Krajobraz niewoli. Wspomnienia z Kazachstanu

Okładka książki Krajobraz niewoli. Wspomnienia z Kazachstanu
Wanda Lidia Smereczańska ZienkiewiczWitold Jan Smereczański Wydawnictwo: Norbertinum Seria: Z nieludzkiej ziemi biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Z nieludzkiej ziemi
Norbertinum
2005-01-01
2005-01-01
II wojna światowa wspomnienia zsyłka

więcej Więcej

Książka jest zbiorem wspomnień rodzeństwa-zesłańców, którzy opisują trudne warunki z którymi musieli się zmierzyć w Kazachstanie. Ich ojciec był oficerem Wojska Polskiego, co doprowadziło do gehenny zsyłki. Opisują trudy życia codziennego, jak i atmosferę towarzyszącą informacji o możliwości powrotu do Polski.

• (52 książki) 2011
  • Historia/Filozofia