Adopedia 
Nastolatka mająca niesforne brązowe włosy i wkurzające zielone oczy? Spokojna? Uprzejma? Miła? Pomocna? Grzeczna jak aniołek? To ja, ale tylko według otoczenia, bo jestem kimś znacznie innym... PS: Niektóre z moich opinii napisałam jako mała dziewczynka.
Bielsko-Biała, status: Czytelnik, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
  • Szóstka Wron
    Szóstka Wron
    Autor:
    Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, któr...
    czytelników: 7993 | opinie: 356 | ocena: 8,33 (2781 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-17 16:42:14
Ma nowego znajomego: Leslaw
 
2018-07-07 13:11:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dance, sing, love (tom 1) | Seria: Editio Red

„Dance, sing, love. Miłosny układ” Layli Wheldon to z pewnością coś więcej niż typowy romans. Nic nie dzieje się według popularnych schematów w zwyczajnych powieściach o miłości. Livia, główna bohaterka, 22-latka nie jest grzeczną dziewczynką. Ta kobieta nie pije kolorowych drinków, tylko od razu bierze whisky, nie odmówi sobie czasem także papierosa, a i trawkę zdarza się jej zapalić. Nie... „Dance, sing, love. Miłosny układ” Layli Wheldon to z pewnością coś więcej niż typowy romans. Nic nie dzieje się według popularnych schematów w zwyczajnych powieściach o miłości. Livia, główna bohaterka, 22-latka nie jest grzeczną dziewczynką. Ta kobieta nie pije kolorowych drinków, tylko od razu bierze whisky, nie odmówi sobie czasem także papierosa, a i trawkę zdarza się jej zapalić. Nie stroni się również od „szybkich numerków”. Mogłoby się wydawać, że to dziewczyna zepsuta do szpiku kości. Lecz to nieprawda. Livia to zawodowa tancerka i osoba z wielkim sercem otwartym zarówno na przyjaźń, jak i miłość. Używki w jej życiu nie zajmują czołowych miejsc, Liv sięga po mnie tylko w trakcie momentów, w których sobie KOMPLETNIE nie radzi.

Jak już wcześniej wspomniałam, w książce znaczącą rolę odgrywa romans Liv i pewnego niezwykle aroganckiego piosenkarza-Jamesa Sheridana, który jest również bardzo sławny, a tym samym bogaty. Ta dwójka ludzi o naprawdę cholerycznych, wybuchowych charakterach tworzy razem prawdziwą mieszankę wybuchową. Jednak w książce wyraźnie wykreowani są również inni bohaterowie, na przykład najlepsza przyjaciółka Liv-Kathy (zawodowa tancerka) i bliski znajomy Jamesa, czyli Zafir Maluf (piosenkarz równie rozpoznawalny jak James i z pewnością niezbyt biedny). Następni charakterystyczni bohaterowie to: Miranda (choreografka), Sylvia (dziewczyna Sheridana, z którym cały czas zrywa, a potem się godzi) i Lena (kolejna bliska koleżanka Liv).

Polecam, bo pomimo drobnych błędów, książka jest zdecydowanie wciągająca, a także urozmaicona wieloma ciekawymi wątkami. Oprócz tego można przy niej zarówno płakać, jak i śmiać się do rozpuku, co moim zdaniem jest dużym osiągnięciem autorki, bo niewielu pisarzy potrafi tak dobrze łączyć skrajne emocje.

Adopedia

pokaż więcej

 
2018-07-06 17:00:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Silence (tom 2)

„Broken Silence” Natashy Preston to już drugi tom serii „Silence”. Sprawia, że przeżywamy oczami Oakley i miłości jej życia-Cole’a historię głównej bohaterki po raz kolejny. Tylko tym razem bez pomijania najbardziej drastycznych szczegółów, co dla wielu może okazać się olbrzymim wyzwaniem emocjonalnym. Już nie ma milczenia, pozostaje tylko prawda i chęć pozbycia się w jak największej ilości... „Broken Silence” Natashy Preston to już drugi tom serii „Silence”. Sprawia, że przeżywamy oczami Oakley i miłości jej życia-Cole’a historię głównej bohaterki po raz kolejny. Tylko tym razem bez pomijania najbardziej drastycznych szczegółów, co dla wielu może okazać się olbrzymim wyzwaniem emocjonalnym. Już nie ma milczenia, pozostaje tylko prawda i chęć pozbycia się w jak największej ilości demonów z przeszłości. A wiadomo z pierwszej części, że Oakley ma ich bardzo dużo. ZA DUŻO, O WIELE ZA DUŻO, NAWET DLA NAJWIĘKSZYCH PRZESTĘPCÓW.

W drugim tomie nie ma już zbłąkanych nastolatków i kontrolujących rodziców, są tylko dorośli i ich dzieci, co jest wielką odmianą w odniesieniu do „Silence”. Według mnie to dobra zmiana, bo już nikt się z nikim ani niczym „nie patyczkuje”. Nadeszła „era konkretów”. Tylko nie dla wszystkich oznacza to szczęście, bo jak wiadomo, za grzechy się pokutuje. Więc jak myślicie, co może się stać z Max’em (ojcem pierwszoplanowej postaci) i Frankiem (przyjacielem Max’a)? Czy rzeczywiście sprawiedliwości stanie się zadość? Czy winni przyznają się do winy?

Bohaterowie także zyskują na wartości: Jasper (brat głównej bohaterki) staje się bardziej opiekuńczy i troskliwy względem siostry dręczonej tak wiele lat, Oakley (główna postać) coraz lepiej stawia czoła swojej przeszłości, Sara (matka Oakley i Jaspera) zaczyna na nowo układać swoje życie, Cole (chłopak, którego serce skradła już dawno temu Oakley) nie wątpi tak bardzo jak dawniej w swoje szczęście w przyszłości, David z Jenną (rodzice Cole’a) są coraz bardziej wyrozumiali względem własnych dzieci, a Mia (siostra Cole’a) świetnie sobie radzi z Leoną (swoją córką z dawnego związku) mimo, że jest samotną matką.

Polecam wszystkim, którym do gustu przypadł poprzedni tom, a także tym, którzy gustują w realistycznych książkach z drobnym wątkiem romansowym i dreszczykiem grozy. Z pewnością książka nie zawiedzie również tych, co lubią rodzinną atmosferę, tutaj znajdziecie ją w hurtowych ilościach.

Adopedia

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
119 81 1304
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (30)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (14)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd