Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór

Claire GaudriotSophie de Mullenheim Wydawnictwo: Papilon Seria: Mała wróżka Amelka literatura dziecięca
Natalia Usenko
Papilon
literatura dziecięca
Natalia Usenko
Mała wróżka Amelka

Macie może pomysł na doskonały prezent dla dziecka? Ale mam na myśli taki, którego nie rzuci w kąt po kilku dniach. Prezent, który przyczyni się do jego rozwoju i wzbogaci jego świat wyobraźni? Dla nie od wielu lat rozwiązanie jest proste - książka!

Tym raz wybór padł na Amelkę. Jest to nasze pierwsze spotkanie z małą, rezolutną wróżką.

"Mała wróżka Amelka. Detektyw...

Sympatyczne, zabawne historyjki, do tego okraszone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Krótkie opowiadania, pełne ciepła, o małej wróżce, pomagającej dzieciom w odnajdywaniu ich zagubionych pluszaków i rozwiązywaniu zagadek znikających słodyczy. Ja dla mnie - trochę przesłodzone i mocno uproszczone, ale córce się podobało (i o to w końcu chodziło). Choć nie wydaje mi się,...

Zarówno mi, jak i córce opowiadania o Amelce przypadły do gustu. Proste, zrozumiałe, a do tego pięknie ilustrowane. Polecam.

Amelka jest detektywem z bajki i pomaga rozwiązywać wróżkom i dzieciom codzienne i niecodzienne zagadki. W książce znajdziemy 8 opowiadań, które zachwycą dziewczynki. Amelka szturmem podbiła serca moich córek i znalazła się na liście najczęściej ściąganych i czytanych książek.
Dużym plusem jest to, że jest to zbiór książeczek i nie trzeba sięgać co chwilę po następny...

Przeurocza, ciepła i ciekawa książeczka dla dzieci (raczej dla dziewczynek). Bogato ilustrowana. Mimo, że jest gruba, tekstu jest nie tak wiele, ponieważ dominują kolorowe, bardzo ładne ilustracje.

Amelka, tytułowa wróżka, jest detektywem i pomaga innym wróżkom oraz dzieciom w rozwiązywaniu różnych spraw. W książeczce znajdziemy kilka opowiadań, przy których moja niespełna...

Krótkie opowiadania o przygodach Amelki - detektywa przypadły moim córkom do gustu :) Przyjemny sposób na wyciszenie po zabieganym dniu, przyjemna ucieczkę w krainę słodkich snów :)

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.
Na fali zachwytu „Wróżką katastrofą” (recenzja w styczniu) postanowiliśmy poważniej wejść w przygody wróżki Amelki i zamiast rozdrabniać się na pojedyncze książeczki kupić zbiór ośmiu opowieści zatytułowany „Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki”. Dla osób lubiących tę serię to wspaniałe rozwiązanie, bo zamiast kupować osiem książeczek...

• Przeczytane w 2017
  • Czytam z córeczką