Zabierz przedszkolaka na film „Basia 3”! [KONKURS]

LubimyCzytać
04.11.2019

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, w kinach już od 8 listopada. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do świąt. Wygraj bilety na seans w poznańskim kinie Muza.

Zabierz przedszkolaka na film „Basia 3”! [KONKURS]
Reklama

Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyser serialu Marcin Wasilewski zachował styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Partnerem filmu jest wydawnictwo Egmont Polska, które już od 10 lat wydaje serię o przygodach rezolutnej Basi. Seria ta jest pierwszą na polskim rynku próbą wypromowania na szeroką skalę współczesnego polskiego bohatera dziecięcego.

„Basia 3” porusza zagadnienia bliskie nam wszystkim. Serial przedstawia rzeczywistość bez lukru i nie boi się tych zwykłych problemów, z jakimi mierzą się rodziny – powrót mamy do pracy, domowe obowiązki itd. W tej serii Basia dowiaduje się także, że świat jest większy niż dom, przedszkole i podwórko oraz konfrontuje się z odmiennością, ucząc się przy tym, że otwartość w relacjach z ludźmi, których nie rozumiemy, otwiera nas na nowe możliwości. W serialu „Basia 3” przedstawiane są różne typy dziecięcych osobowości. Twórcy serialu starali się pokazać, że każdy z tych typów jest wartościowy – zarówno ekstrawertyczna Basia, zamknięta w sobie Anielka, jak i niepewny siebie Titi.

Na zestaw nowych odcinków składają się: „Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”.

Seria książek „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak wydawana jest przez wydawnictwo Egmont od listopada 2008 i spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony dzieci, rodziców, krytyków i pedagogów. Doczekała się już ponad 30 tomów oraz wielu wydawnictw pobocznych, w tym wydania pierwszej części animacji na DVD.
Podstawą sukcesu jest wyrazista postać głównej bohaterki, z którą mogą identyfikować się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Filmy o Basi to świetna rozrywka dla dzieci i ich rodziców. W krótkiej formie poruszają jeden temat i pokazują przygody głównej bohaterki i jej najbliższych, zachęcając dzieci do poznawania otaczającego świata i wskazując rozwiązania ważnych dla pięciolatków problemów, dając przy okazji cenne wskazówki rodzicom.

KONKURS

Dla naszych użytkowników przygotowaliśmy siedem dwuosobowych zaproszeń do kina na „Basię 3” do wykorzystania w terminie od 8 listopada do 6 grudnia 2019 roku w poznańskim kinie Muza. 

Aby je wygrać, wystarczy w komentarzu do tej aktualności odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto chodzić z dziećmi do kina? Na odpowiedzi czekamy do 7 listopada.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2838
4
04.11.2019 13:03

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd