forum Oficjalne Konkursy

[Teraz trwa] Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.

LubimyCzytać
utworzył 15.10.2020 o 15:02

Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka”.


„Cokolwiek wybierzesz“

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

„Kimkolwiek jesteś“

Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno nam dostrzec. Listopad 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty. To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: „sprawdź”. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kimkolwiek jesteś Jakuba Szamałka to opowieść o cenie ambicji oraz determinacji graniczącej z obsesją. Wartka akcja i mocne osadzenie w rzeczywistości XXI wieku, rządzonego przez nowe technologie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

„Gdziekolwiek jesteś“

Trzecia i najbardziej brawurowa część bestsellerowej trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.
2020 rok. W Żelaznej Górze dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Reporterka Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których nieprzerwanie śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle... zbiorami bibliotecznymi. To, co łączy wszystkie, pozornie niepasujące do siebie wątki, to Sztuczna Inteligencja. Nic już nie będzie takie samo jak przedtem. Przeciwnik okaże się silniejszy niż kiedykolwiek. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz realność przedstawionych wydarzeń sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

Straszyć mogą nie tylko horrory i mistyczne stwory ale także otaczający nas świat. Przyznajcie, czy nie przeszedł was dreszcz, gdy przy wyjeździe z parkingu szlaban podniósł się sam, bo rozpoznał wasze tablice rejestracyjne i powiązał je z zapłaconym biletem kilka pięter wyżej? Każdy może dowiedzieć się, gdzie ostatnio jedliście obiad, z kim wypiliście kubek kawy… a to wszystko przez Wasze telefony, które są oknem na Wasz świat.

Napiszcie krótką historię, która sprawi, że u innych pojawi się gęsia skórka. Postarajcie nas przerazić. Tylko pamiętajcie żeby wpleść w to wątek nowych technologii. Kto wie, może wśród Was jest nowy Jakub Szamałek...

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [42]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 15.10.2020 15:02
Administrator

 Jakub Szamałek Jakub Szamałek
Cokolwiek wybierzesz
Kimkolwiek jesteś
Gdziekolwiek spojrzysz

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Cokolwiek wybierzesz  Kimkolwiek jesteś  Gdziekolwiek spojrzysz
Bartus20 16.10.2020 09:59
Czytelnik

Świat wstrzymał oddech gdy obwieszczono przerażającą wieść dla świata iż na ziemi pojawił się doktor "Ben Mądra Głowa,który za cel postawił sobie zmianę ludzkości na Ziemi przy użyciu odrobiny magii i a także nowych technologii.By to uczynić Ben Mądrogłowy przy pomocy wypowiadanego zaklęcia wnikał w ciała i umysły ludzi zmieniając ich od stóp do głów.Ludzie ci w ogóle tego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
mmizi 16.10.2020 11:48
Czytelnik

Obudziłam się w towarzystwie niepokoju. Spojrzałam na mojego psa, który wyglądał jakoś inaczej, telefon inaczej wkomponował mi się w dłoń, moje odbicie lustrzane było zniekształcone - coś było nie tak. Dwa dni temu straciłam wszystkie numery, więc dostając wiadomość o treści ,,tam gdzie zawsze?'' wiedziałam, że to wiadomość od Adama. Ta wiadomość oznaczała spotkanie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
lily_rose 16.10.2020 19:32
Czytelniczka

"Ekshumacja Jana C."

Kiedy już spróchniałą trumnę na noszach podciągnęli do góry, Karemba i jego pracownik zajęli się dezynfekcją wieka. Prokurator Tomczyński zaklął pod nosem. Doskonale wiedział, że najgorsze jest przeniesienie zwłok po dwóch albo trzech miesiącach od śmierci. Ciało jest wtedy cuchnącą breją, na której żerują owady.

Usłyszeli skrzypienie i trumna...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gońka 17.10.2020 00:34
Czytelniczka

- Wrzuć 1 zł, 2 zł albo 5 zł. Moment! 5 zł za zwykłe siku w przydworcowej toalecie?! Ten kraj schodzi na psy. Ostatni grosz zedrą z człowieka w potrzebie. Wyrobię się w 2 zł... bez łaski.
Ewa z niechęcią weszła do blaszanego toaletomatu - szczytu łódzkiej dworcowej technologii. Wewnątrz ciepły głos z głośnika poinformował ją o automatycznym czyszczeniu przestrzeni za...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
annamagdalena 17.10.2020 10:16
Czytelniczka

Muszę jeszcze tylko sprawdzić pocztę, odpowiedzieć na kilka maili i lecę na uczelnię. Jutro mam ważny egzamin, a powinnam jeszcze przejrzeć trochę notatek od Aśki. Jak zwykle po uruchomieniu skrzynki wyskakują denerwujące reklamy. Z niecierpliwością kieruję kursor w stronę małego krzyżyka, by pozbyć się niechcianej promocji; jednocześnie drugą ręką przeglądając esemesy. Nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Arecki 17.10.2020 14:24
Czytelnik

Słyszałem jego oddech, ale nie mogłem go zlokalizować. Dźwięk odbijał się echem od wilgotnych, gołych ścian jaskini, sprawiając wrażenie, jakby cała grota pulsowała. Noga krwawiła coraz mocniej, ale lodowate powietrze uśmierzało ból. W półmroku ledwo mogłem dojrzeć własne dłonie, a co dopiero odnaleźć drogę powrotną. Co innego mój przeciwnik. Nie był w stanie mnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
agnieszka2907 17.10.2020 18:38
Czytelnik

,,Czerwony to Twój kolor. Pięknie wyglądasz. Pewnie jesteś zmęczona, późno dziś wróciłaś z pracy" - drugi raz czytam SMS-a, którego ktoś wysłał mi przed chwilą. Rozglądam się wokół, ale nikogo nie widzę. Ktoś musi mnie obserwować, wie jak jestem ubrana i że właśnie parkuję pod domem.
Weszłam do środka i szybko zamknęłam drzwi na klucz. Muszę z kimś porozmawiać, dzwonię do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Himawari 17.10.2020 20:13
Czytelniczka

Rok 3640.
Pokój zapanował w każdym zakątku świata, w żadnym społeczeństwie na świecie od wieków nie pojawiły się jakiekolwiek oznaki nieposłuszeństwa ludzi wobec autorytetu Wspólnej Tożsamości.
Od każdego człowieka od momentu urodzenia oczekuje się całkowitego poddaństwa i wyzbycia się wszelkich negatywnych myśli i emocji. W tym celu ludzkie ciała zostają poddane...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Martensia 17.10.2020 22:09
Czytelniczka

-W związku z pozytywnym wynikiem testu na covid 19 prosimy o pobranie aplikacji. Będziemy w stanie monitorować Twój stan zdrowia i w razie potrzeby wyślemy służby ratownicze. Zaznacz X jeśli akceptujesz regulamin. Tylko wtedy będziemy w stanie pomóc Ci w razie potrzeby.

Regulamin:
...
13. Zgadzasz się na wgląd w historię używanych przeglądarek, stron internetowych.
14....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd