Między Wisłą a Potomakiem

geopolityka służby specjalne cywilizacja zachodnia
historia
9788393220922
geopolityka służby specjalne cywilizacja zachodnia

Ocena pewnie mocno zależy od światopoglądu politycznego czytelnika. Mój jest odmienny i niestety z wieloma opiniami autora mi nie po drodze. Jest kilka wartościowych felietonów (szczególnie na początku książki) potem im dalej tym gorzej.

Bardzo ciekawa książka. Momentami zmuszała do zamyślenia, refleksji a momentami wywoływała uśmiech. Chodakiewicz wie o czym pisze, a że pisze bardzo dobrze to warto go czytać.

Zbiór artykułów historyka. A jakże cenne i wartościowe.

Znaczna część artykułów dotyczy geopolityki i wydarzeń bieżących, dowodząc, że nie ma końca historii. Tych tematów bardzo brakuje w debacie nad Wisłą. Dlatego warto się z nimi zapoznać.

No, dobrze sie czyta kogoś kto ma duszę polską a pisze z oddali. I pisze dość mądrze. Książka wiele wnosi i daje do myslenie.

Zbiór felietonów profesora Chodakiewicza - skądinąd przesympatycznego człowieka, o czym miałam przyjemność się przekonać na jego wykładzie w ramach cyklu "OtwórzMy oczy" w Warszawie, to kompendium ogromu wiedzy z zakresu geopolityki, historii, czy po prostu polskości. Czy jest to książka dla laika? Z pewnością mogę stwierdzić, iż zawiera kilka bardzo ciekawych felietonów...

Zamiarem autora, jak sam stwierdził, było "dostarczenie informacji w takiej formie, że nie tylko będzie dostępna dla osoby mało tym zainteresowanej, ale również pomoże osobom nastawionym patriotycznie i tradycjonalistycznie zidentyfikować interesy i zjawiska, które Polsce dobrze mogą się przysłużyć, i takie, których powinna unikać, albo wręcz zwalczać" Myślę, że mu się...

• Historia
  • Polityka