Najnowsze artykuły
- ArtykułyEdukacja jako klucz do wolności. „Dziewczyna o mocnym głosie” Abi DaréAnna Sierant1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Fumiyo Kouno
2
7,7/10
Pisze książki: komiksy
Urodzona: 01.01.1968
Fumiyo Kouno was born in 1968 in Hiroshima, Japan. She started drawing manga in junior high school. She published her first commercial manga in 1995.
7,7/10średnia ocena książek autora
19 przeczytało książki autora
19 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni
Fumiyo Kouno
7,7 z 16 ocen
37 czytelników 3 opinie
2024
Najnowsze opinie o książkach autora
Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni Fumiyo Kouno
7,7
Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni to jedna większa historia podzielona na dwie części, które są ze sobą powiązane w naprawdę ciekawy sposób. Miasto wieczornego spokoju to historia rozgrywająca się w 10 lat po zrzuceniu bomby atomowej na japońskie miasta. Z kolei Kraj kwitnącej wiśni to dwa rozdziały umiejscowione 42 i 59 lat po tragedii z Hiroszimy. Te trzy części ukazują nam pełniejsze oblicze tragedii ludności cywilnej, która zazwyczaj pada największą ofiarą wszystkich konfliktów zbrojnych.
Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni to naprawdę poruszająca manga ukazująca tragedię cywilów dotkniętych wojną. Jakby tego było mało, manga ukazuje jak dramat i cierpienie rozlewa się na kolejne pokolenia. Rana wojny goi się bardzo powoli i sprawia ból tak wielu osobą. Przetrwanie koszmaru wojny okazuje się tylko początkiem udręki jednostek, którym jakimś cudem udało się przetrwać.
Fumiyo Kouno w naprawdę ciekawy sposób ukazuje efekty zrzucenia bomby atomowej. Poza tymi najbardziej oczywistymi jak śmierć, cierpienie i problemy ze zdrowiem mamy też te bardziej długofalowe konsekwencje. Narodziny niepełnosprawnych dzieci wynikające z promieniowania, trauma po przeżyciu koszmaru czy stygmatyzm społeczny dotkniętych katastrofa.
Całość jest niezwykle smutna i przepełniona cierpieniem. Znajduje się jednak też miejsce na odrobinę nadziei i ukazanie siły woli, tych, którzy przeżyli. Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni naprawdę potrafi poruszyć czytelnika. Zwłaszcza że tytuł oddaje obraz katastrofy na przykładzie kolejnych pokoleń.
https://operacjapanda.pl/2024/recenzja-mangi-miasto-wieczornego-spokoju-kraj-kwitnacej-wisni-czyli-zycie-po-tragedii