Falaise 1944 Zagłada armii

historia
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej
historia Falaise II wojna światowa operacja Overlord

Na półkach: , , , ,

Podsumowanie zacznę jak zwykle w przypadku Osprey`a od pochwały map, bez których czytanie takich książek to samobójstwo. Autor dosyć sprawnie opisał sytuację na Froncie Zachodnim do momentu bitwy pod Falaise, sama bitwa przedstawiona jest w sposób przejrzysty, narracja prowadzona jest ciekawie, mamy także krótkie biogramy głównych dowódców tej batalii czyli von Kluge,...

• historia
  • Wielkie Bitwy II Wojny Światowej
  • II wojna swiatowa (1939 - ....)
  • II wojna - ogółem
  • II wojna - Waffen SS