Gryzmoł

2009-10-08
2009-10-08
36 min.
Gryzmoł Dorota Gellner bajki dla dzieci książka dla dzieci

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

Okładka książki 30 lutego Wanda Chotomska, Mirosław Pokora
30 lutego Wanda Chotomska, Mi...
Okładka książki O zebrze, która chciała być w kwiatki Anna Onichimowska, Joanna Sedlaczek
O zebrze, któr... Anna Onichimowska, ...
Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Moje - nie moje Liliana Bardijewska, Krystyna Lipka-Sztarbałło
Moje - nie moje Liliana Bardijewska...
Okładka książki O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę Wolf Erlbruch, Werner Holzwarth
O małym krecie... Wolf Erlbruch, Wern...

„Gryzmoł” to hit! I to taki, który nie starzeje się od 15 lat, kiedy to został po raz pierwszy wydany. I właśnie teraz wydawnictwo Bajka postanawia nam przypomnieć o tych przezabawnych wierszowanych opowiastkach Doroty Gellner i oddaje w nasze ręce odświeżone wydanie. A tym samym dba o nasze dobre humory, bo przy tych tekstach nie da się chociażby nie uśmiechnąć.

Gryzmoł to kilkuletni chłopiec, którego wypełnia twórcza energia. Ta pasja rysowania wręcz się z niego wylewa i ląduje na ścianach, meblach, dachach i murach pod postacią osobliwych malowideł. Raz to będzie portret cioci (modelka pozowała aż 3 dni bez przerwy!),inny razem drapieżny lew (który ożył!),a kolejnym razem rozczochrane czupiradło (widzieliście włosy Gryzmoła?).

Tam gdzie jest Gryzmoł, tam na pewno za chwilę pojawi się szalony rysunek. Kartka jest za mała? Nie szkodzi, będzie malować po stole. Rodzice się złoszczą? Trudno, taki urok artysty. W konkursie rysunkowym jury nie rozumie pracy Gryzmoła? To nic, sam sobie wręczy nagrodę. Taki właśnie jest ten chłopiec. Pełen entuzjazmu, radości, optymizmu i szalonych pomysłów. Tylko dorośli patrzą z ukosa na Gryzmoła poczynania. „Trzeba posłać go do szkoły!”, „Kto te bzdury nagryzmolił?”, „Nim wymyślisz głupstwo nowe, to się kredką puknij w głowę!!!”. Ale jeśli myślisz, ze te uwagi rozzłoszczonych dorosłych chłopiec weźmie sobie do serca, to jesteś w błędzie.

„Gryzmoł” to 17 wierszowanych tekstów, które jakby mogły, to by wyskoczyły z książki. A ponieważ nie mogą, to przynajmniej sprawiają, że dzieciaki skaczą z radości, gdy je czytają. Są dynamiczne, zwariowane, zabawne i pełne dziecięcej swobody. Poprawiają humor i inspirują do twórczych odkryć. A do tego są znakomicie zilustrowane „gryzmołami” Ewy Poklewskiej-Koziełło. Innych ilustracji nie mogłabym sobie tu wyobrazić.

Ta książka to pochwała dziecięcej kreatywności, ekspresji i wyobraźni. Musisz tylko mieć na względzie, że Twoje dziecko może zechcieć naśladować Gryzmoła. Bądź na to przygotowana! ;)

Gryzmoł...

Gryzmoł to niezwykle aktywny chłopiec napędzany nieustającą potrzebą rysowania. W kilkudziesięciu przezabawnie opisanych historyjkach poznajemy bliżej jego życie. Każdy dzień to nowa przygoda, każda chwila to odkrywanie nowych możliwości.
Ilustracje wspaniale dobrane do tekstu, stylizowane na rysunki dzieci.
Można przeczytać jednym ciągiem albo delektować się pojedynczo. W każdym wypadku będzie to uczta dla czytelniczego podniebienia.

Ilustracje wspaniale dobrane do tekstu, stylizowane na rysunki dzieci.
Można przeczytać jednym ciągiem albo delektować się pojedynczo. W...

Teksty mistrzowskie, z Gryzmoła można się nieźle pośmiać, świetnie napisane, książeczkę można czytać partiami bądź jednym tchem, wielokrotnie:) Ogromnie polecam:)

Zabawna opowieść Gryzmoła. Ciekawe ilustracje.

Zabawna opowieść Gryzmoła. Ciekawe ilustracje.

od śmiechu aż brzuch boli , polecam

od śmiechu aż brzuch boli , polecam

Trochę monotematyczna, ale bardzo zabawna.

Trochę monotematyczna, ale bardzo zabawna.

• Dla dzieci
  • Półka Szymka