Powiedzieć o Japończyku, że jest stanowczy, to wytknąć mu wadę, a uznać kobietę za pewną siebie to coś znacznie gorszego niż powiedzieć, że ...
Najnowsze artykuły
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant55
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać403
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać39
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sahoko Kaji
2
6,6/10
Pisze książki: literatura podróżnicza, poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,6/10średnia ocena książek autora
114 przeczytało książki autora
129 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Japończycy są z natury osobnikami stadnymi - indywidualizm i egoizm są widziane równie mile co zawodnik sumo wpychający się do kolejki przy ...
Japończycy są z natury osobnikami stadnymi - indywidualizm i egoizm są widziane równie mile co zawodnik sumo wpychający się do kolejki przy bufecie.
3 osoby to lubiąJapończyków wzrusza ludzka słabość. Jeśli ktoś, kto popełnił błąd, wyrazi skruchę i poprosi o pomoc w zaradzeniu powstałej sytuacji, może oc...
Japończyków wzrusza ludzka słabość. Jeśli ktoś, kto popełnił błąd, wyrazi skruchę i poprosi o pomoc w zaradzeniu powstałej sytuacji, może oczekiwać wybaczenia.
3 osoby to lubią
Najnowsze opinie o książkach autora
Poradnik ksenofoba. Japończycy Sahoko Kaji
6,7
Bardziej to broszurka niż książka. Mimo to treść zasługuje na uznanie. Na kilkudziesięciu stronniczkach znaleźć można informacje dotyczące takich dziedzin życia codziennego mieszkańców Nipponu jak praca, rozrywka, czy życie rodzinne. Wszystko to podane w pasjonujący sposób, bez (ciągłego) powielania truizmów typu konsumpcja sushi czy oglądanie opadających płatków sakury, okraszone za to ciekawostkami, które zadziwić mogą niejednego domorosłego japonistę. Coś mi się wydaje, że zostanę kolekcjonerką serii.
Przewodnik ksenofoba. Japończycy Sahoko Kaji
6,5
Odległy kraj i egzotyczna nacja to temat niewielkiej książki z serii Przewodnik ksenofoba. Skoro jednak Japończyków jest ponad 120 milionów, skoro są częstymi gośćmi na wszystkich kontynentach, skoro i w Polsce można ich często spotkać, to może nawet wypada czegoś się o nich dowiedzieć. I ten cel Przewodnik spełnia całkiem nieźle. Pisany przez liczne grono autorów wykazuje różne ujęcie, raz bardzo poważne, innym razem dowcipne, co urozmaica czytanie, choć nie zawsze zadowala czytelnika.
Japończycy z Przewodnika jawią się jako ludzie idealnie czujący się w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez mitologię rywalizacji, kariery, pracy i działań grupowych. Szczególnie do tych ostatnich są wręcz stworzeni. I to zapewne wielu czytelników wie. Ale w książce znalazło się miejsce dla wielu informacji, mogących zaskoczyć polskiego (i europejskiego) odbiorcę. Należy do nich choćby stosunek do sportu, nauki, odpoczynku, organizacji dnia i wiele innych. Ponieważ jednak tylko zachęcam do przeczytania o Japończykach, nie zdradzę, czym się mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają. Nie jest to dzieło epokowe, ale warto je przeczytać.
PS. Rozkład dnia członków typowej japońskiej rodziny to perełka i to trzeba przeczytać.