Adopedia 
Nastolatka mająca niesforne brązowe włosy i wkurzające zielone oczy? Spokojna? Uprzejma? Miła? Pomocna? Grzeczna jak aniołek? To ja, ale tylko według otoczenia, bo jestem kimś znacznie innym... PS: Niektóre z moich opinii napisałam jako mała dziewczynka.
Bielsko-Biała, status: Czytelnik, ostatnio widziany 7 tygodni temu
Teraz czytam
  • Szóstka Wron
    Szóstka Wron
    Autor:
    Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, któr...
    czytelników: 8283 | opinie: 369 | ocena: 8,34 (2941 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-24 23:31:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

„Friendzone” (dla niewtajemniczonych; „friendzone” to sytuacja, w której jedna osoba pragnie przyjaźni, a druga czegoś zdecydowanie więcej) Sandry Nowaczyk to bardzo specyficzna książka. Z jednej strony bohaterowie są jeszcze niedojrzali i dziecinni, natomiast z drugiej widać, że powieść ma w sobie znacznie głębszy przekaz, czego idealnym przykładem mogą być cytaty wyróżnione pod koniec prawie... „Friendzone” (dla niewtajemniczonych; „friendzone” to sytuacja, w której jedna osoba pragnie przyjaźni, a druga czegoś zdecydowanie więcej) Sandry Nowaczyk to bardzo specyficzna książka. Z jednej strony bohaterowie są jeszcze niedojrzali i dziecinni, natomiast z drugiej widać, że powieść ma w sobie znacznie głębszy przekaz, czego idealnym przykładem mogą być cytaty wyróżnione pod koniec prawie każdego rozdziału (przede wszystkim te będące fragmentami zagranicznych piosenek-szkoda tylko, że bez tłumaczeń, bo niejedna osoba z pewnością nie zrozumie ich znaczenia przez swą słabą znajomość angielskiego).

Książka opowiada o szesnastoletnich najlepszych przyjaciołach-Tatum i Griffinie. Ta dziewczyna i ten chłopak znają się prawie od zawsze. Są dla siebie nawzajem wsparciem w trudnych sytuacjach i towarzystwem w wesołych momentach. Ich życie toczy się spokojnie od dłuższego czasu: Griffin ma śliczną, utalentowaną muzycznie dziewczynę i spełnia się grając w koszykówkę, natomiast Tatum ma chłopaka, na którym jej zależy i kochającą rodzinę. Nic nie zapowiada zbliżającej się katastrofy, czyli zwyczajnego balu maskowego, na którym Tatum i Griffin nieświadomie zakochają się w sobie będąc jednocześnie w innych związkach. Czy przyznają się sami przed sobą do miłości skierowanej do najlepszego przyjaciela/najlepszej przyjaciółki? Jak poradzą sobie z kolejnymi nawarstwiającymi się problemami? Czy będą mogli dalej liczyć na siebie nawzajem w trudnych momentach?

Polecam serdecznie tym, którzy wiedzą, że życie to nie bajka i szukają historii odzwierciedlającej życie codzienne wielu z nas. Książka, mimo braku większych zwrotów akcji czy dynamiki, jest dobra i zasługuje na przeczytanie. Pozostaje już tylko pogratulować nastoletniej autorce, która niewątpliwie włożyła w nią dużo swojego serca i czasu. Naprawdę polecam, Adopedia

pokaż więcej

 
2018-08-17 16:42:14
Ma nowego znajomego: Leslaw
 
Moja biblioteczka
120 82 1323
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (30)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (14)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd