Najnowsze artykuły
Artykuły
Jon Fosse: Pisanie uratowało mi życieKonrad Wrzesiński2Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura obyczajowa i romansLubimyCzytać1Artykuły
Mary Sue, czyli przekleństwo pisarzaSonia Miniewicz51Artykuły
7 mroźnych książek, które musisz przeczytać tej zimyKonrad Wrzesiński31
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Aleksander Binsztok

6
5,3/10
Pisze książki: biznes, finanse, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,3/10średnia ocena książek autora
47 przeczytało książki autora
57 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
CZASOLOGIA, czyli jak efektywnie zarządzać sobą i zespołem na drodze do sukcesu
Aleksander Binsztok, Niski Małgorzata
5,5 z 2 ocen
10 czytelników 3 opinie
2017
Jak oczarować klientów w sklepie, czyli merchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich
Aleksander Binsztok, Tymoteusz Zuzański
4,9 z 11 ocen
20 czytelników 4 opinie
2013
Kiedy Kropla Drąży Skałę, Czyli Droga Do Mistrzostwa W Komunikacji Perswazyjnej
Aleksander Binsztok
6,0 z 24 ocen
67 czytelników 2 opinie
2009
Najnowsze opinie o książkach autora
CZASOLOGIA, czyli jak efektywnie zarządzać sobą i zespołem na drodze do sukcesu Aleksander Binsztok 
5,5

Ta książka to istny misz-masz. Gdyby wyciąć z niej wszystkie strony nie związane z tematem, zostałoby jakieś 100 z 300 stron. Fajnie gdy treść książki jest podana w łatwy i przystępny sposób ale w tej pozycji za bardzo roi się od dygresji, mniej lub bardziej nawiązujących do tematu książki oraz uśmieszków 🙂. A na końcu ni z gruszki ni z pietruszki pojawia się przepis na „Beef Wellington” (??) a także prostą pastę (oszczędność czasu).
Wśród tych „wypełniaczy stron” jest kilka punktów zasługujacych na uwagę, pomysłów wartych wcielenia w życie - warto by było je zgłębić, zamiast serwować kolejne porcje opowiastek i żarcików.
Jak oczarować klientów w sklepie, czyli merchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich Aleksander Binsztok 
4,9

Codziennie chodząc na zakupy, czy to do hipermarketów, czy galerii handlowych stykamy się z tym, co powszechnie jest ujmowane tajemniczo, jako merchandising, czyli „dziedzina marketingu skupiona na zaprezentowaniu klientowi towaru w taki sposób, by ten go kupił”. Dlatego mając świadomość próby wywierania przez powyższe placówki handlowe wpływu na moje decyzje zakupowe z ciekawością sięgnąłem po książkę Aleksandra Binsztoka i Tymoteusza Zuzańskiego Jak oczarować klienta w sklepie, czyli marchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich. Zrobiłem to z nadzieją, na poszerzenie swojej wiedzy i zwiększenie swojej świadomości, jako klienta. Ponadto zważywszy na samych autorów, którzy łączą wiedzę akademicką z doświadczeniem praktycznym lektura zapowiadała się ciekawie.
Sama książka podzielona jest na cztery główne części. Pierwsza z nich poświęcona jest historii i teorii marchandisingu. W sposób prosty i przejrzysty autorzy pokazują m.in. różnicę między marchandisingiem w ujęciu szerokim i wąskim. W drugiej części możemy znaleźć omówieniu zagadnień związanych z zachowaniami konsumenckimi, a w szczególności procesowi podejmowania decyzji zakupowych oraz czynnikom kształtującym postępowanie klientów. Na tej płaszczyźnie autorzy przedstawiają m.in. różne typologie klientów. W trzeciej zostały przedstawione podstawowe zasady marchandisingu, którymi powinni kierować się właściciele, czy kierownicy placówek handlowych. Natomiast z części czwartej dowiemy się czegoś na temat praktycznych rozwiązania oraz przykładów firm stosujących określone formy marchandisingu.
Pomimo, wydawałoby się bardzo dobrego ułożenia poszczególnych tematów w niniejszej książce, tym, co nasuwa się po jej przeczytaniu jest przede wszystkim pewien niedosyt wynikający między innymi. z dysproporcja między kolejnymi częściami. Najbardziej rozbudowany są pierwsze dwa rozdziały związane z zagadnieniami teoretycznymi, natomiast praktyczne zastosowania zostały omówione mniej szczegółowo. Sprawia to, iż początkowa ciekawość czytelnika odbija się od murów podziałów i klasyfikacji. Na koniec zaś otrzymujemy wizytówkę z adresem firmy, do której możemy udać się, jeśli jako handlowiec dalej czujemy głód praktycznych rozwiązań i fachowej wiedzy w zakresie marchandisingu.
Pełna recenzja na:
http://moznaprzeczytac.pl/jak-oczarowac-klientow-w-sklepie-aleksander-binsztok-tymoteusz-zuzanski/