Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę „Pojutrze. O miastach przyszłości".

LubimyCzytać
09.11.2017

9 listopada premierę ma książka Pauliny Wilk Pojutrze. O miastach przyszłości, w której autorka zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Przed nami Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga... 

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Niektóre ucieleśniają idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, które rozwijają się bez żadnego planu. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.

Według autorki reportażu „Pojutrze. O miastach przyszłości” miasta stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. Z pewnością dostrzegacie zmiany w swoim otoczeniu, gdzie chociażby obok starych budynków pojawiają się nowe konstrukcje.

Podzielcie się z nami fotografią własnego autorstwa, przedstawiającą takie zestawienie lub Wasz ulubiony projekt architektoniczny. Nie zapomnijcie napisać, co znajduje się na Waszym zdjęciu i uzasadnić wybór! Czekamy na autorskie zdjęcia spełniające wymogi techniczne.

Nagrody: Autorzy pięciu najciekawszych fotografii otrzymają egzemplarz książki.

Regulamin:

  • Konkurs trwa od 8 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
Reklama

komentarze [32]

Sortuj:
2791
4
21.11.2017 10:04

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

next
Maria
Patrycja
lotosu_kwiat
Aloj

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


2091
1
19.11.2017 22:18

Oto niezbyt optymistyczna wizja urbanistyczna polskiego miasta przyszłości. Wszechobecne w naszych miastach ekrany akustyczne. Zdjęcie wykonałam w Krakowie w pobliżu mojego osiedla na ulicy Bobrzyńskiego. Powinnam tu jeszcze umieścić szlaban, furtkę i resztkę pnia ściętego drzewa, bo to ostatnio częsty obrazek w naszych miastach. I to właśnie jest najlepszym dowodem na to,...

więcej


356
126
19.11.2017 22:00

Brama Zamku na Hradczanach.
Zabytkowa część miasta oddaje zwiedzających pod opiekę sąsiedniej dzielnicy.
Zupełnie niczym czuły rodzic, który powierza drugiej połówce ich pociechy.
To właśnie brama Zamku podsunęła mi taką wizję.
Dlatego chciałbym wyróżnić ją w konkursie na projekt architektoniczny.


1034
81
19.11.2017 17:46

Śnipiszki. Wileńska dzielnica kontrastów

Na prawym brzegu rzeki Willi, przecinającej miasto na pół, znajduje się dzielnica, w której szklane wieżowce sąsiadują z drewnianymi domami z XIX wieku. Niektóre z nich są unowocześnione, inne wciąż mają na podwórku wygódkę. A na horyzoncie – „Europa”, jeden z najwyższych budynków w krajach bałtyckich, oraz równie nowoczesny Urząd...

więcej


314
2
18.11.2017 20:57

Na co dzień i wszędzie spotykamy się z kontrastami. Czasem w niepozornych miejscach. Często ta nowa zabudowa po macoszemu traktuje swoich sąsiadów. Próbuje ich przyćmić i często niestety jej się to udaje, jeżeli tworzymy bez poszanowania historii. Wtedy budynek się "rozpycha" w tej zastanej rzeczywistości. Daje cień i pozostawia w cieniu. Ładna, prosta, ascetyczna linia a...

więcej


502
26
18.11.2017 13:32

Pałac cesarza oraz najwyższej jakości hotele w Japonii.
Z obu ośrodków korzystają wyłącznie najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie na świecie. W pałacu nikt oprócz japońskiego cesarza nie ma możliwości się zatrzymać, natomiast hotele ukazane w tle znajdują się w dzielnicy, która słynie z tego, że mało kogo stać, aby kupić pokój :)
Jednak różnica w stylu architektonicznym...

więcej


3
0
17.11.2017 22:57

Centrum Poznania Wszystko się zmienia...


1026
64
17.11.2017 18:57

Piramida Luwru

Zmora Francuzów i kluczowy punkt odwiedzin turystów. Szklana Piramida stojąca przed Luwrem w Paryżu wzbudzała (i nadal wzbudza) sporo kontrowersji. Jedni widzą w niej symbol sztuki nowoczesnej, inni zwykłą postmodernistyczną konstrukcję zaburzającą wyniosłość i historyczne znaczenie Luwru. Po niespełna 30 latach Piramida na stałe wbudowała się w pejzaż...

więcej


1051
288
17.11.2017 17:28

W moim mieście - Bydgoszczy ostatnimi czasy powstało wiele nowoczesnych biurowców i centrów handlowych. Być może są one bardziej spektakularne niż wybrany przeze mnie obiekt, jednak pozwolę sobie opisać skromniejsze architektoniczne "perełki". Przystań Bydgoszcz to nowoczesny obiekt ciekawie kontrastujący z zabytkowym Młynem Rothera. Przystań szybko dołączyła do...

więcej


652
0
17.11.2017 16:34

Legnica - LBC wciśnięta pomiędzy stare kamienice


zgłoś błąd