Mój System

Mein System. Ein Lehrbuch des Schachspiels
hobby
Leszek Kwaśny, Mirosław Niesobski
szachy Nimzowitsch

Mało która książka szachowa wywołuje dookoła takie emocje i ożywione dyskusje, jak właśnie "Mój system" Arona Nimzowitscha z roku 1925 - niektórzy szachiści ją uwielbiają, a inni wręcz nienawidzą.

Z tego względu, gdy tylko nadarzyła się okazja postanowiłem ją przeczytać - nie zagłębiałem się w nią szczególnie mocno, z racji tego, że wiele z omawianych w książce linii...

Mam II kategorię szachową. Bardzo dobra pozycja do podszlifowania gry pozycyjnej. Książka mocno polecana w światku szachów. Dobrze się czyta i nie zawiodłem się - polecam również.

Co do merytoryki, to dobrze dobrane przykłady. Aż chciałoby się siąść i pochłonąć ją w 1 wieczór, ale to niemożliwe przy poradniku :) Wiedza musi się uleżeć :)

Posiadam wersję książki z 2016...

• Szachy
  • Go, szachy, brydż