Dosięgnąć horyzontu, czyli motocyklem przez świat

Dariusz Oskroba Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Człowiek Poznaje Świat literatura podróżnicza
Zysk i S-ka
podróż motocykl Australia Azja
literatura podróżnicza
Człowiek Poznaje Świat
podróż motocykl Australia Azja

Relacja z długiej podróży motocyklem z Australii do Europy. Wiele krajów, kultur.
Liczne fotografie, dużo odniesień do historii. Książkę czyta się lekko i z przyjemnoscią, ale czasami miałam wrażenie, że jakoś tak szybko mijamy poszczególne kraje.

Książka napisana przez Pana Dariusza, jest zwykłym opisem podróży jego i jego przyjaciela, Australijczyka "Kuby".
Co ciekawe to, powiedziane bez ogródek jak traktowani są turyści na dobrych motorach w odwiedzonych krajach. Nie przeszkadzają mi subiektywne opisy, ale czegoś zwyczajnie brakowało.
Książka wraz z dobrze wydrukowanymi, przeciętnymi fotografiami i uzupełniającymi...

Autor (prezes/właściciel piekarni) w wieku dojrzałym rusza na etapową podróż wokół ziemi na motocyklu. Nie jest to wielka literatura, ale czyta się naprawdę przyzwoicie. Dużo dobrych zdjęć, sporo odwołań do wydarzeń historycznych, widać że facet odrobił pracę domową zanim ruszył w drogę. Czekam na drugą część...

Bardzo lubię książki podróżnicze. Zarówno te pisane przez podróżników przez duże "P" jak Pałkiewicz, Halik czy Cejrowski, jak i tych trochę bardziej przypadkowych, którzy w pewnym momencie życia poczuli zew podróży jak Kinga Choszcz z Chopinem, Marta Owczarek i Bartek Skowroński czy Basia Meder.
Sam kilka razy odbyłem autostopowe podróże po Europie nie wiedząc gdzie będę...

Autor opisuje nie tylko miejsca które mu się spodobały ale również te które go obrzydziły w trzynastu przejechanych krajach, od Australii do Polski. Nawiązuje do miejscowych religii i historii odwiedzanych miejsc. Ponadto kilka ciekawostek i praktycznych wskazówek. Książka zachęca do podróży bardziej niż katalog Orbis Travel.

Świetna opowieść o podróży. Dużo ciekawostek z odwiedzonych miejsc. Polecam.

Nie jest zła, ale też nie jakaś rewelacyjna. Dobrze się czyta, dla miłośników gatunku.

• Podróżnicze
  • Z benzyną w tle