Faszyzmy łacińskie. Sen o rewolucji innej niż w Rosji i w Niemczech

faszyzm włochy francja portugalia hiszpania
historia
978-83-61938-37-8
faszyzm włochy francja portugalia hiszpania

Interesujące przedstawienie genezy, charakterystyki oraz dynamiki ruchów narodowo-rewolucyjnych oraz faszystowskich w krajach romańskich. Autor w sposób bardzo dokładny opisuje najważniejsze postacie oraz doktryny poszczególnych ugrupowań.

Na półkach: , , , , ,

Zgodnie z wstępem książka przedstawia nie tylko specyfikę faszyzmów łacińskich, ale tzw. "faszyzmów marginalnych", czyli radykalnych ideologii narodowo-socjalnych, które nigdy nie zdobyły poważnego poparcia w krajach swojego powstania.

I to jest właśnie urok tej publikacji. W jasno rozpisanych rozdziałach poznajemy kilka interesujących postaci o zróżnicowanych ideologiach...

• Jednak 2022
  • Historia
  • 0.1.Do kupna
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Nacjonalizm
  • Polityka