismo, Sebastian Rosenbaum, Piotr Rygus, Mirosław Sikora, Krzysztof Tarka, Bogusław Tracz, Mirosław Węcki, Dariusz Węgrzyn
CzasyPismo nr ... Grzegorz Bębnik, Ad...
Okładka książki Migawki z okupowanej Warszawy: 1939 Mariusz Bechta, Jerzy Eisler, Elżbieta Kowalczyk, Kazimierz Krajewski, Urszula Kraśnicka-Zajdler, Tomasz Łabuszewski, Wojciech Jerzy Muszyński, Bartłomiej Noszczak, Patryk Pleskot, Tomasz Roguski, Konrad Rokicki, Tadeusz Ruzikowski, Robert Spałek, Michał Zarychta, Maciej Żuczkowski
Migawki z okup... Mariusz Bechta, Jer...
Okładka książki Sprzeczne narracje… Z historii powojennej Polski 1944–1989 Jerzy Eisler, Piotr Gontarczyk, Paweł Kowal, Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Andrzej Paczkowski, Jarosław Pałka, Patryk Pleskot, Robert Spałek, Mirosław Szumiło, Marcin Zaborski, Jan Żaryn
Sprzeczne narr... Jerzy Eisler, Piotr...

Cenna książka bogata w opisy burzliwych wydarzeń mających miejsce na wybrzeżu oraz historii z polityki Gomułki. Jednak uważam, iż aby dotrzeć do większej liczby czytelników, opisy te mogłyby być bardziej zobrazowane. Ale warto przez nią przejść i zapoznać się z tak ważną historią.

Uzupełnione wydanie drugie daje więcej dokumentów i fotografii.

Uzupełnione wydanie drugie daje więcej dokumentów i fotografii.

Najbardziej kompetentny przewodnik po wydarzeniach, które wstrząsnęły Polską Gomułki. Analiza milicyjnych rozmów, decyzję partyjnych i lokalnych kacyków ale przede wszystkim wielostronne ukazanie zrywu niezadowolonych robotników i jego konsekwencji
Plus garść cennych fotek i dokumentów.

Plus garść cennych fotek i dokumentów.

• Studia
  • Historia i kultura