Ognista kula. Legendy, baśnie i bajki eskimoskie

Jacek Machowski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
Państwowy Instytut Wydawniczy
literatura piękna
1970-01-01

Dziwne bajki bez morału. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy one takie są? Przyzwyczajona do bajek Ezopa i braci Grim, tych baśni w ogole nie moglam pojąć.

Uwielbiałem tę książkę, kiedy byłem mały. Te legendy miały swój klimat, były ponure, mroczne, niekiedy bardzo bliskie literaturze grozy. To był zupełnie inny typ baśni niż o wiele bardziej jednak pogodne opowieści europejskie.

• Posiadamy (książka)
  • Literatura skandynawska - sagi, podania, legendy
  • Nowa Wieś
  • Baśnie, legendy, mity
  • Wiedza tajemna (antropologia et cetera)

Jacek Machowski Ognista kula. Legendy, baśnie i bajki eskimoskie Zobacz więcej