Pańska jest ziemia

Esprit
historia
978-83-60040-85-0
Henryk Halkowski

Ukochany autor chasydzki. Pełna mistyki i ciepła.

Historia Żydów w Europie Środkowo-Wschodniej (zwłaszcza w Polsce) przedstawiana jest coraz częściej w krzywym zwierciadle. Losy narodu wybranego w tej części świata ogranicza się tylko do hekatomby podczas II wojny światowej. A przecież potomkowie Abrahama mieszkali tu, pracowali, modlili się, ubogacali lokalne kultury i byli nieodłącznym fragmentem pewnych społeczności....

Zdecydowanie niezwykła lektura, w pewnym sensie duchowa. Gorąco polecam

• 2014
  • 2013
  • Tematyka Żydowska
  • Domowa biblioteka
  • Duchowość szeroko pojęta
  • Ebooki
  • 52 książki (2013)

Dodaj cytat z książki Pańska jest ziemia