rozwińzwiń

Dawna mądrość na nowe czasy. Rozmowy z uzdrawiaczami i szamanami XXI wieku

Okładka książki Dawna mądrość na nowe czasy. Rozmowy z uzdrawiaczami i szamanami XXI wieku Geseko von Lüpke
Okładka książki Dawna mądrość na nowe czasy. Rozmowy z uzdrawiaczami i szamanami XXI wieku
Geseko von Lüpke Wydawnictwo: Czarna Owca reportaż
388 str. 6 godz. 28 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Czarna Owca
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
388
Czas czytania
6 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7554-129-8
Tłumacz:
Barbara Bernhardt
Tagi:
szamanizm antropologia
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
430
211

Na półkach:

Szamani istnieją od setek lat, przekazując swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie. Dopiero ostatnio, w dobie globalizacji i kryzysu klimatycznego zaczynają oni budzić zainteresowanie na Zachodzie.
Czytamy wywiady z kilkunastoma szamanami i uzdrowicielami, odkrywamy jak bogata i różnorodna jest ich wiedza, przy wielu cechach wspólnych dla wszystkich przedstawicieli. Książka poszerza nasze horyzonty - od pierwszych stron wciąga nas w swój świat i uświadamia, że przekazuje prawdy, które mogą być dla nas decydujące.
Autor publikacji przygląda się współczesnym szamanom z różnych kultur – rozmawia z nimi, słucha i przekazuje dalej ich mądrości - które są aktualne, pomimo prawie niezmienionej formy.

Szamani istnieją od setek lat, przekazując swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie. Dopiero ostatnio, w dobie globalizacji i kryzysu klimatycznego zaczynają oni budzić zainteresowanie na Zachodzie.
Czytamy wywiady z kilkunastoma szamanami i uzdrowicielami, odkrywamy jak bogata i różnorodna jest ich wiedza, przy wielu cechach wspólnych dla wszystkich przedstawicieli. Książka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
104
13

Na półkach:

Książka przeczytana w księgarni ze względu na studencki budżet i przyjazne miejsce do czytania. Opowiada o różnych podejściach w kultywowaniu higieny psychicznej. Jedni opowiadają o transformacyjnych mechanizmach przejścia, inicjacji, które mają na celu wprowadzenie w nowe role społeczne lub stany ducha. Inni mówią o znaczeniu jakie niesie ze sobą opowiadanie historii - to radość z doświadczania i płomień podtrzymujący duchową istotę człowieka. Opowiadanie historii jest wyrazem wielkiej ciekawości tajemnic życia oraz wyrazem bogactwa duszy. Pomagające nam zachować równowagę - proces przejścia oraz snucie opowieści to dwa nurty, które zapamiętałem z tej książki. Szczerze polecam.

Książka przeczytana w księgarni ze względu na studencki budżet i przyjazne miejsce do czytania. Opowiada o różnych podejściach w kultywowaniu higieny psychicznej. Jedni opowiadają o transformacyjnych mechanizmach przejścia, inicjacji, które mają na celu wprowadzenie w nowe role społeczne lub stany ducha. Inni mówią o znaczeniu jakie niesie ze sobą opowiadanie historii - to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
98
73

Na półkach: , ,

Człowiek kontra natura, kosmos i inni ludzie. A może człowiek równa się natura, kosmos i inni ludzie? Rozmowy z szamanami każdego zakątka świata. Piękne przesłanie dla współczesnego świata. A także obraz tego jak uniwersalne i nie różniące sie od siebie poglądy wyznawali ludzie dawnych czasów. Co ciekawe większość z rozmówców to nie ludzie zaszyci w swoich małych społecznościach ale świadome, wykształcone osoby, nie rzadko wykładowcy uniwersyteccy. Książka do której wracam i będę wracał.

Człowiek kontra natura, kosmos i inni ludzie. A może człowiek równa się natura, kosmos i inni ludzie? Rozmowy z szamanami każdego zakątka świata. Piękne przesłanie dla współczesnego świata. A także obraz tego jak uniwersalne i nie różniące sie od siebie poglądy wyznawali ludzie dawnych czasów. Co ciekawe większość z rozmówców to nie ludzie zaszyci w swoich małych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
519
96

Na półkach: ,

Duży ukłon w stronę autora książki Geseko von Lupke ( politologa, etnologa, dziennikarza oraz autora wielu książek) za wspaniały pomysł zebrania w jednym miejscu mądrości tylu kultur i wierzeń!
Czytając wywiady z siedemnastoma szamanami i uzdrowicielami możemy odkryć jak bogata i różnorodna jest ich wiedza oraz jak wiele mają ze sobą wspólnego pomimo różnic kulturowych i rasowych.
Jak podkreślają wszyscy rozmówcy - nikt z nich nie nazywa sam siebie szamanem.Szamanem zostaje się mianowanym dzięki decyzji starszyzny i całego swojego plemienia.Aby do tego doszło trzeba przejść bardzo długą i trudną drogę.Drogę osobistego doświadczenia, przełamywania kryzysów , drogę pełną wyrzeczeń i różnorakich szamańskich inicjacji.
Jest to bardzo czasochłonny proces i zwykle obejmuje całe życie szamana( większość rozmówców ma 60 lat lub więcej)i nigdy się nie kończy, gdyż wejście na tą drogę wiąże się z nieustannym uczeniem i doskonaleniem.

Wspólnym mianownikiem wszystkich szamańskich tradycji jest nierozerwalny związek człowieka z prawami natury oraz z przodkami.Na tych związkach opiera się większość założeń i wierzeń oraz rytuałów szamańskich.

Człowiek jest jednością z przyrodą i całym kosmosem i dlatego podlega takim samym przemianom i cyklom jakie mają miejsce w naturze.Za najważniejsze z nich uważa się cykle pór roku oraz cykl księżyca.Mamy też procesy wzrostu i rozpadu, narodzin i śmierci, dnia i nocy itd itp. Wszystkie przemiany dokonujące się w człowieku nie przebiegają jednak linearnie lecz cyklicznie bądź spiralnie. Przemianie podlega nie tylko nasze ciało ale również dusza, która wędruje poprzez kolejne w cielenia i wciąż się doskonali. Poruszamy się po spirali rozwoju wciąż w górę ale możemy się cofać wstecz do mądrości przodków.
Tradycja przekazywana jest nieustannie z pokolenia na pokolenie i bardzo ważne jest aby umieć z tej wiedzy przeszłych pokoleń w odpowiedni sposób korzystać.Jeden z szamanów porównuje ten związek do drzewa - trzeba znać swoje korzenie aby mogły rozwijać się gałęzie i kwitnąć kwiaty.Dlatego tak wiele miejsca w tradycji szamańskiej poświęca się przodkom i starszyźnie plemienia.Zajmuje ona szczególne miejsce w hierarchii plemiennej - cieszy się dużym szacunkiem i poważaniem ze względu na głębokie życiowe doświadczenie i mądrość.

Wydawać by się mogło,że większość szamanów opiera swoją wiedzę tylko na przekazach przodków i medycynie ludowej, jednak wielu z tych prezentowanych w książce posiada gruntowne wykształcenie oraz wiedzę akademicką.I tak np.Don Oscar Miro-Quesada szaman z Peru ,biegle włada kilkoma językami, studiował w USA psychologię kliniczną, humanistyczną i transpersonalną.Galsang Tschinag szaman mongolski studiował mongolistykę i germanistykę.Pracował jako tłumacz i dziennikarz a obecnie jest również pisarzem i poetą.Manitonquat członek starszyzny, gawędziarz, duchowy przywódca Indian po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Nowym Jorku prowadził własny teatr, był autorem reżyserem i aktorem.
Większość z nich działa w różnego rodzaju organizacjach międzynarodowych mających na celu propagowanie wiedzy szamańskiej na świecie.Biorą udział w seminariach i wykładach, prowadzą warsztaty i sympozja.Niektórzy z nich mają nawet swoje strony internetowe!(podane w książce). Tak więc wiedza , którą dysponują jest bardzo rozległa a głównym ich zadaniem jest łączenie tradycji z nowoczesnością.Tłumaczą ,że ich zadaniem nie jest odrzucanie wszystkiego co nowe i cofanie się do prastarej wiedzy przodków, ale czerpanie z obydwu tych źródeł.To jak cofanie się w dół po spirali życia, aby znów powrócić na górę ale już będąc mądrzejszym o nową wiedzę i doświadczenie.
Takie jest ich zadanie i taki jest szczytny cel autora tej książki aby dawną mądrość przenieść w nowe czasy z korzyścią dla wszystkich ludzi.

Duży ukłon w stronę autora książki Geseko von Lupke ( politologa, etnologa, dziennikarza oraz autora wielu książek) za wspaniały pomysł zebrania w jednym miejscu mądrości tylu kultur i wierzeń!
Czytając wywiady z siedemnastoma szamanami i uzdrowicielami możemy odkryć jak bogata i różnorodna jest ich wiedza oraz jak wiele mają ze sobą wspólnego pomimo różnic kulturowych i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
581
378

Na półkach: ,

Wartościowa książka z przesłaniem.

Wartościowa książka z przesłaniem.

Pokaż mimo to

avatar
143
44

Na półkach: ,

Szamańska mądrość temat bardzo ciekawy jak i bardzo stary przekazywany w różnych kulturach z pokolenia na pokolenie przez setki lat praktycznie w nie zmienionej formie. Książka mądra, ciekawa, poszerzająca horyzonty myślowe. Warto przeczytać!

Szamańska mądrość temat bardzo ciekawy jak i bardzo stary przekazywany w różnych kulturach z pokolenia na pokolenie przez setki lat praktycznie w nie zmienionej formie. Książka mądra, ciekawa, poszerzająca horyzonty myślowe. Warto przeczytać!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  140
 • Przeczytane
  36
 • Posiadam
  15
 • Ulubione
  3
 • Teraz czytam
  3
 • Papier
  2
 • Chcę w prezencie
  2
 • Książki z odzysku- Niechciane - Odratowane
  1
 • Duchowość/religia
  1
 • Seminarium UP
  1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także