Jeden plus jedna

Okładka książki Jeden plus jedna Elżbieta J. Bartosik-Trebicka
Okładka książki Jeden plus jedna
Elżbieta J. Bartosik-Trebicka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
2004-01-01
2004-01-01

Doprawdy nie wiem czemu miałam względem tej książki tak duże oczekiwania? Może to sprawka okładki, która zabawnym rysunkiem przyciągnęła moje oko? Może kilka przeczytanych przypadkowo zdań? Spodziewałam się świetnej, uroczej lektury, lecz niestety, żart był wymuszony, a dialogi dzieci sztuczne. Niewiele miały z prawdopodobieństwem wspólnego pisane za karę wypracowania, tak szczere, że aż proszące się o kolejne kłopoty dla młodych autorów. Owszem, były zabawne, lecz czasami trąciły pretensjonalnością. Zdecydowanie trudniejsze w odbiorze były dialogi rodzeństwa. Były miejsca, że bardziej przypominały kiepski, amatorski teatr niż prawdziwą rozmowę. Miałam wrażenie, że są na pokaz, jakby ktoś im się przysłuchiwał, takie były porządnickie. Nawet kłócili się sztucznie. Przeczytane, lecz nie ośmielę się zachęcać.

Autorką jest moja Mama - w związku z tym nie potrafię być obiektywna ;) historie są w 99.9% autentyczne i nawet mnie, jako osobie, która jest główną bohaterką, czyta je się znakomicie ;)

Jedna z ulubionych książek czytanych w moim dzieciństwie. Nieraz prosiłam rodziców, żebym za karę pisała jakieś wypracowania :)

• Stare czasy
  • Pozostałe
  • Zmieniły właściciela
  • Dawno temu...

Dodaj cytat z książki Jeden plus jedna