Kod uzdrawiania

Okładka książki Kod uzdrawiania
Ben JohnsonAlexander Loyd Wydawnictwo: G+J ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The healing code : 6 minutes to heal the source of your health, success, or relationship issue
G+J
2012-01-01
2012-01-01
Anna Boniszewska
zdrowie

Okładka książki Kod Uzdrawiania (CD) Ben Johnson, Alexander Loyd
Ocena 8,3
Kod Uzdrawiani... Ben Johnson, Alexan...

Informacje zawarte w tej książce należy przepuścić przez gruby filtr. Początkowo zapowiadało się bardzo sensownie, jednak z rozdziału na rozdział coraz bardziej trącało dziwnym amerykańskim stylem, telezakupowym marketingiem, super płatnymi dodatkami do książki oraz lokowaniem produktów. Finalnie jestem wręcz zawiedziona. Autor pod koniec tak galopował, że nie zdziwiłaym się, gdyby napisał: "Jeśli zakupisz dodatkowy pakiet kodów przed zakończeniem czytania tej książki, otrzymasz 5 kodów gratis. DNO!

Treść książki jest super - jednak daję 9 a nie 10 z tego względu, że autor niejednokrotnie powtarzał te same rzeczy. Oczywiście miał w tym cel, żeby czytelni dobrze zapamiętał jego założenia, ale momentami miałam takie coś "ehh, przecież rozdział temu o tym już wspominał" ;)
Poza tym sama metoda - bardzo ciekawa, praktykuję ją od niedawna i co prawda jeszcze się nie uzdrowiłam, ale podczas tej medytacji powoli odkrywam emocje, które niepotrzebnie we mnie siedzą i których przyczynę warto zrozumieć i zaakceptować. Mam nadzieję, że jak wszystko przepracuję, to uzyskam oczekiwany efekt.

Bardzo ciekawa pozycja dla osób, które chcą skorygować u siebie negatywne myśli, błędne przekonania i wszystko co sabotuje ich zdrowie, życie i prace.

Książka jest warta przeczytania. Tylko, że miałam kilka zastrzeżeń jak ją czytałam... dodatkowo raz mnie nużyła, raz intrygowała i tak na zmianę, więc ostateczne nieźle mnnie stargała. Dużo treści jest powtarzanych, częściowo jest to pewnie wynik emocji autora, jego osobistych przeżyć. Mimo wszystko ten "błąd" jest nagminny, jednak pod koniec poradnika na wytrwałego czytelnika czeka nagroda - w końcu są konkrety tyczące się samej metody. Jeśli chodzi o kod, myślę, że może być skuteczny, stosowałam go parę dni, cudu nie było - jestem chora przewlekle, ale przy mojej chorobie zmiany które widziałam były dosyć zadowalające. Przerwałam z powodu przekonań, kłóciło mi się to z wiarą, może jeszcze zmienię zdanie i wrócę do kodu - na razie jednak koncentruję się na tym, w co naprawdę wierzę. Wszystkim schorowanym życzę cierpliwości - zarówno w czytaniu, jak i w dochodzeniu do formy.

Dużo mądrych rzeczy i przydatnych wskazówek. Na pewno nie zaszkodzi ;)

Dużo mądrych rzeczy i przydatnych wskazówek. Na pewno nie zaszkodzi ;)

Dobry początek dla ludzi,którzy nie wierzą,że światem żądzą zwykłe zasady i mechanizmy. Pozycja ta jest dla kogoś, kto poszukuje zrozumienia swego ciała, stanu umysłu, kogoś kto pragnie zrealizować wszystko co zechce, kto otwarty jest na poszerzanie i zgłębianie świadomości.
Gorąco polecam kody.

Gorąco polecam kody.

Książka ta zaciekawiła mnie niezwykle skuteczną receptą na uzdrowienie wszystkich chorób. Sięgnęłam więc po nią i zaczęłam czytać :)
Wiele informacji na temat stresu, jego uwarunkowań, przyczyn. Dużo przydatnych informacji, w tym dzisiejszym zabieganym świecie jest to naprawdę pasjonująca lektura.
Kodów nie zastosowałam, mam jakieś wewnętrzne obawy co do tego, więc nie wiem czy działają. Ale skoro autorzy o nich piszą to coś w tym musi być :)
Jeśli nie do zastosowania kodów, to przynajmniej do poczytania i dowiedzenia się więcej o stresie :)

"Kod uzdrawiania" opiera się na pamięci komórkowej naszego mózgu. Organ ten przechowuje informacje począwszy od naszych narodzin aż do chwili obecnej. Pamięć odpowiedzialna jest za to, że nasz organizm reaguje stresem i za jago pośrednictwem wyrażamy emocje. Te z kolei mogą być objawem choroby o podłożu fizycznym czy psychicznym. Taką pamięć komórkową można unieszkodliwić albo wymazać - właśnie za pomocą kodu, nazwanego tutaj "kodem uzdrawiania".

Kod uzdrawiania według autorów książki jest najłatwiejszą techniką samouzdrawiania. Można ją zastosować na szeroki zakres dolegliwości. Kod ten jest podobno największym odkryciem w dziedzinie medycyny. Gdy zacznie się go wypróbowywać, zyskamy powrót do zdrowia.

Technika ta to sekwencja czterech pozycji, w której wykorzystuje się energie zgromadzoną w palcach obu rąk. W książce opisane zostały przypadki osób, którym ta technika pomogła w życiu codziennym. Zmiany były widoczne gołym okiem. Autorzy podkreślają jednak, że nic nie działa od razu i czasami trzeba czekać na efekt w cierpliwości.

Aleksander Loyd jest doktorem neuropatii, stworzył Kod Uzdrawiania. Ben Johnson to doktor nauk medycznych, doktor osteopatii i medycyny naturalnej. Ci obaj lekarze rozpowszechniają omawiany kod, który stosują już tysiące osób w Ameryce i na całym świecie.

Informacje na temat działania ludzkiego organizmu są owszem ciekawe. Natomiast książka denerwuje ilością powtórzeń tych samych kwestii oraz aż do przesady rozbudowaną częścią w której autorzy opisują jak wspaniale ta metoda działa a inne nie. Sama technika jest zaprezentowana na kilku stronach i drażni czytanie tak obszernej księgi dla tych kilku kartek.

Dobra pozycja, przeczytałam w jeden wieczór i zgadzam się z założeniami, ale kodów nie wypróbowywałam, jak wypróbuję, dam znać, może wzrośnie na "bardzo dobrą"... generalnie polecam ludziom poszukującym.

Alexander Loyd Kod uzdrawiania Zobacz więcej