Broń piechoty Wehrmachtu 1939-1945

Okładka książki Broń piechoty Wehrmachtu 1939-1945 Jacek Wolfram, Andrzej Zasieczny
Okładka książki Broń piechoty Wehrmachtu 1939-1945
Jacek WolframAndrzej Zasieczny Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Panorama techniki wojskowej militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Panorama techniki wojskowej
Alma-Press
9788370203634

Bardzo szczegółowy i wyczerpujący wykaz broni stosowanej przez Niemców podczas II wojny światowej. Treść składa się z krótkich (zwykle 2-3 strony) opisów poświęconych danemu typowi uzbrojenia. Obejmuje wszystkie podstawowe informacje na jej temat: okoliczności powstania, zastosowanie, skalę produkcji, dane techniczne oraz jej zalety i wady. Wszystkie opisy są uzupełnione sporą ilością ilustracji. W teksie uwzględnione zostały chyba wszystkie typy uzbrojenia niemieckich oddziałów piechoty (ale nie np. czołgistów lub lotników) do szczebla dywizji włącznie, od bagnetu do ciężkich dział. Opisy są dosyć spartańskie, zatem nie spodziewajcie się porywającej lektury, zwłaszcza, że w większości przypadków opis nie zawiera żadnej oceny danego typu sprzętu. Autorzy wykazali się ogromną pracowitością, jednak docenią ją tylko pasjonaci. Z pewnością pozwala zrozumieć ogromną pomysłowość niemieckich konstruktorów, zrozumieć dziwny nieraz sposób podejmowania decyzji przez nazistowskich notabli oraz uświadomić sobie, jak bardzo nieprzygotowana gospodarczo do wojny była III Rzesza.

• Historia wojskowości
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Militaria
  • II wojna światowa