Miras 
blogmirasa.wordpress.com, https://twitter.com/Mirasek
Uwielbiam fantasy "z winy rodziców" - gdy byłem nastolatkiem zaczynającym naukę w gimnazjum to oni kupili mi w prezencie "Władcę Pierścieni", a potem biegali ze mną do kina by oglądać kolejne filmy z serii. Od tego czasu czytuję głównie fantastykę choć staram się nie zamykać na inne rodzaje książek. Prowadzę bloga, na którym piszę o swoich zainteresowaniach - grach, książkach, filmie, a przede wszystkim o japońskiej animacji. Dodanie do konta wszystkich książek jakie przeczytało się w życiu jest prawdopodobnie fizycznie bardzo trudne, dlatego skupiam się przede wszystkim na dodawaniu fantasy.
mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-12 20:52:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 5) | Seria: Seria "Nowej Fantastyki"

Zdecydowanie najlepsza część serii jak dotąd. Od samego początku równolegle rozgrywa się kilka zazębiających się wątków, a budowane od początku serii motywy wspaniale rozkwitają. Jest tu stosunkowo mało scen typowo awanturniczych – pojedynków czy pościgów, ale akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Pałacowe spiski, pierwszy rasowy wątek romantyczny, a na koniec kilka niespodzianek.... Zdecydowanie najlepsza część serii jak dotąd. Od samego początku równolegle rozgrywa się kilka zazębiających się wątków, a budowane od początku serii motywy wspaniale rozkwitają. Jest tu stosunkowo mało scen typowo awanturniczych – pojedynków czy pościgów, ale akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Pałacowe spiski, pierwszy rasowy wątek romantyczny, a na koniec kilka niespodzianek. Rozstrzygnięcia doczekała się większość rozbudowywanych od początku serii 'segmentów' historii. Na koniec zasugerowano jednak jakieś trzęsienie ziemi i od razu zabieram się za kolejny tom.

pokaż więcej

 
2018-08-26 15:55:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 3-4) | Seria: Seria "Nowej Fantastyki"

Seria trzyma poziom, a przygody dwójki łotrów nabierają rozpędu. W kolejnych dwóch częściach ładnie splatają się wątki zarysowane wcześniej i cała zarysowywana od pierwszego tomu intryga urosła do pokaźnych rozmiarów. Ładnie rozbudowała się też galeria bohaterów – teraz nie ma już jedynie Royce'a i Hadriana, a mamy niezłą gromadkę innych postaci ze swoimi wątkami. Jedyne zastrzeżenie jakie... Seria trzyma poziom, a przygody dwójki łotrów nabierają rozpędu. W kolejnych dwóch częściach ładnie splatają się wątki zarysowane wcześniej i cała zarysowywana od pierwszego tomu intryga urosła do pokaźnych rozmiarów. Ładnie rozbudowała się też galeria bohaterów – teraz nie ma już jedynie Royce'a i Hadriana, a mamy niezłą gromadkę innych postaci ze swoimi wątkami. Jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć to trochę rzucające się w oczy nierówności i fragmenty, które trochę nużą. Autor w sumie od samego początku przyzwyczaił mnie do tego, że powoli buduje napięcie, a potem na sam koniec powieści serwuje trzęsienie ziemi. Końcówki książek z tej serii czyta się z zapartym tchem, ale po drodze zdarzają się dłużyzny.

pokaż więcej

 
2018-07-05 20:11:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 1-2) | Seria: Seria "Nowej Fantastyki"

Dwie udane powieści o awanturnikach - draniach o złotych sercach. Obie historie są stosunkowo proste, ale w tle zacieśnia się intryga sięgająca starożytnej historii. Dużym plusem jest galeria wyjątkowo sympatycznych postaci drugoplanowych. Mam jedynie jedną uwagę - autor podając kontekst historyczny pewnych wydarzeń robi to czego trochę nie lubię i w stosunkowo krótkiej partii tekstu wrzuca... Dwie udane powieści o awanturnikach - draniach o złotych sercach. Obie historie są stosunkowo proste, ale w tle zacieśnia się intryga sięgająca starożytnej historii. Dużym plusem jest galeria wyjątkowo sympatycznych postaci drugoplanowych. Mam jedynie jedną uwagę - autor podając kontekst historyczny pewnych wydarzeń robi to czego trochę nie lubię i w stosunkowo krótkiej partii tekstu wrzuca sporą ilość nazwisk, nazw geograficznych i wydarzeń jakie się rozegrały. Są to informacje istotne dla fabuły, ale po takiej wstawce naprawdę nie pamiętam kto z kim, gdzie i kiedy bo nazwiska mi się mieszają. W efekcie czytając „Wieżę Elfów” nie bardzo pamiętałem kto dokładnie był uwikłany w spisek z „Królewskiej Krwi” i operowałem stwierdzeniami w rodzaju „to pewnie jeden z tych gości”. Niemniej polecam, jestem naprawdę ciekawy jak cykl się rozwinie.

pokaż więcej

 
2018-06-26 20:36:09
Ma nowego znajomego: SharNightWisp
 
Moja biblioteczka
203 25 96
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd