„Wiedźmin”, sezon 2: w obsadzie gwiazda „Gry o tron”

LubimyCzytać
20.02.2020

Chociaż wciąż nie ujawniono zbyt wielu informacji o drugim sezonie serialu „Wiedźmin” na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, to fani poznali nowe nazwisko aktora, który dołączy do obsady. Jest to znany z „Gry o tron” Kristofer Hivju. Wcieli się w postać z opowiadania „Ziarno prawdy”.

„Wiedźmin”, sezon 2: w obsadzie gwiazda „Gry o tron”

Jak niedawno informowaliśmy, prace na planie drugiego sezonu „Wiedźmina” już się rozpoczęły. Poinformował o tym sam Henry Cavill, publikując na swoim koncie na Instagramie film, w którym pozdrawiał fanów i zapowiadał powrót do pracy. Wraz z nim na planie pracują m.in. Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri) oraz Joey Batey (Jaskier). Dwa tygodnie temu showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, podzieliła się z fanami fotografią wykonaną na spotkaniu producenckim serialu.

Kto zagra w drugim sezonie „Wiedźmina”

Producenci pilnie strzegą szczegółów, które mogłyby rzucić światło na fabułę drugiego sezonu serialu opartego na książkach z wiedźmińskiego cyklu. Plotki mówiły, że rolę Vesemira zaproponowano Markowi Hamillowi (znanemu jako Luke Skywalker z cyklu „Gwiezdne wojny”). W wiadomościach dotyczących roli Vesemira, publikowanych na portalu Redanian Intelligence, pojawia się też nazwisko Madsa Mikkelsena, a podobno propozycję otrzymał także Michael Keaton. Obaj aktorzy mieli zrezygnować z udziału w produkcji. Czy zatem Vesemirem zostanie Mark Hamill? To wciąż jeszcze niepewne, podobnie jak obsada takich postaci, jak Francesca czy Dijkstra. Najprawdopodobniej jednak poznaliśmy już nazwiska aktorów wcielających się w wiedźminów: Lamberta (Paul Bullion) oraz Coëna (Yasen Atour).

Reklama

Tormund z „Gry o tron” zagra Nivellena

Okazuje się, że do obsady dołączy aktor, którego fani fantastycznych produkcji znają już bardzo dobrze. Kristofer Hivju, który wcielał się w Tormunda, jednego z Dzikich zza Muru w serialu HBO „Gra o tron”, ma zagrać także w „Wiedźminie 2”. Norweg zagra Nivellena – bohatera opowiadania „Ziarno prawdy” opublikowanego w tomie „Ostatnie życzenie”. Był on człowiekiem zamienionym w bestię i miał nadzieję, że czar klątwy zdejmie z niego miłość pięknej dziewczyny. Tymczasem mieszka sam w opuszczonym dworze, za towarzyszkę mając rusałkę Vereenę. Jednak okazuje się, że nie jest ona tym, za kogo się podaje…

Animacja „Wiedźmin: Zmora Wilka”

Fani wiedźmińskich opowieści czekają nie tylko na premierę drugiego sezonu serialu, lecz także na produkcję „The Witcher: Nightmare of the Wolf”. Za projekt będą odpowiadać Lauren S. Hissrich i scenarzysta Beau DeMayo. W filmie zostanie przedstawione nowe globalne zagrożenie, z którym będzie musiał zmierzyć się Kontynent.

Mapa Kontynentu

A z jakich krain składa się Kontynent? Fani mogą to sprawdzić na specjalnej interaktywnej mapie, która znajduje się na stronie witchernetflix.com. Umożliwia ona lepsze poznanie Redanii, Kaedwen i Temerii, gór Mahakamu czy lasów Brokilonu. Za jej pomocą można też poruszać się po specjalnej osi czasu i poznać wydarzenia, które ukształtowały historię Kontynentu.

Fot. otwierająca: Kristofer Hivju jako Tormund w „Grze o tron”, HBO

Reklama

komentarze [10]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2550
4
20.02.2020 13:22

Zapraszamy do dyskusji.


568
0
20.02.2020 16:17

Chyba "Nivellen".


144
7
21.02.2020 10:14

Jaka rusałka, to była bruxa :)


590
142
21.02.2020 10:49

W pierwszym sezonie najbardziej brakowało mi odcinków o Nivellenie (ach... szarża gołej, i to bynajmniej nie jak święty turecki, Emmy Watson na grzbiecie Nivellena - cóżby to była za scena...) i Sh'eenaz.

Ale cóż... Po czarnoskórych Elfach, anorektycznych Krasnoludach, Driadach z kuszami (kuszami... SIC!!!) i totalnym olewaniu opisów bohaterów stworzonych przez...

więcej

178
46
21.02.2020 14:19

Serial jest na tyle słaby, że chyba nie obejrzę 2 sezonu. Za to pragnącym zapoznać się z całą sagą Sapkowskiego, polecam serię audiobooków - słuchowisk.


1240
37
24.02.2020 20:05

Jestem w trakcie, genialna rzecz!


0
1014
25.02.2020 17:35

Widziałam serial i też mi się w ogóle nie podobał. Do gry mam sentyment. Zastanawiam się nad przeczytaniem książek i chyba po nie sięgnę.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

1174
210
21.02.2020 20:13

Którą książke oni teraz ekranizują?


1122
209
23.02.2020 11:17

W pierwszym sezonie fabuła opiera się o opowiadania z Ostatniego życzenia i Miecza przeznaczenia. Zekranizowane zostały dwa powyższe tytuły, także Wiedźmin, Granica możliwości, Kraniec świata, Mniejsze zło, Kwestia ceny, Coś jeszcze.

Także generalnie wykorzystano prawie wszystkie opowiadania. Inna sprawa, że moim zdaniem wymieszano i pozmieniano zawartość w sposób, który...

więcej

Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

206
52
22.02.2020 17:33

Podoba mi się domniemany aktor dobrany do roli Lamberta. Patrząc na jego zdjęcia już widzę te złośliwe komentarze wypowiadane pod adresem Triss. Fajnie, że starają się zatrudnić znanych aktorów ale osobiście wolę mniej popularnych twarzy a większe nakłady na poprawę technologiczną całości bo na tym polu niestety widać było braki w pierwszym sezonie w wąskich kadrach, smoku...

więcej

zgłoś błąd