Najnowsza historia Polski 1939-1945

historia
Świat Książki
2011-01-01
2011-01-01

Rzetelna i bardzo dobra książka historyczna. Książka składa się z trzech części: "Widmo zagłady", "U boku wielkiej trójki" oraz "Gwałt na Polsce".
W pierwszej części autor omawia kampanię wrześniową, przekształcenia terytorialno-polityczne, polityką niemiecką na ziemiach okupowanych, politykę radziecką na terenach zagarniętych, sprawę polską na arenie międzynarodowej oraz początki podziemnego państwa i wojska polskiego. Część druga mówi o najeździe Niemiec na ZSRR, współpracy polsko-radzieckiej, o okupowanym kraju, rozwoju podziemia politycznego i wojskowego w Polsce oraz kryzysie i zerwaniu stosunków polsko-radzieckich. Trzecia część omawia m.in. zagadnienia związane z sytuacją pod okupacją hitlerowską, akcją "Burza", Powstaniem Warszawskim, Jałtą i Teheranem.
Jedna z najlepszych książek historycznych jakie czytałem. Polecam historykom, zainteresowanym historią, ale też wszystkim chcącym lepiej poznać historię Polski w latach 1939 - 1945. Ocena "rewelacyjna" zasłużona i to w pełni.

Dodaj cytat z książki Najnowsza historia Polski 1939-1945

Ciekawostki historyczne