Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2269
Dyskusji
1072796
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Kot, pan i władca - wygraj książkę "Świat według Boba"

LubimyCzytać
utworzył 04.02.2015 o 10:59

Nie od dziś wiadomo, że to koty rządzą światem. Krążą plotki, że to nie człowiek udomowił koty, ale to koty udomowiły ludzi, by miał kto spłacać kredyty za wygodne mieszkania i obsługiwać lodówkę.
Opisz, jak koty udomawiają sobie człowieka.
Czekamy na teksty o objętości do 2000 znaków ze spacjami tryskające humorem!


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka - Jacek Skowroński
Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka

Autor : James Bowen

Kontynuacja światowego bestsellera „Kot Bob i ja” – ciąg dalszy prawdziwej historii niezwykłego rudego kota i jego człowieka. Od dnia gdy James Bowen, muzyk uliczny i były narkoman, znalazł bezdomnego rudego kota skulonego na wycieraczce, minęło trochę czasu. Dwaj przyjaciele nadal żyją na marginesie społeczeństwa, doświadczając niechęci, pogardy, a nawet przemocy. Wkrótce jednak ręka w rękę czy raczej łapa w łapę będą musieli się zmierzyć z zupełnie nowym wyzwaniem. Jak sobie poradzą ze zdumiewającą odmianą losu, kiedy James otrzyma propozycję napisania książki? Poruszająca opowieść o tym, że każdy z nas dostaje od życia drugą, trzecią, a nawet czwartą szansę. Wystarczy tylko jednej z nich nie zmarnować…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 do 10 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [69]

Sortuj:
2868
4
04.02.2015 10:59

 Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka


4210
728
04.02.2015 13:11

Koty to stworzenie pełne gracji, żyjące jak same chcą. Człowiek zdecydowanie nie może ich udomowić. Sam nie wie, że one robią to z nim.
Pomyślimy. Mamy takiego małego słodkiego kotka, nad którym każdy się zachwyca. Tylko zapiszczy, zamiauczy, a człowiek już biegnie do niego w podskokach i przynosi odrobinę mleka, jakieś cieplutkie i miękkie posłanie. A taki kociak...

więcej

140
1
04.02.2015 13:26

Byłam w sytuacji podbramkowej. Siedziałam skamieniała niczym posąg, wpatrując się w jego nieprzeniknione, smutne oczy. On już wiedział, że dobiega koniec czegoś pięknego, co nas połączyło przez te ostatnie dni. Podjęłam próbę wytłumaczenia mu tego:
-Słuchaj, dziś nadszedł dzień, kiedy musimy to zakończyć. Uzależniliśmy się od siebie i jeszcze przez długi czas będę...

więcej

17
2
04.02.2015 14:17

5 ZŁOTYCH ZASAD JAK UDOMOWIĆ CZŁOWIEKA. KRÓTKI NIEZBĘDNIK DLA KAŻDEGO SZANUJĄCEGO SIĘ KOTA

zasada nr 1
Bądź cierpliwy.
Nawet jeśli człowiek nie od razu połapie się w nowej sytuacji, w końcu zrozumie, że najlepszy fotel w mieszkaniu należy do Ciebie.

zasada nr 2
Bądź konsekwentny.
Jeśli człowiek napsocił, choć ciężko ci go karać, pamiętaj, że robisz to dla jego dobra.

...

więcej

322
98
04.02.2015 15:48

A no jak? Jednym miauknięciem pokazują że chcą wyjść na balkon, jak nie reagujesz miauknięcie jest zdecydowanie donioślejsze.
A kiedy chcą być głaskane- łaszą się, ocierają a my je głaszczmy, pieścimy.
A karma? Mają swoją ulubioną i my jako dobrzy opiekunowie idąc na zakupy świadomie bierzemy tą puszkę która naszemu pupilowi bardziej smakuje.
A ich ulubione miejsce na...

więcej

337
0
04.02.2015 16:01

Na początku był chaos… A następnie wyłoniły się z niego koty. Małe, słodkie, bezbronne... Nic bardziej mylnego! Pozory mylą i koty o tym bardzo dobrze wiedzą!

Człowiek – istota rozumna, która inteligencją przewyższa pozostałe gatunki żyjące na naszej planecie. Przez tysiące lata wykształciła sposób życia, kulturę, stworzyła prawo, filozofię, religie, politykę, etc.
...

więcej

228
35
04.02.2015 16:22

Wczoraj tak jak zawsze ćwiczyłem szlachetną sztukę miau - chi, atakując poduszkę oraz kanapę, kiedy weszła Karmicielka. Nawet na mnie nie spojrzała, mimo, że zdrapałem kawałek tego obrzydliwego obicia z kanapy. Pomyślałem więc, że jest głodna. Upolowałem największą mysz, jaką udało mi się znaleźć. Całe 41 gramów. Tak, wiem, robi wrażenie. Ale nie na Karmicielce. Spojrzała...

więcej

607
290
09.02.2015 18:07

Grzechem byłoby nie nagrodzić tej wypowiedzi! To jeden z najlepszych kocich tekstów, jakie czytałam w życiu. Jest i humor, i wzruszenie.

Gratuluję Autorce cudownego pomysłu i trzymam kciuki!


282
6
04.02.2015 16:26

Na początku ludzkości, gdy koty były jeszcze mądrzejsze od człowieka, istniał pewien skryty władca kocich plemion. Wywodził się on z rasy kotów afrykańskich, najmądrzejszych ze zwierząt żyjących wtedy na świecie. Zauważył władca, że ludzie stają się coraz mądrzejszy i coraz bardziej poszukują prawdy o otaczających ich świecie. Postanowił, więc ich sobie podporządkować....

więcej

231
17
04.02.2015 17:53

Smukły, rudy kot oparł się przednimi łapami o drzwi na taras.
- Człowiek! – miauknął – Człowiek, chodź no tu. Nie czujesz jak tu kapuchą wali? Nasmrodziłeś jak świniak. Proszę wywietrzyć lokal!
- Popatrz, jak słodko stuka pazurkami w szybę. Otwórz mu, pewnie chce wyjść.
- Ooo tak, wreszcie świeże powietrze. Kto by pomyślał, żeby taki elegancki człowiek tak smrodził. Aż mi...

więcej

1
0
04.02.2015 18:08

Nie wszyscy kociarze zdają sobie z tego sprawę, ale to właśnie ich pupile sprawują nad nimi pewien rodzaj kontrloli. W końcu ile to razy ludzie mówili muszę kupić kotu to, tamto... A sam właściciel nie jednokrotnie musiał obejść się smakiem i przeboleć w trudnych warunkach. Koty są to sprytne, przebiegłe zwierzęta, którym nie brakuje charyzmy i gracji. Gdzieś kiedyś...

więcej

Reklama
zgłoś błąd