Hubble - Kosmiczny Teleskop

technika
978-83-7648-999-5
Adrian Markowski
Hubble teleskop NASA kosmos

Teleskop kosmiczny był tak kosztownym przedsięwzięciem, że kongresmeni zostali przekonani do niego dopiero po zaprezentowaniu im serii kolorowych bardzo przekonywujących zdjęć teleskopowych i zapewnieniu, że część środków będzie wydatkowała ESA tj. Europejska Agencja Kosmiczna. Końcowe koszty wyniosły bowiem około półtora miliarda dolarów.
Teleskop kosmiczny planowano już...

"Przyjemna" książeczka, z której kilkukrotnie korzystałem przy pisaniu własnej książki o teleskopie Hubble'a. Cała seria "Historia podboju kosmosu" to małe opracowania wprowadzające w zagadnienie najważniejszych programów kosmicznych zachodniej myśli technologicznej.

Omawiana praca jest objętościowo mała, ale zawiera praktycznie wszystkie podstawowe informacje na temat...

Fascynujące jak oko ludzkie jest z jednej strony nie doskonale, a jak umysł wspaniały i przenikliwy, dający nam szansę poznać to, co niewyobrażalne, odległe i tajemnicze. Umysł ludzki pozwolił na skonstruowanie i wyniesienie na orbitę 600km ponad nasze głowy cudownej maszyny, tworu ludzkiego geniuszu z jednej, a niedoskonałości i ułomności z drugiej strony, bowiem teleskop...

Dyskusje

• 2013
  • Astronomia, astronautyka, fizyka itp.
  • (rodzaj) astronautyka i podbój kosmosu
  • Przeczytane książki
  • 52 książki 2014