Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2279
Dyskusji
1098857
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Poliamoria - wygraj książkę "Żony jednego męża".

LubimyCzytać
utworzył 17.05.2017 o 15:33

Dwie kobiety i mężczyzna: Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są matkami jego dzieci. Tunia zawsze marzyła o domu pachnącym świeżo pieczonym ciastem, z krochmalonymi firankami w oknach. Anita to wolny duch, dla której seks jest o całe niebo i piekło ważniejszy niż dla jej przyjaciółki. A może współżony? Albo siostry? Męża mają wspólnego, podzieliły się nim dobrze. To nie jest kompromis, brak decyzji, stan chwilowy ani zdrada. Dla nich to idealny model rodziny. Czy w takim układzie mają szansę na szczęście? I dlaczego najmłodsza córka postanowiła już nigdy nie wychodzić z domu?

 
Skomplikowane relacje rodzinne, które opisuje Anna Fryczkowska, nie są wyłącznie literacką fikcją. O podobnym modelu życia było ostatnio głośno za sprawą filmowej biografii Michaliny Wisłockiej, która żyła pod jednym dachem z przyjaciółką i mężem. Ciekawi jesteśmy, co sądzicie o poliamorycznych związkach. Podzielcie się swoją opinią na ten temat.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Żony jednego męża - Jacek Skowroński
Żony jednego męża

Autor : Anna Fryczkowska

Najnowsza książka laureatki Róży Gali za Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki). Powieść obyczajowa, która trzyma w napięciu jak najlepszy kryminał. W domu z ogródkiem żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze druga ona, druga żona. A może pierwsza? Dwie kobiety i mężczyzna: Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są matkami jego dzieci. Tunia zawsze marzyła o domu pachnącym świeżo pieczonym ciastem, z krochmalonymi firankami w oknach. Anita to wolny duch, dla której seks jest o całe niebo i piekło ważniejszy niż dla jej przyjaciółki. A może współżony? Albo siostry? Męża mają wspólnego, podzieliły się nim dobrze. To nie jest kompromis, brak decyzji, stan chwilowy ani zdrada. Dla nich to idealny model rodziny. Nie tylko Michalina Wisłocka wiedziała, że kobiety mają różne temperamenty, potrzeby i oczekiwania wobec mężczyzn. A jednak mało która odważyłaby się na to, żeby żyć pod jednym dachem z mężem i drugą kobietą – tak jak Wisłocka. Czy w takim układzie mają szansę na szczęście? I dlaczego najmłodsza córka postanowiła już nigdy nie wychodzić z domu? Teraz najbardziej leniwa dziewczyna w mieście obojętnie obserwuje świat zza szyby pokoju. To nie jej życie. Jej rozpadło się, z hukiem i w niesławie. I jak do tego doszło? Bo zabrakło miłości czy było jej zbyt dużo? Opowieść o dwóch pokoleniach rodziny, która przez dwadzieścia lat udawała, że jest zwyczajna.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 17 maja do 24 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Burda.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [59]

Sortuj:
3005
4
17.05.2017 15:33

 Żony jednego męża Żony jednego męża


0
0
20.05.2017 11:55

Polimeryczny związek jest okay, jeśli dwie strony w to pragną wejść.
Czasem się kocha tak wielu ludzi, pożądanie, uczucie się budzi.
Ja akceptuję, lecz sama nie wiem czy polimeria sprawia, że siebie w takiej relacji chcę wnet odnaleźć- może dać życiu smak, albo zawieźć!


100
50
17.05.2017 16:05

Związki poliamoryczne czyli związki w których zakłada się możliwość miłości z wieloma osobami.Jestem twardą przeciwniczką takich związków.
Dla mnie te związki nie mają sensu i nie wierzę,że taki związek dałby odpowiednie poczucie bezpieczeństwa i zaufania,a przede wszystkim rodzinnego ciepła.Nie wyobrażam sobie jakby taki związek miałby wychowywać dzieci.
Nie wyobrażam...

więcej

113
35
17.05.2017 16:43

Nie popieram ale rozumiem i staram się nie oceniam.
W Europie jest to zakazane i co za tym idzie nie mamy szansy zobaczyć takiego związku idąc ulicą czy idąc do czyjegoś domu.
W niektórych grajach takie małżeństwa są codziennością i często to jeden mężczyzna i wiele kobiet. Tylko zanim ich osądzimy i zwyzywamy od najgorszych - nawet w myślach, zastanówmy się czy te kobiety...

więcej

Reklama
623
128
17.05.2017 17:59

Nie rozumiem i nie popieram poliamorycznych związków. Moim zdaniem w takim związku nie da całkowicie zaangażować. To, że jest więcej partnerów nie oznacza, że jest więcej miłości. Nie rozumiem jak można dzielić swoje życie z kilkoma osobami, jak można uważać, że każdego z nich się kocha, szanuje. Co jeśli w pewnym momencie pojawi się zazdrość i problemy, jeśli któraś z osób...

więcej

19
5
17.05.2017 19:04

Pamiętam, że miał kły. Wielkie i przerażające. I tą nienawiść w oczach, nienawiść, którą mógłby zabić, jeśli już nie uczyniłby tego kłami. W ulotnych mikrosekundach przez myśl przeszło mi, że zaraz się na mnie rzuci i rozszarpie. Ten dziki zwierz. Ten człowiek...

...bo człowiek jest zwierzęciem. I jak w każdym zwierzęciu odzywają się w nim czasem zwierzęce instynkty. Ale...

więcej

16
0
17.05.2017 19:35

Co do samej teorii to wydaje się ona całkiem sensowna. W naszym uelastycznionym do granic przez neoliberalną gospodarkę społeczeństwie, zbombardowanym ilością ofert medialnych dotyczących wszystkiego, łącznie ze związkami i tym co się z nimi łączy, nasze oczekiwania w stosunku do partnerów są niemożliwe do spełnienia, a czasem nawet wykluczające się np. gdy oczekujemy...

więcej

1373
17
17.05.2017 23:44

Czy miłość to tylko seks? Czy rodzina to tylko para dorosłych z dziećmi lub bez?
Zacznijmy od miłości w rodzinie. Oprócz partnera kochamy nasze dzieci, rodziców, rodzeństwo, wujków, ciocie i rozmaitych innych krewnych. Z niektórymi spośród nich mieszkamy i czasem mogą to być nawet ci nieco dalsi członkowie rodziny. I żyjemy w zgodzie, każdy ma w rodzinie, ale i w...

więcej

230
185
18.05.2017 00:50

Jestem neutralna w tym temacie. Nie wchodzę ludziom z bucuiorami w życie. Z kim żyją, jak żyją i z kim sypiąją mnie nie interesuje,zajmuje się ułożeniem własnego życia.
A skoro coś takiego istnieje, to znaczy, że jest to nieodłączną częścią wszechświata. Może się to podobać, bądź też nie, ale skoro taki związek daje tworzącym go ludziom szczęście, to po co, to...

więcej

1505
241
18.05.2017 08:49

Nie przesadzę, kiedy napiszę, że takie związki nie są rzadkością.
Nie są może tak oficjalne jak opisany w książce przypadek, jednak istnieją.Znam małżeństwo, które żyje ze sobą już ponad 25 lat. On od ponad 10 lat spotyka się także z inną kobietą, tą drugą. Twierdzi że kocha obie, dlatego tak trudno mu wybrać. Jego żona wie o wszystkim i daje mu swoją milczącą aprobatę....

więcej

132
55
18.05.2017 10:02

Każdy jest panem własnego życia. Jeżeli komuś odpowiada bycie w takim związku, to jego sprawa. Mnie to by nie odpowiadało, ale jestem tolerancyjna. Tylko, czy osoby żyjące w takich trójkątach zdają sobie sprawę z tego, że mogą kogoś krzywdzić? W tych związkach, z książki, czy u Michaliny Wisłockiej były dzieci, którym trudno się odnaleźć w takiej podzielonej rodzinie.


Reklama
zgłoś błąd