Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór

Okładka książki Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Okładka książki Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór
Claire GaudriotSophie de Mullenheim Wydawnictwo: Papilon Seria: Mała wróżka Amelka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mała wróżka Amelka
Papilon
2011-05-04
2011-05-04
Natalia Usenko

Macie może pomysł na doskonały prezent dla dziecka? Ale mam na myśli taki, którego nie rzuci w kąt po kilku dniach. Prezent, który przyczyni się do jego rozwoju i wzbogaci jego świat wyobraźni? Dla nie od wielu lat rozwiązanie jest proste - książka!

Tym raz wybór padł na Amelkę. Jest to nasze pierwsze spotkanie z małą, rezolutną wróżką.

"Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki", jest to zbiór 8 opowiadań o przygodach sympatycznej bohaterki. Są to opowiadanie pełne ciepła i bardzo wciągające. Dziecko, które już czyta może samodzielnie zmierzyć się z książką. Szkrabom, które jeszcze nie opanowały tej sztuki rodzice ze spokojem i bez obawy o utratę tchu, mogą przeczytać opowiadanie na dobranoc. Będzie to osiem, miłych wieczorów spędzonych wspólnie z książką.

Dodatkowy plus daję za śliczne wydanie. Porządny papier oraz urocze ilustracje czynią ją idealnym prezentem dla dziecka. Oczywiście, książkę polecam dla dziewczynek, ale chłopiec myślę, że także nie będzie się z nią nudził.

Polecam Wam Amelkę z czystym sercem :)

"Mała wróżka Amelka. Detektyw...

1966

Sympatyczne, zabawne historyjki, do tego okraszone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Krótkie opowiadania, pełne ciepła, o małej wróżce, pomagającej dzieciom w odnajdywaniu ich zagubionych pluszaków i rozwiązywaniu zagadek znikających słodyczy. Ja dla mnie - trochę przesłodzone i mocno uproszczone, ale córce się podobało (i o to w końcu chodziło). Choć nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek z tych historyjek mogła na dłużej zapaść w pamięć...

Zdecydowanie dla dziewczynek, dla chłopców nie będzie tu nic atrakcyjnego.

Zarówno mi, jak i córce opowiadania o Amelce przypadły do gustu. Proste, zrozumiałe, a do tego pięknie ilustrowane. Polecam.

Amelka jest detektywem z bajki i pomaga rozwiązywać wróżkom i dzieciom codzienne i niecodzienne zagadki. W książce znajdziemy 8 opowiadań, które zachwycą dziewczynki. Amelka szturmem podbiła serca moich córek i znalazła się na liście najczęściej ściąganych i czytanych książek.
Dużym plusem jest to, że jest to zbiór książeczek i nie trzeba sięgać co chwilę po następny tomik. Oczywiście książeczki można również kupić osobno.

Lista 8 opowiadań jakie znajdziemy w środku:
6. na tropie Dudusia
7. zaginione cukierki
8. zimowe śledztwo

W krainie chochlików
Jest to historia o tym jak Amelka dowiaduje się, że jest wróżką. Mieszka z mamą w krainie chochlików jednak pewnego dnia okazuje się, że na plecach rosną jej skrzydła. Okazuje się, że nie jest chochlikiem a wróżką. O tej pory uczy się latać i czarować. Zabawa murowana :)

Szkoła dla wróżek
Opowiada pierwszy dzień w szkole wróżek. Z samego rana po Amelkę przylatuje jaskółka szkolna i zabiera ją do szkoły. W szkole wróżek Amelka uczy się czarować za pomocą niewidzialnego proszku i magicznych baniek mydlanych.

Nocne strachy
Amelka pierwszy raz śpi w swoim małym domku na kółkach, towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Gucio. Jednak nawet jego towarzystwo i koszyk wypełniony smakołykami od mamy nie odpędziły nocnych strachów. Razem z Guciem próbują wyjaśnić przyczynę odgłosów, jak się okazuje nie ma się czego bać.

Tajemnica robota
Tym razem Amelka wyrusza na pomoc 2 dzieci, którym zepsuł się robot. Łukasz i Lilka bawią się swoimi zabawkami wśród nich jest robot Ar-Tek i lalka Basia. Dzieci zostawiają zabawki same i idą na obiad, gdy wracają okazuje się, że robot jest zepsuty. Wzywają na pomoc małą wróżkę Amelkę detektywa z bajki.
Amelka przybywa razem z Guciem i starają się naprawić robota. Co było przyczyną awarii robot? A tego dowiecie się z opowiadania :)

Sekret ślimaków
Amelka pomaga Szynkowi i Misiakowi. Chłopiec chce dowiedzieć się co się stało z domkami ślimaków, które pojawiły się w jego ogrodzie. Razem z Guciem wyruszają na poszukiwania ślimaków ale nie znajdują żadnego. Wracają do swojego laboratorium i tam badają zebrane dowody. Okazuje się, że ślimakom okropna wichura zabrała domki. Amelka pomaga ślimakom i wyczarowuje dla nich domki.

Na tropie Dudusia
Amelka zostaje wezwana na pomoc przez rodzeństwo, zaginął królik Julki. Amelka zabiera się za poszukiwanie zaginionego królika Dudusia. Zebrane tropy i dowody zabrała do swojego laboratorium. Amelka po zbadaniu dowodu jaki znalazła wraca razem z Guciem do domu rodzeństwa i odnajdują zaginionego króliczka.

Zaginione cukierki
Amelka pomaga siostrom sprawdzić kto zjada ich cukierki. Nasz detektyw z bajki postanawia zastawić pułapkę na łakomczucha. Pułapka niestety nie zdaje egzaminu a cukierki i tak znikły, Amelka postanawia za pomocą czarów odnaleźć łakomczucha. A kto okazuje się amatorem słodyczy? No tego wam nie zdradzę :)

Zimowe śledztwo
Nasza pani detektyw z bajki w towarzystwie Gucia pomaga Marcie, której zaginał jeż. Amelka razem z Guciem wyrusza na poszukiwanie jeża Kolczusia, szukają w zimowym lesie pytają wszystkie zwierzątka. Kolczuś w końcu znajduje się w ogrodzi schowany w ... konewce. Marta z pomocą Amelki i Gucia przygotowuje dom dla jeża :).

Książka zdecydowanie dla dziewczynek, Amelka jest sympatyczną dziewczynka a jej przygody niejednokrotnie wywołują śmiech :). Zdecydowanie odradzam wieczorem :P trudno później będzie usnąć bo śmiech zdecydowanie rozbudza. POLECAMY !!!!

Przeurocza, ciepła i ciekawa książeczka dla dzieci (raczej dla dziewczynek). Bogato ilustrowana. Mimo, że jest gruba, tekstu jest nie tak wiele, ponieważ dominują kolorowe, bardzo ładne ilustracje.

Amelka, tytułowa wróżka, jest detektywem i pomaga innym wróżkom oraz dzieciom w rozwiązywaniu różnych spraw. W książeczce znajdziemy kilka opowiadań, przy których moja niespełna siedmiolatka pękała chwilami ze śmiechu i kazała sobie czytać wybrane fragmenty po kilka razy. Niech o tej książce świadczy na plus też fakt, że moja córka po przeczytaniu książki z biblioteki, poprosiła o kupno "Amelki (...)", ponieważ koniecznie chce mieć ją na własność i "przeczytać jeszcze sto razy".

Polecam dla dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat :)

Krótkie opowiadania o przygodach Amelki - detektywa przypadły moim córkom do gustu :) Przyjemny sposób na wyciszenie po zabieganym dniu, przyjemna ucieczkę w krainę słodkich snów :)

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.
Na fali zachwytu „Wróżką katastrofą” (recenzja w styczniu) postanowiliśmy poważniej wejść w przygody wróżki Amelki i zamiast rozdrabniać się na pojedyncze książeczki kupić zbiór ośmiu opowieści zatytułowany „Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki”. Dla osób lubiących tę serię to wspaniałe rozwiązanie, bo zamiast kupować osiem książeczek (opowieści są też dostępne osobno),można kupić jedną i zaoszczędzić miejsce na półce i pieniądze. Gdy szukałam informacji o tej książce w Internecie zaskoczyło mnie, że nigdzie nie mogłam znaleźć spisu bajek w środku, co jest kluczową kwestią, gdy ktoś już jakieś książeczki o Amelce ma. Oto co znajdziemy w środku:
W krainie chochlików - historia o tym, jak Amelka odkryła, że jest wróżką.
Szkoła dla wróżek – pierwsza wizyta Amelki w szkole dla wróżek.
Nocne strachy – Amelka po raz pierwszy nocuje poza domem i każdy szmer jest dla niej przerażający.
Tajemnica robota – urocza historia o robocie, który tak się zakochał, że aż mu się kabelki poprzepalały (ale chochlik Gucio wszystko naprawił).
Sekret ślimaków – Amelka docieka, co się stało ze skorupkami ślimaków.
Na tropie Dudusia – wróżka próbuje odnaleźć zaginioną maskotkę Dudusia.
Zaginione cukierki – zdecydowanie ulubiona historia mojej córki z całego zbioru, chce jej słuchać co wieczór. Wróżka i Gucio poszukują zaginionych cukierków. Istnieje podejrzenie, że za wszytki stoi tajemniczy Pożeracz Cukierków.
Zimowe śledztwo – Amelka docieka, co się stało z zaginionym jeżem.
Wszystkim historiom towarzyszą przepiękne ilustracje, które nas uwiodły już we „Wróżce katastrofie”. Dowiadujemy się, jak Amelka została wróżką, jak zaczynała uczyć się magii i że zawsze chciała być detektywem. Wraz z chochlikiem Guciem tworzą zgrany duet, który jest w stanie za pomocą przenikliwości i odrobiny czarów rozwiązać każdą zagadkę. Amelka w przeciwieństwie do tego, jak wypadła we „Wróżce katastrofie”, w większości tych opowiastek prezentuje się jako dziarska, zaradna, odważna dziewczyna – myślę, że fajny wzór dla córeczek.
Niektóre z tych ośmiu historii podpasowały nam bardziej, inne nieco mniej, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni, że ta książka znalazła się w naszym zbiorze i często ją czytany (zwłaszcza Zaginione cukierki).
Recenzje tej ksiązki i innych pozycji (też dla dzieci) są również dostępne na moim blogu: http://barakudatoja.blogspot.com/

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.

• Dziecięce, młodzieżowe
  • Dla Dzieci