Piractwo w świetle historii i prawa

Okładka książki Piractwo w świetle historii i prawa
Jacek Machowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog historia
historia
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2000-01-01
2000-01-01
Historia piraci piractwo korsarstwo

Bogactwo materiału jest ogromne - widać, że autor odrobił poszukiwania informacji więcej, niż rzetelnie. Można się dowiedzieć wielu rzeczy, których na historii nie uczą. Problem tylko leży w języku - książka jest napisana w tak suchym stylu, że połowa przyjemności znika. Ma się wrażenie, że autor napisał pracę dyplomową na temat, który niespecjalnie go interesował, ale promotor kazał, więc napisał. Szkoda - bo temat jest fascynujący, więc to mogło być dzieło wybitne.

Bardzo dobra monografia na temat, który jest pobieżnie znany czytelnikom. Dlatego miedzy innymi, że samych znawców jest niewielu.
Czytelna kompozycja książki, w której znajdziesz zagadnienia prawne, opis specyfiki współczesnego piractwa wraz z ciekawymi studiami przypadku. Większą część książki zajmuje szeroki rys historyczny piractwa morskiego od czasów antycznych do okresu II wojny światowej.

Dodaj cytat z książki Piractwo w świetle historii i prawa

Ciekawostki historyczne