Czytelnicy dla medyków. Lubimyczytać i Audioteka nominują do #Hot16Challenge2

LubimyCzytać LubimyCzytać
18.05.2020

Dla medyków rapowali już Dorota Masłowska, Magdalena Witkiewicz, Michał Rusinek i Jakub Żulczyk. Nominacje otrzymali Szczepan Twardoch, Remigiusz Mróz oraz polska noblistka Olga Tokarczuk. Teraz przyszedł czas na was, czytelnicy. Weźcie udział w #Hot16Challenge2, a my razem z Audioteką wesprzemy tych, którzy walczą z COVID-19 na pierwszej linii frontu.

Czytelnicy dla medyków. Lubimyczytać i Audioteka nominują do #Hot16Challenge2

Wyzwanie #Hot16Challenge2 podbiło w ciągu ostatnich dwóch tygodni cały internet. Powstało w 2014 roku, nawiązując do modnego wtedy Ice Bucket Challenge (celebryci, aktorzy i sportowcy oblewali się kubłem lodowatej wody i nominowali kolejne osoby). Raperzy jednak rzucili sobie wyzwanie twórcze — kolejni nominowani artyści mieli opublikować w sieci utwór składający się z 16 wersów. Teraz, po kilku latach, wyzwanie powróciło, a po mikrofon sięgnęli już między innymi Dawid Podsiadło, Monika Brodka, TACONAFIDE, a także pisarze, na przykład Jakub Żulczyk, Zośka Papużanka czy Dorota Masłowska. W internecie rzadko co dostaje drugie życie, skąd więc taki pomysł? Wyzwanie ma na celu zjednoczenie ludzi kultury w celu przekazania środków finansowych i skupienia uwagi swoich fanów na tych, którzy od dwóch miesięcy walczą na pierwszej linii frontu z wirusem COVID-19, czyli medykach polskiej służby zdrowia.

Polski hip-hop zebrał milion na walkę z koronawirusem

A nawet ponad 2,6 miliona złotych! I chociaż pierwotny cel zbiórki już dawno został przekroczony, pieniądze nadal wpływają. W akcji wzięło już udział prawie 2 tysiące polskich artystów. Od raperów, przez dziennikarzy i piosenkarzy, aż po pisarzy. Pieniądze wpłacać mogą nie tylko nominowani artyści, ale również ich fani. A to wszystko dla osób, które na co dzień walczą o nasze życie. Artyści podczas kwarantanny wpuścili nas do swoich mieszkań i stając przed mikrofonem dali się poznać od zupełnie innej strony. Wśród autorów, którzy wzięli udział w wyzwaniu, jest między innymi Dorota Masłowska, która już wcześniej dzieliła się swoją twórczością w internecie.

Swoje trzy grosze dorzucił także wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, tłumacz i pisarz – Michał Rusinek. W swojej „szesnastce” nie tylko zachęcił do noszenia maseczek i wspierania lekarzy, ale również skomentował występ prezydenta Andrzeja Dudy i popularną już frazę „nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły".

Swoich reprezentatów mają również twórcy książkowych treści na YouTubie. Na swoje nominacje odpowiedzieli prowadzący takie kanały, jak Strefa Czytacza, P42, czy Okoń w sieci.

Zośka Papużanka i dziennikarz Łukasz Wojtusik wystąpili w duecie, decydując się na zdecydowanie bardziej rockowy styl. A kolejne nominacje do wyzwania otrzymali już między innymi Katarzyna Berenika Miszczuk, Remigiusz Mróz, Wojtek Bonowicz, Sylwia Chutnik, Szczepan Twardoch i polska noblistka Olga Tokarczuk.

Lubimyczytać i Audioteka nominują czytelników [KONKURS]

Lubimyczytać.pl również włącza się do akcji, jednak to nie my będziemy rapować, a ci, którzy swoimi głosami zabierają nas do książkowych światów, czyli lektorzy Audioteki. To własnie Audioteka wyprodukuje nagranie, w którym weźmą udział aktorzy o wybitnych głosach, które znacie z doskonałej jakości audiobooków i audioseriali: Maciej Kowalik, Maciej Więckowski, Kamila Kuboth i Paulina Raczyło. Natomiast tekst napiszecie wy, czytelnicy!

Każdy z was ma możliwość wzięcia udziału w akcji „Czytelnicy dla medyków” poprzez napisanie w komentarzu poniżej jednej zwrotki, składającej się z czterech wersów. Macie na to 72 godziny - czas minie w czwartek, 21 maja o g. 13.00.! Po tym czasie wybierzemy 4 osoby, a z ich tekstów ułożymy finałową „szesnastkę”.

Autorzy wybranych czterech wersów otrzymają nagrody w postaci kodu na miesięczny dostęp do subskrypcji Audioteka Klub (ponad 2000 audiobooków, podcastów i audioseriali do słuchania bez limitu, w tym m.in. audioserial „Upadek Gigantów” czy superprodukcja „Zwierciadło piekieł”).

I teraz najważniejsze! Jeśli liczba zgłoszeń konkursowych ze zwrotkami osiągnie 100, lubimyczytać.pl zobowiązuje się do wpłacenia 1000 złotych na zbiórkę dla polskiej służby zdrowia, organizowaną na stronie siepomaga.pl. To oznacza, że każde wasze zgłoszenie warte jest aż 10 złotych. Jeśli zgłoszeń konkursowych będzie 200, wtedy wpłacimy na konto zbiórki 2000 złotych!

Zachęcamy do udziału w zabawie oraz przekazywania datków na zbiórkę charytatywną.

Pamiętajcie, że na napisanie swoich 4 wersów macie 72 godziny – czas, start!

Regulamin akcji znajdziecie tutaj.

[EDIT]

Czytelnicy, konkurs zakończony! Dziękujemy za wasze zaangażowanie. Finalny efekt i film z nagraniem wybranych zwrotek w wykonaniu lektorów Audioteki obejrzycie tutaj: Czytelnicy dla medyków. Obejrzyj #Hot16Challenge2 lubimyczytać.pl i Audioteki

[kk]


komentarze [109]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 21.05.2020 14:04
Administrator

Stop! Dziękujemy za udział w akcji! Naliczyliśmy 105 zgłoszeń konkursowych, co oznacza, że lubimyczytać.pl przekazuje 1000 złotych na zbiórkę siepomaga.pl. Już niedługo zaprezentujemy Wam nagranie wybranych zwrotek w wykonaniu lektorów Audioteki. Śledźcie nasze aktualności!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
buziaczka3  - awatar
buziaczka3 21.05.2020 12:57
Czytelnik

Prawie nie trafiłam z czasem,
tak ciężka dziś robota,
szef się drze na wszystkich basem,
czas popędzić jemu kota :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Arecki  - awatar
Arecki 21.05.2020 12:28
Czytelnik

Horror, romans czy fantasy
Papier, e-book czy sluchana
Każdy medyk, po wsze czasy
Ma w "czytaczu" swego fana!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Seconde  - awatar
Seconde 21.05.2020 11:53
Czytelniczka

Wszyscy Medycy jesteście kochani,
Zagłębie i Śląsk również jest z Wami!
Tu u nas choć słupki choroby wciąż wzrastają,
Medycy ze Śląskiego się nigdy nie poddają.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Bonaliza  - awatar
Bonaliza 21.05.2020 11:31
Czytelniczka

W obliczu śmierci pytamy w pokorze :
W starciu z kostuchą kto nam pomóc może?
To Wy walczycie, lęk przekuwacie w siłę,
Nas ratujecie, dzięki za Wasz wysiłek.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Matuska94  - awatar
Matuska94 21.05.2020 10:46
Czytelnik

Nasi lekarze są wspaniali,
W walce z wirusem bardzo wytrwali.
Pracy się nie boją,
Ludzkość naszą dzielnie obronią.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
zuza_so  - awatar
zuza_so 21.05.2020 10:20
Czytelnik

Hipokrates nakazał to medykom:
Pomagać wszystkim ludzkim bytom
W czas dzisiejszych nie lada zagrożeń
Medyk cię uratuje, lecz jemu kto pomoże?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
kellycmi96f5  - awatar
kellycmi96f5 21.05.2020 07:55
Czytelnik

Solidarni z medykami, tak jak uczył Albert Camus;
Bądź jak Rebecca, wierz że w mroku jest nadzieja;
To nie jest żaden podstęp, ani Proces, żaden Orwell;
W siepomaga kliknij, podziel się ze światem dobrem;

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Tomasz  - awatar
Tomasz 20.05.2020 22:00
Czytelnik

Waszą medycy pomoc szanuję,

za wszystko co robicie dziękuję.
Niestety hejt Was za to spotyka,
Co dogłębnie me serce dotyka.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Dorota  - awatar
Dorota 20.05.2020 21:17
Czytelniczka

I lekarze, pielęgniarze,
Pielęgniarki i salowe
Też kucharki, elektrycy
Wasze Zdrowie!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam