Artykuły
30 książek LGBT+, czyli powieści we wszystkich kolorach tęczyLubimyCzytać337Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać386Artykuły
Finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Rozmowiamy z Maiwenn AlixRemigiusz Koziński1Artykuły
Bibliotekarze pozywają Arkansas – według nowego prawa mogą zostać ukarani za wypożyczenie książkiAnna Sierant43
Hisham Matar

- Pisze książki: literatura piękna, reportaż
- Urodzony: 01.01.1970
Hisham Matar urodził się w Nowym Jorku w 1970 roku. Jego rodzice byli Libijczykami. Dzieciństwo spędził w Trypolisie, a następnie w Kairze, dokąd jego rodzina musiała wyemigrować, uciekając przed prześladowaniami reżimu Kaddafiego. On sam od 1986 roku mieszka w Londynie. Ojciec pisarza w 1990 roku został aresztowany jako dysydent polityczny i osadzony w więzieniu w Libii. Od tej pory rodzina nie ma z nim kontaktu. Jest autorem książki "W kraju mężczyzn".
- 287 przeczytało książki autora
- 721 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Dlatego powrót do poprzedniego życia jest jak chwytanie własnego odbicia w miejscu publicznym. Pierwszą reakcją, zanim zdasz sobie z tego sprawę, jest podejrzliwość. Tracisz równowagę, ale na czas ją odzyskujesz. Wiem teraz, że moim spacerom, czy to dla zabicia czasu, czy dla lepszego zapoznania się z obcym miastem, czy też odbywanym w pośpiechu - żeby wrzucić list, zdążyć na pociąg, nie spóźnić się za bardzo na spotkanie - towarzyszyło niejasne podejrzenie, że mógłbym w jakiś sposób natknąć się na samego siebie, to znaczy na drugie 'ja', które żyje w harmonii z otoczeniem, znajduje się, jak rozdział w książce, na właściwym miejscu, niewydarte i niepozostawione samemu sobie, by szukać sensu.
Dlatego powrót do poprzedniego życia jest jak chwytanie własnego odbicia w miejscu publicznym. Pierwszą reakcją, zanim zdasz sobie z tego sp...
Rozwiń ZwińNie jestem inny. Żyję, jak my wszyscy, wśród skutków rzeczy minionych.
Nie jestem inny. Żyję, jak my wszyscy, wśród skutków rzeczy minionych.
Smutek rozdziela ludzi; sprawił, że każde z nas znalazło się na terytorium swoich osobistych cieni, gdzie męczarnia była niemożliwa do opowiedzenia, bo żaden język nie potrafi jej wyrazić.
Smutek rozdziela ludzi; sprawił, że każde z nas znalazło się na terytorium swoich osobistych cieni, gdzie męczarnia była niemożliwa do opow...
Rozwiń ZwińArtykuły
