Drogowskazy dla duszy. Miłość jako sposób na życie

Okładka książki Drogowskazy dla duszy. Miłość jako sposób na życie Gary Chapman, Elisa Stanford
Okładka książki Drogowskazy dla duszy. Miłość jako sposób na życie
2009-12-01
2009-12-01
978-83-7505-415-6
Monika Wolak

Książka przedstawiająca kilkadziesiąt historii, które mają nam pokazać, jak na nasze życie może wpłynąć wiara, a także okazywanie ludziom dobra, cierpliwość, przebaczanie, uprzejmość, pokora. szczodrość, uczciwość czy miłość (właśnie na takie podrozdziały jest podzielona). Czyta się dość szybko, książka w sumie na jeden wieczór. Wywołuje trochę refleksji, momentami może trochę naiwna, ale przeczytać warto.

"Drogowskazy" rzeczywiście niejednokrotnie potrafią wskazać kierunek działania. Tym razem przeczytałam książkę od deski do deski, ale na pewno będę do niej wracać we fragmentach i zapewne właśnie taki sposób czytania jest w wypadku tej książki najlepszy.
Każde z krótkich opowiadań potrafi pobudzić do refleksji na cały dzień. Spodobał mi się pomysł podzielenia książki na siedem rozdziałów wg siedmiu najważniejszych cnót. Każde opowiadanie składa się zawsze z króciutkiej historyjki, której towarzyszy refleksja i konkretne wskazówki postępowania. To właśnie te krótkie, ale dobitne przesłania i wskazówki są ogromną zaletą książki.
Polecam gorąco zarówno dla siebie, jak i na prezent.

• Wymienię/sprzedam
  • ♦ 2012 ♦
  • 1. 10. Wiara/Religia/Duchowość
  • Domowa biblioteczka
  • Rozwój duchowy
  • Religia
  • Z polecenia do kupienia

Dodaj cytat z książki Drogowskazy dla duszy. Miłość jako sposób na życie