Seen and heard in Ireland

2008-01-01
978-1-84223-361-0
Irlandia dowcipy

Okładka książki Cunning Lateral Thinking Puzzles Des MacHale, Paul Sloane
Cunning Latera... Des MacHale, Paul S...

Cieniutka książeczka zasłyszanych i zaobserwowanych śmiesznych sytuacji, znaków, rozmów itp. w Irlandii. Część z nich jest specyficzna i śmieszna tylko dla tych, którzy mieszkają w Irlandii i wiedzą co to jest Spectsavers, VHI czy Granny Smith, jednakże większość żartów powinna być zrozumiała dla przeciętnego czytelnika, niezwiązanego z Irlandią ;) Co ciekawsze autor zawsze podaje w jakim miejscu daną śmieszną sytuację zasłyszał, czy widział, więc niejako można potraktować tą książeczkę jako przewodnik po humorze sytuacyjnym w Irlandii.

Jedne z moich ulubionych:
- A huge Ryanair advertising hoarding read: BREAKFAST IN DUBLIN - LUNCH IN NEW YORK. Underneath a wag had scribbled: LUGGAGE IN HONG KONG
- Sign seen in a pub in Carrick-on-Suir: JUST BECAUSE YOUR DOCTOR SAYS YOU NEED GLASSES, THERE'S NO NEED TO TAKE OURS.
- A Dubliner, a Kerryman and a Cavan man go into a strip club. They like the girl stripping so much that the Dubliner puts a 10 euro note on one of her butt cheeks. The Kerryman, not to be outdone, puts a 20 euro note on her other butt cheek. The Cavan man takes out his credit card and withdraws 30 euro with a quick swipe :)

• W j. angielskim
  • (lit.) Irlandzkie i o Irlandii