Urodzona w stanie Illinois, w rodzinie metodystów. Po kilku latach jej rodzina przeniosła się z Chicago do podmiejskiej miejscowości Park Ridge. Ukończyła szkołę średnią w 1965, Wellesley College (kierunek politologia) z wyróżnieniem w 1969, Uniwersytet Yale (kierunek prawo) w 1973, gdzie wiosną 1971 spotkała Billa Clintona, przyszłego męża studiującego prawo w tej uczelni. Przeniosła się do jego rodzinnego stanu Arkansas w sierpniu 1974, gdzie pobrali się 11 października 1975. Hillary Clinton była pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych pierwsza dama kandydującą do Senatu i pierwszą kobietą senatorem ze stanu Nowy Jork. Wybrana jako kandydatka Partii Demokratycznej, a następnie wybrana powtórnie na kolejną kadencję, piastowała urząd od (stycznia 2001 do stycznia 2009). Zasiadając w Senacie, Hillary Clinton początkowo popierała w wielu aspektach politykę rządu George'a W. Busha - głosowała m.in. za wojną w Iraku. Natomiast w późniejszym okresie krytykowała rząd Republikanów za sposób prowadzenia wojny oraz za jego politykę wewnętrzną. Była kandydatką na prezydenta USA w prawyborach wyłaniających kandydata Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich 2008. Uznawana przez wielu za faworytkę wyścigu po nominację z ramienia Partii Demokratycznej, została pokonana przez Baracka Obamę. Kiedy po ostatnich stanowiych prawyborach 3 czerwca 2008 Obama zapewnił sobie poparcie większości kandydatów, Clinton poparła go jako kandydata Demokratów na prezydenta, apelując do swoich zwolenników by oddali na Obamę swe głosy.
Scena polityczna w ostatnich latach obfituje w skandale! Hillary Clinton niewątpliwie była świadkiem niejednego z nich. Stan Terroru to niewątpliwy przykład tego, że za zamkniętymi drzwiami dzieje się wiele…
Fantastyczna lektura, która wciągnęła mnie swoją nieprzewidywalnością i przerażającą realistycznością. Myślę, że dla wielu to może być przestroga!
Polecam szczególnie fanom seriali typu Homeland i Nocny recepcjonista.
"Jeśli tak będzie, nic nie ubędzie, bowiem mam więcej."
Przygoda wyzwala mieszane odczucia. Doceniam ciekawy pomysł na intrygę. Aspekt globalnego zagrożenia wynikający z możliwości użycia bomby jądrowej przez terrorystów nie należy do odkrywczych, lecz bazuje na atrakcyjnych liniach pobocznych. Scenariusz wymyka się realności, uwierają zaskakujące niekonsekwencje. Niedociągnięcia lub naciągnięcia splotu akcji sprawiają, że w znaczących momentach intryga rwie się, jest niedopracowana i chaotyczna. Autorki posiłkują się osobliwymi zbiegami okoliczności, przypisują bohaterom rozbudowane funkcje i familiarne zależności, trudno w nie uwierzyć. Jeśli komuś nie przeszkadzają przybliżone zastrzeżenia i traktuje przygodę jako zwykłą sensację o politycznym podłożu, to przyjemnie się w niej odnajduje. Fabuła wypełniona incydentami, cały czas coś wypływa na powierzchnię prawdy, losy bohaterów ulegają nagłym zmianom, sporo też interpretacyjnych zwrotów akcji.
Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/02/stan-terroru.html