Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz
Okładka książki Podróże małe i duże Enrico Faccini, Andrea Ferraris, Andrea Freccero, Marco Gervasio, Francesco Guerrini, Rudy Salvagnini
Ocena 8,0
Podróże małe i... Enrico Faccini, And...

Na półkach: ,

"Podróże małe i duże" to 42 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Mamut. Na czytelników czekają tu 22 przezabawne historie (w tym dwie kilkuczęściowe oraz "11 historii na czas podróży tych małych i tych dużych"). Wraz z mieszkańcami Kaczogrodu i Myszogrodu czytelnicy (nie tylko ci najmłodsi) przeżyją niesamowite przygody. Wraz z Kapitanem Nemo poznają zagadkę tajemniczej wyspy, z Mikim i Goofy'm spróbują kupić idealną i wymarzoną przyczepę kempingową, z Kwantomasem podejmą się kradzieży bezcennych klejnotów a z Filonem i Kaczencją spróbują udowodnić, że kamery były już znane Szekspirowi. To tylko jedne z nielicznych i ciekawych przygód. W inne zabiorą Was Donald, Dziobas, Bracia Be, Superkwęk, wujek Sknerus czy Minnie. Z tym pełnym przygód tomem komiksów wakacyjna nuda Wam nie grozi.

"Podróże małe i duże" to 42 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Mamut. Na czytelników czekają tu 22 przezabawne historie (w tym dwie kilkuczęściowe oraz "11 historii na czas podróży tych małych i tych dużych"). Wraz z mieszkańcami Kaczogrodu i Myszogrodu czytelnicy (nie tylko ci najmłodsi) przeżyją niesamowite przygody. Wraz z Kapitanem Nemo poznają zagadkę tajemniczej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Alek Rogoziński - twórca 45 powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”. Jako autor zadebiutował w 2015 roku, powieścią "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna "Jak Cię zabić, kochanie?", nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie "Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)". Trzy jego książki - „Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście” i "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" - zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej. W sumie książki Alka Rogozińskiego rozeszły się w łącznym nakładzie prawie 1 miliona egzemplarzy. Autor uwielbia literaturę kryminalną i historyczną (zwłaszcza dotyczącą epoki Cesarstwa Rzymskiego), jest uzależniony od dobrych seriali, gier karcianych i planszowych, włoskiej i francuskiej kuchni, „Ptasiego Mleczka” i herbaty earl-gray oraz ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

"Śmierć w blasku fleszy" to komedia kryminalna, która ukazała się w 2019 roku dzięki wydawnictwu Edipresse. Książka liczy sobie 304 strony.

Dwójka przyjaciół, Mariusz i Dominika, prowadzi agencję zajmującą się organizacją imprez. Kiedy otrzymują zlecenie przygotowania pokazu mody najpopularniejszych polskich projektantów, starają się zrobić wszystko, aby stał on się najważniejszym wydarzeniem towarzyskim sezonu.
Cel zostaje osiągnięty! Niestety nie tak, jak to sobie wymarzyli… - pokaz kończy się morderstwem znanej modelki, a podejrzenia padają na jedną z pracownic ich agencji. Mario i Miśka postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczynają własne śledztwo, w którym pomaga im uwielbiająca zagadki kryminalne mama Dominiki. Czy z takim wsparciem przyjaciołom uda się odnaleźć zabójcę i uratować reputację firmy?

No i po raz kolejny polski Książę Komedii Kryminalnych nie zawodzi! Uwielbiam komedie kryminalne i przy okazji twórczość Alka Rogozińskiego. Po raz kolejny setnie się bawiłam, próbowałam rozwiązać zawikłaną zagadkę tajemniczego morderstwa a przy tym świetnie się zrelaksowałam. Czego chcieć więcej?

Komedia kryminalna nie jest dla każdego. Trzeba do niej zdrowo podejść i nastawić się na to, że morderstwa będą tu na wesoło. Dla wielu czytelników jest to połączenie nie do przyjęcia, jednak dla mnie to strzał w dziesiątkę. Na co dzień zaczytuję się w krwawych thrillerach i kryminałach, więc takie morderstwo na wesoło jest dla mnie świetną odskocznią od wszystkiego. Zagadka kryminalna w powieści "Śmierć w blasku fleszy" do łatwych nie należy. Do przyjemnych owszem, ale do łatwych nie. Mnogość występujących w książce osób i multum podejrzanych z dobrym motywem nie ułatwia czytelnikowi rozwiązania zagadki. Mnie się to nie udało. Ogólnie w powieściach pana Rogozińskiego rzadko udaje mi się wytypować "czarny charakter", więc tym bardziej lubię te książki, bo są dla mnie gwarancją nie dość, że dobrej zabawy, to jeszcze nie lada skomplikowanej i wciągającej kryminalnej intrygi. I to wszystko na wesoło, z przymrużeniem oka ;)

Kolejna książka Alka Rogozińskiego, która skradła moje serce. Powieść szybko wciąga i uzależnia. Zagadka kryminalna jest dobra, nieoczywista i niełatwa w rozwiązaniu. Mnogość postaci i ich motywów nie raz wyprowadzi Was w pole. No i matka jednej z głównych postaci... miodzio 😂.

Jeśli lubicie komedie kryminalne, to "Śmierć w blasku fleszy" jest powieścią dla Was. Polecam wszystkim fanom komedii oraz kryminałów. Warto spróbować, może akurat Wam podpasuje.

Alek Rogoziński - twórca 45 powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Ewa Przydryga urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu "domestic drama". W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej duszy i psychiki. Autorka tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. W jej dorobku można znaleźć takie książki jak "Mursz", "Topieliska", "Motyle i ćmy" czy napisaną wspólnie z Małgorzatą Oliwią Sobczak powieść "Wyrobisko".

"Źródlisko" to thriller psychologiczny wydany w 2023 roku dzięki wydawnictwu Muza. Książka liczy sobie 352 strony.

W radiowym konkursie Lila wygrywa rodzinny pobyt w luksusowej rezydencji. Położony z dala od miasta dom wydaje się idealnym miejscem na weekendowy wypoczynek. Ale idylla szybko przemienia się w prawdziwy koszmar.
Gdy Lila budzi się następnego ranka, odkrywa, że łóżeczko jej dwuletniego synka jest puste. Przeszukiwanie ogromnego domu i terenu wokół niego nie przynosi żadnych rezultatów. Jedynym tropem są ślady czyichś stóp prowadzące nad pobliskie źródlisko.
Wkrótce staje się jasne, że nagroda w konkursie nie jest przypadkowa, a dom i źródlisko są misternie skonstruowaną śmiertelną pułapką. Chora gra, w której wszyscy są pionkami, toczyć się będzie nie tylko o życie małego Adasia…
Do czego jeszcze może się posunąć bezwzględny oprawca? Czym odpowie mu zdesperowana rodzina, gotowa zrobić wszystko, by odzyskać dziecko?

Kolejny genialnie skonstruowany thriller w dorobku pani Ewy. Książka, która wciąga czytelnika w swoje ciemne i mroczne strony od samego początku. Genialnie skonstruowana intryga oraz mocno interesująca historia pewnej rodziny wciągnie Was na dobre. "Źródlisko" to kolejna z lepszych pozycji autorki.

Bohaterami "Źródliska" jest rodzina Szafrańskich - Lila, jej mąż Piotr oraz ich dwuletni syn Adaś. Do nich dochodzi również młodsza od Lili o 5 lat siostra Aleks oraz ich ojciec, Antoni Pohl. Z pozoru zwyczajna rodzina skrywa pewien drastyczny, traumatyczny sekret, który wpłynął na całą czwórkę. Choć od owego zdarzenia minęło kilka lat, to nasi bohaterowie nie potrafią się wyzwolić spod wpływu tamtego wydarzenia. Wygrany przez Lilę konkurs radiowy miał być próbą scementowania rodziny, chwilą odpoczynku. Niestety, to co miało być przyjemnością staje się koszmarem... Kto stoi za zorganizowanym konkursem? Komu zależało, aby cała rodzina Szafrańskich znalazła się w jednym miejscu? Jaki jest motyw sprawcy? I przede wszystkim kim jest tajemniczy porywacz? Na te pytania odpowiedzi będą musieli znaleźć nasi bohaterowie, przystępując do niebezpiecznej rozgrywki, w której stawką jest ich życie...

Bardzo dobry, wciągający thriller o ludzkich relacjach, zemście oraz o tym do czego może posunąć się człowiek chcący ocalić własne dziecko. Autorka stworzyła świetny thriller, który wzbudza niepokój oraz wywołuje na ciele napięcie z każdą przerzuconą stroną. Ciężko się od tej książki oderwać, jej lektura zajmuje zaledwie jeden dzień, tak jest dobra. Pani Ewa po raz kolejny skonstruowała thriller o rodzinnych relacjach, w których dużą rolę odgrywa pewna tajemnica, która żadnemu z członków rodziny nie pozwala żyć w spokoju. Czym dalej brniemy w fabułę tym więcej wątków dostrzegamy. Zagadka powoli się rozwiązuje, dając czytelnikowi bardzo dobrą rozrywkę na parę godzin. Jak dla mnie mega dobry thriller.

Książkę polecam wszystkim, szczególnie fanom thrillerów psychologicznych, rodzimej twórczości oraz fanom autorki. Będzie to dla Was prawdziwa thrillerowa uczta.

Ewa Przydryga urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu "domestic drama". W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej duszy i psychiki. Autorka tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. W jej dorobku można znaleźć...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Ewa Przydryga to autorka 11 książek z gatunku kryminału i thrilleru. Urodziła się w Poznaniu. Od wczesnego dzieciństwa uwielbiała czytać książki, choć nie planowała kariery pisarskiej. Jej marzeniem, jako małej dziewczynki, było odkrywanie tajemnic kosmosu i kariera kosmonautki. Jednak marzenie z biegiem czasu zbladło, ostatecznie Ewa Przydryga ukończyła filologię angielską i rozpoczęła pracę w wyuczonym zawodzie, próbując swoich sił jako nauczycielka oraz tłumaczka języka angielskiego. Nowy etap w swoim życiu rozpoczęła od przeprowadzki do Gdyni, miasta, które pokochała. Mając wsparcie najbliższych, ukończyła i wydała swoją pierwszą powieść, zatytułowaną "Motyle i ćmy". Wydana w 2016 roku debiutancka powieść opowiada o młodej projektantce, Julii, znajdującej się u progu wielkiej kariery w świecie mody, o którą znienacka zaczynają upominać się tajemnice z przeszłości. Kolejna napisane przez autorkę książki to między innymi: "Źródlisko", "Mursz", "Zatrutka" czy "Miała umrzeć".

"Nienarodzona" to wydany w 2022 roku thriller psychologiczny, który na rynku ukazał się dzięki wydawnictwu Muza. Książka liczy sobie 352 strony.

Laura Wagner znika. Ślad po niej zaginął, trop urywa się w zakolu Warty. To tam znaleziono jej wywrócony do góry dnem kajak. Wraz z rozwojem śledztwa policja ustala, że będąca w zaawansowanej ciąży kobieta targnęła się na własne życie.
Mijają dni, a ciała Laury wciąż nie udaje się odnaleźć. Mnożą się za to kolejne sekrety z jej życia. Wszystkie są związane z mającym się wkrótce narodzić dzieckiem.
Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty. Trzy tygodnie przed zaginięciem kobieta zgłosiła włamanie do swojego domu. Na terenie jej położonej na odludziu posesji dochodziło też do innych niepokojących incydentów. Każdy z nich miał swoje odbicie w sennych majakach Laury. Kobiecie nękanej koszmarami o nawiedzającym ją cieniu udzieliła się atmosfera paranoi i szaleństwa.
Zlekceważone przez policję zgłoszenie prowadzi do dramatycznego odkrycia, które całkowicie odmieni dalszy bieg śledztwa.
Spirala obłędu zacieśnia się w chwili, gdy nadchodzą wyniki badań ustalających ojcostwo nienarodzonego dziecka Laury…

No i to był thriller. Kawał naprawdę dobrej, bardzo dobrej historii. Książka szybko mnie wciągnęła, a jej bohaterowie zafundowali mi dobrą rozrywkę na parę dni. W moim odczuciu jedna z lepszych książek autorki.

Historię toczącą się w książce poznajemy z dwóch perspektyw i z dwóch przedziałów czasowych. Przez karty książki oprowadza nas zaginiona Laura Wagner oraz jej przyrodnia siostra Nina. Z perspektyw głównych bohaterek poznajemy wydarzenia toczące się obecnie oraz w przeszłości, która miała ogromny wpływ na to, co dzieje się obecnie. "Nienarodzona" to bardzo dobry thriller, od którego ciężko się oderwać. Autorka książki nie przynudza. Udało jej się stworzyć naprawdę dobry thriller psychologiczny, który zapewnia czytelnikowi sporą dawkę emocji. To, co spotkało Laurę i jej rodzinę może wstrząsnąć niejednym czytelnikiem. Autorka w ciekawy sposób podeszła do ludzkiej psychiki oraz do tego, do czego może być zdolny człowiek w obronie swoich najbliższych. Mega dobra i wciągająca książka.

Jestem zachwycona lekturą. Książkę polecam absolutnie wszystkim - nie ma tu rozlewu krwi, nie ma fruwających flaków, jest za to wstrząsająca historia dwóch rodzin, których losy nieustannie się ze sobą splatają. Kawał świetnej lektury, która wbija w fotel na wiele godzin. Książka godna wszelkich poleceń.

Ewa Przydryga to autorka 11 książek z gatunku kryminału i thrilleru. Urodziła się w Poznaniu. Od wczesnego dzieciństwa uwielbiała czytać książki, choć nie planowała kariery pisarskiej. Jej marzeniem, jako małej dziewczynki, było odkrywanie tajemnic kosmosu i kariera kosmonautki. Jednak marzenie z biegiem czasu zbladło, ostatecznie Ewa Przydryga ukończyła filologię...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Ewa Przydryga to polska autorka thrillerów. Urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej, pracuje jako nauczycielka i tłumacz języka angielskiego. Jej pasją są podróże po najodleglejszych zakamarkach Francji. Autorka mieszka w Gdyni, najczęściej można ją spotkać w nieznanych zakątkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. Pani Ewa zadebiutowała powieścią "Motyle i ćmy". Jest autorką oraz współautorką 11 kryminałów i thrillerów psychologicznych w stylu "domestic drama". W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. W dorobku autorki można znaleźć między innymi takie powieści jak: "Nienarodzona", "Bliżej, niż myślisz", "Miała umrzeć" czy "Topieliska".

"Pomornica" to thriller psychologiczny, który ukazał się w marcu 2023 roku nakładem wydawnictwa Muza. Książka liczy sobie 352 strony.

Julia razem z mężem Wiktorem wprowadzają się do jej rodzinnego domu. Tam przed laty wydarzyła się tragedia. W trakcie przyjęcia w ogrodzie jeden z gości został brutalnie zamordowany. Mimo dramatycznych wspomnień związanych z tym miejscem Julia właśnie tutaj próbuje rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.
Pewnego dnia, pod nieobecność męża, zauważa w ogrodzie balonik z ukrytą w nim zaszyfrowaną wiadomością. Wiedziona złym przeczuciem jedzie pod wskazany adres i trafia do obskurnego motelu, w którym dosłownie przed chwilą doszło do brutalnego gwałtu.
Kiedy tego samego dnia w domu małżeństwa zjawia się policja, idealny świat Julii znów rozpada się na kawałki. Ona sama zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, mającą swój początek szesnaście lat temu na feralnej imprezie tuż obok domku na drzewie...

Mega dobry thriller psychologiczny. Autorka stworzyła świetna historię, która nieźle miesza w głowie. Powieść szybko wciąga i od siebie uzależnia. Fabuła wzbudza niepokój. "Pomornica" to pozycja od której ciężko się oderwać. Akcja jest mroczna i niepokojąca, prowadzona dwutorowo - śledzimy wydarzenia toczące się obecnie oraz te mające miejsce szesnaście lat wcześniej. Przeszłość jest świetnym uzupełnieniem czasów obecnych. Obie historie są świetnie skonstruowane. Są mroczne, wciągające i niepokojące. I co najważniejsze nieoczekiwanie pokręcone. Autorka kilkakrotnie mnie zaskoczyła. Pozytywnie oczywiście. Dużo tu nieoczekiwanych zwrotów akcji, które mocno mnie zaskoczyły. Zwyczajnie dałam się wmanewrować. Nie domyśliłam się zakończenia. W ogóle niczego się nie domyśliłam, zakończenie głównego wątku było sporym zaskoczeniem, za co daje autorce plusa.

"Pomornica" to bardzo dobry thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszych stron i trzyma czytelnika w napięciu aż do zakończenie, aż do przewrócenia ostatnich stron książki. Mega dobra historia, z dobrym rozwinięciem oraz nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem, którego ja się nie domyśliłam. Bardzo dobra książka, która wzbudza niepokój i zwraca oraz skupia uwagę czytelnika na ludzkiej psychice. Jest to pozycja, o której szybko nie zapomnicie.

Książka godna polecenia.

Ewa Przydryga to polska autorka thrillerów. Urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej, pracuje jako nauczycielka i tłumacz języka angielskiego. Jej pasją są podróże po najodleglejszych zakamarkach Francji. Autorka mieszka w Gdyni, najczęściej można ją spotkać w nieznanych zakątkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. Pani Ewa...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Marcel Moss to pseudonim tajemniczego autora facebookowego profilu ZWIERZENIE. Jego książki podbiły listy bestsellerów i sprowokowały czytelników i internautów do gorących dyskusji na ważne tematy społeczne, takie jak przemoc fizyczna i psychiczna, „hejt” w Internecie czy samotność i anonimowość w sieci. Marcel Moss jest autorem 27 książek z gatunku kryminału, sensacji, thrilleru oraz literatury młodzieżowej. Wśród historii, które wyszły spod pióra autora, można wyróżnić powieści, takie jak: "Mordercze instynkty", "Furia", "Mój ostatni miesiąc", "Nie wiesz wszystkiego", "Pokaż mi" czy "Nie odpisuj". Książki autora skupiają się na często lekceważonych problemach społecznych, obecnych w XXI wieku. Wśród nich znajdują się choroby psychiczne, narkomania, alkoholizm, lekomania, przemoc psychiczna i fizyczna, stalking, internetowa mowa nienawiści, pracoholizm, zdrady, a także seksualne skłonności sadomasochistyczne. W jego powieściach można odczuć mroczny klimat, towarzyszący wielowątkowym fabułą, w których nie brakuje też retrospekcji. Prywatnie autor jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także warszawskiej SGH. Na co dzień pracuje w marketingu internetowym, działając jako ekspert ds. mediów społecznościowych i digital marketingu.

"Porwani" to czwarty cykl kryminalno-thrillerowej serii ECHO, opowiadającej o dwójce prywatnych detektywów - Sandrze Milton i Ignacym "Igim" Sznyderze. Książka ukazała się w lutym 2024 roku pod patronatem wydawnictwa Filia. Powieść liczy sobie 400 stron.

Łódź, rok 2017. 20-letnia Michalina Antkowiak wychodzi z domu na spotkanie z przyjaciółką. Nie dociera jednak na umówione miejsce i przestaje dawać znaki życia. Zmartwieni rodzice oskarżają o porwanie córki jej chłopaka, Doriana Misztryna. Syn kontrowersyjnego biznesmena ma jednak solidne alibi. W efekcie śledztwo utyka w martwym punkcie.
Kilka lat później Michalina zjawia się u progu domu w tych samych ubraniach, które miała na sobie tamtego wieczora. Wypytywana przez wstrząśniętych rodziców o powody zniknięcia, nie potrafi wydusić z siebie ani słowa.
Rozwiązania zagadki podejmują się Ignacy „Igi” Sznyder i Sandra Milton z Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO”. Detektywi cofają się do przeszłości i ustalają, że prawdę mogą znać uczestnicy weekendowego wyjazdu w Karkonosze. Wyjazdu, który na zawsze odmienił życie grupy przyjaciół.

Po roku wracam do serii "ECHO" i okazuje się, że mój powrót jest bardzo dobry. Książki pana Marcela biorę w ciemno - jeszcze żadna mnie nie zawiodła i nie rozczarowała. Tak samo jest w przypadku "Porwanych" - to kolejna genialna książka w dorobku tajemniczego autora. Ale UWAGA! NIE JEST TO KSIĄŻKA DLA WRAŻLIWYCH CZYTELNIKÓW! Już sam prolog mocno szokuje swoją brutalnością i sadyzmem. Przyspiesza puls i wzbudza uczucie odrazy i jednocześnie ekscytacji. Ci wrażliwsi odpuszczą sobie lekturę, a ci, co lubią tego typu klimaty, przejdą dalej i przepadną w tej historii.

"Porwani" to bezpośrednia kontynuacja "Niewinnych". Jeśli nie czytaliście trzeciego tomu serii, to nie sięgajcie po czwarty. Ogólnie warto odświeżyć sobie poprzedni tom, żeby lepiej połapać się w fabule. W moim przypadku minął rok od przeczytania "Niewinnych" i szczerze mówiąc zapomniałam jak się tamten tom zakończył, więc w przypadku "Porwanych" zabrakło mi ekscytacji na starcie, ale prolog sprawił, że nie mogłam się od tej pozycji oderwać. Autor znów stworzył ciekawą fabułę oraz intrygujące i pełne napięcia zwroty akcji. Z wypiekami na twarzy i nie schodzącym ze mnie napięciem powoli zagłębiałam się w stworzoną przez pana Mossa historię. Jak wspomniałam wyżej, książka mnie nie rozczarowała, wręcz przeciwnie - bardzo szybko się wciągnęłam i nie byłam w stanie przestać czytać. Mocna, brutalna pozycja dla fanów serii ECHO oraz jej autora.

Wstrząsająca, brutalna, intrygująca i mega dobra lektura. Pozostaje jedynie czekać na kontynuację. Po raz kolejny jestem zachwycona. Polecam fanom brutalnych historii.

Marcel Moss to pseudonim tajemniczego autora facebookowego profilu ZWIERZENIE. Jego książki podbiły listy bestsellerów i sprowokowały czytelników i internautów do gorących dyskusji na ważne tematy społeczne, takie jak przemoc fizyczna i psychiczna, „hejt” w Internecie czy samotność i anonimowość w sieci. Marcel Moss jest autorem 27 książek z gatunku kryminału, sensacji,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Piotr Kościelny - z urodzenia wrocławianin. Prywatnie detektyw i pisarz. Prowadzi własne biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa. Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada trzy koty i psa rasy bokser. Autor 17 książek, wśród których czytelnicy znajdą takie tytuły jak "Wybór", "Nagonka", "Układ", "Decyzja", "Sidła" czy "Zakon".

"Nielat" to jedna z najnowszych książek autora. Powieść ukazała się w styczniu 2024 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Książka należy do gatunku kryminału i liczy sobie 424 strony.

Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość i bieda. Nastoletni Michał musi poświęcić wiele, by przetrwać w otaczającym go świecie.
Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzą sprawę zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został znaleziony w melinie w centrum miasta. Komisarz Nawrocki zwany „Chartem” nie ma pojęcia, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej karierze. Równocześnie wydział prowadzi śledztwo w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok nastolatka.
Co łączy te dwie sprawy? Jaką tajemnicę zabrał do grobu aktor? Co sprawiło, że Michał musiał podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję?

Głównymi bohaterami "Nielata" jest grupa wrocławskich śledczych z wydziału zabójstw: komisarz Andrzej Nawrocki zwany Chartem, jego partner aspirant Waldemar Tomczyk "Waldi" oraz czworo gliniarzy pracujących w dwóch mieszanych parach - sierżant Agnieszka "Mrówa" Mrówczyńska, aspirant Grzegorz Kłosek zwany Griszką oraz aspirant Małgorzata "Margo" Konieczna z sierżantem Pawłem Jasicą, ksywka Pablo. Śledczy prowadzą sprawę tajemniczej śmierci znanego aktora. Wkrótce dochodzi kolejna sprawa - grupa dzieci odkrywa zwęglone zwłoki. Ofiara wygląda na nastolatka. Czy te dwie sprawy coś łączy? Co wspólnego z nimi ma historia 11-letniego chłopca, która zaczęła się już cztery lata wcześniej? Czy te wszystkie wątki cokolwiek łączy? Przed śledczymi zapowiada się trudne zadanie...

Pan Kościelny jak zwykle ukazał brutalny świat dzieci i dorosłych. W jego powieściach próżno szukać tylko i wyłącznie szczęśliwych zakończeń. Autor po raz kolejny stworzył mroczny ale jakże prawdziwy świat z bezkompromisowymi postaciami. Ta książka jak i pozostałe autora wciąga i uzależnia. Mimo swoich ponad 400-stronicowych rozmiarów jest to powieść dosłownie na dwa dni. Czyta się ją szybko, wciąga błyskawicznie a główni bohaterowie uzależniają czytelnika od siebie. Po raz kolejny autor stworzył historię dla ludzi o mocnych nerwach - pan Kościelny nie stroni od przemocy i brutalnych opisów, których ofiarami padają najmłodsi. "Nielat" to mocna i wstrząsająca opowieść, która z pewnością spodoba się fanom mocnych historii. Jej zakończenie mocno mnie zaskoczyło i jednocześnie dało ukryty przekaz, że może powstać nowa seria. Oby, bo zapowiada się bardzo ciekawie.

Książkę polecam fanom autora i amatorom brutalnych kryminałów. Jak zwykle mocna pozycja.

Piotr Kościelny - z urodzenia wrocławianin. Prywatnie detektyw i pisarz. Prowadzi własne biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa. Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada trzy koty i psa rasy bokser. Autor 17 książek, wśród których czytelnicy znajdą takie tytuły...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Nautilus powraca Francesco Artibani, Giorgio Cavazzano, Enrico Faccini, Andrea Freccero, Lorenzo Pastrovicchio, Rudy Salvagnini
Ocena 7,7
Nautilus powraca Francesco Artibani,...

Na półkach: , ,

252 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Poleca zabiera czytelników na ulice Kaczogrodu oraz Myszogrodu. Na fanów Kaczora Donalda i spółki czeka 9 niezwykłych i przebojowych historii rodem prosto ze świata Walta Disney'a. Czytając poszczególne komiksy będziecie mieli okazję wraz z Donaldem i Diodakiem pomóc odzyskać świetność dawnemu, obecnie zapomnianemu kinu, ze Sknerusem i Kaczencją przygotujecie się do wielkiego balu a z Czarnym Piotrusiem zaplanujecie udany skok. Oprócz tego przyjrzycie się Donaldowi, który będzie próbował zająć się swoim ogródkiem oraz spełnić zachcianki diwy operowej. W tym drugim przypadku wydacie trochę pieniędzy i sporo nabiegacie się po mieście. Pojawi się również Kwakerfeller, który opowie co nieco o swojej młodości. Na kartach komiksu spotkacie również niezwykłego Kapitana Nemo, który wraz ze swoimi przyjaciółmi zabierze was w niezwykłą, intrygującą i pełną niebezpieczeństw podróż do kryształowego królestwa. Czeka tam na was przygoda nie z tej ziemi, choć dzieje się ona na ziemi... a właściwie pod ziemią... Dużo by opowiadać ;) Jeśli chcecie się przenieść w inne, niezwykłe miejsce, ten komiks będzie idealnym wehikułem czasu i tajemnic.
Polecam fanom komiksów i Kaczora Donalda.

WYZWANIE CZYTELNICZE - KWIECIEŃ 2024 - PRZECZYTAM KSIĄŻKĘ, KTÓRA PRZENIESIE MNIE W INNE MIEJSCE.

252 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Poleca zabiera czytelników na ulice Kaczogrodu oraz Myszogrodu. Na fanów Kaczora Donalda i spółki czeka 9 niezwykłych i przebojowych historii rodem prosto ze świata Walta Disney'a. Czytając poszczególne komiksy będziecie mieli okazję wraz z Donaldem i Diodakiem pomóc odzyskać świetność dawnemu, obecnie zapomnianemu kinu, ze Sknerusem i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Joanne Rowling urodziła się w Chipping Sodbury w South Gloucestershire. Autorka ma francuskie i szkockie korzenie. Ukończyła studia na Uniwersytecie w Exeter, gdzie w 1986 roku uzyskała licencjat z filologii francuskiej i filologii klasycznej. Po ukończeniu studiów autorka przeprowadziła się do Londynu. Zanim napisała Harry'ego Pottera stworzyła dwa utwory, które nie zostały wydane. Harry powstał podczas oczekiwań na opóźniony pociąg. Jak sama mówi, zanim osiągnęła cel swojej podróży, miała już gotowe postacie oraz znaczną część fabuły książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Nad powieścią pracowała w Edynburgu, jednocześnie kończąc studia podyplomowe. Pracę nad książką zakończyła w 1995 roku, następnie nawiązała współpracę z wydawnictwem Bloomsbury. Oprócz powieści młodzieżowych i dziecięcych autorka pisze również kryminały. Pod pseudonimem Robert Galbraith napisała cztery książki – „Wołanie kukułki”, „Jedwabnik”, „Żniwa zła” oraz „Zabójcza biel”. Telewizja BBC One zrealizowała serial na ich podstawie. W 2012 roku została wydana jej pierwsza książka dla dorosłych – "Trafny wybór" – na podstawie której powstał serial telewizyjny.

"Harry Potter i kamień filozoficzny: to pierwszy tom młodzieżowej serii o małym czarodzieju, który ukazał się w 1997 roku dzięki wydawnictwu Media Rodzina. Książka liczy sobie 328 stron.

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry`ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

Pierwszy tom przygód Harry'ego Pottera zabierze czytelników w niezwykłe i magiczne miejsce. Zarówno na małych jak i dużych fanów młodego czarodzieja czeka nie lada gratka. Któż z nas nie chciałby choć przez chwilę wejść do świata magii? W miejsce, gdzie wszystko to co dobre jest możliwe? W miejsce przepełnione ciepłymi uczuciami i niezwykłymi zdarzeniami. W miejsce, które przeniesie nas zupełnie gdzie indziej... Na niezwykłą czarodziejską ulicę Pokątną, gdzie znajdziemy sklep z różdżkami, kociołkami i magicznymi zwierzętami. Gdzie spotkamy gobliny oraz czarodziejów. Na ulicę, gdzie są sklepy z teleskopami i dziwnymi srebrnymi instrumentami. Do miejsca, gdzie znajdziemy witryny pełne beczek ze śledzionami nietoperzy i oczkami węgorzy. Tam, gdzie są stosy ksiąg z zaklęciami, pióra, zwoje pergaminów i butelki z magicznymi napojami. W miejsce, gdzie króluje miłość, przyjaźń i odwaga oraz chęć zabawy i nauki. "Harry Potter i kamień filozoficzny" przenosi nas do naprawdę niezwykłego świata, który spodoba się tak samo dzieciom jak i dorosłym. Przeczytanie tego tomu zajmuje jeden dzień i jest to bardzo fajna i wciągająca historia. Może nieco naiwna, ale przecież jest to książka dla dzieci. Harry Potter po raz kolejny zabrał mnie do świata mojego dzieciństwa, w miejsce, w które niestety nie mam już dostępu. Dzięki tej książce mogłam choć na chwilę powrócić do tych beztroskich lat.

Często wracam do Harry'ego Pottera. Lubię co jakiś czas przechadzać się ciemnymi korytarzami magicznego zamku, zwiedzić podziemia Banku Gringotta, którym rządzą gobliny, spróbować niezwykłych słodyczy i ciekawych napojów dostępnych w Hogsmeade, jedynej wiosce w Wielkiej Brytanii zamieszkanej całkowicie przez czarodziei... Nie wyobrażam sobie co jakiś czas nie wracać w tamte miejsca, dlatego teraz, z ogromną przyjemnością, sięgnęłam po początki serii, przypominając sobie, jak to wszystko się zaczęło. Obiektywnie jest to dobra książka, skierowana do dzieci. Dorosły czytelnik może stwierdzić, że jest nieco naiwna, no ale jej odbiorcą faktycznie jest dziecko, więc nie ma co się czepiać. Ja za każdym razem jestem zachwycona i za każdym razem podczas czytania towarzyszy mi przyjemne uczucie dreszczy, ponieważ ja wiem jak wygląda cała seria i z zachwytem przyglądam się pewnym niuansom, które stają się jasne dopiero w dalszych tomach. Autorka stworzyła kawał dobrej i wciągającej historii.

Harry Potter to lektura dla każdego. Książki nie trzeba polecać, poleca się sama. Uniwersum Pottera wypada znać.

WYZWANIE CZYTELNICZE - KWIECIEŃ 2024 - PRZECZYTAM KSIĄŻKĘ, KTÓRA PRZENIESIE MNIE W INNE MIEJSCE.

Joanne Rowling urodziła się w Chipping Sodbury w South Gloucestershire. Autorka ma francuskie i szkockie korzenie. Ukończyła studia na Uniwersytecie w Exeter, gdzie w 1986 roku uzyskała licencjat z filologii francuskiej i filologii klasycznej. Po ukończeniu studiów autorka przeprowadziła się do Londynu. Zanim napisała Harry'ego Pottera stworzyła dwa utwory, które nie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Terry Pratchett to brytyjski pisarz fantasy i science fiction, najbardziej znany jako autor cyklu Świat Dysku. Inne jego dzieła to m.in. Trylogia Johnny’ego Maxwella i Trylogia Nomów. Autor współpracował przy adaptacjach swojej twórczości na potrzeby sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jego pierwsza powieść - "Dywan" - została opublikowana w 1971. Pierwsza książka z serii Świat Dysku – "Kolor magii" – ukazała się w 1983 i od tego momentu autor kończył średnio dwie książki rocznie. Książki Pratchetta były w latach 90. najlepiej sprzedającymi się książkami w Wielkiej Brytanii. Książki Pratchetta zostały przetłumaczona na 33 języki. Obecnie jest drugim najchętniej czytanym pisarzem w Wielkiej Brytanii, a w USA siódmym najchętniej czytanym pisarzem niepochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Pratchett urodził się w 1948 roku. Jego wczesne zainteresowania obejmowały m.in. astronomię, zbierał karty herbaty Brooke Bond o kosmosie, posiadał teleskop i pragnął zostać astronomem, nie miał jednak wystarczających zdolności matematycznych. Autor zmarł 12 marca 2015 roku.

"Piramidy" to siódmy tom cyklu Świata Dysku. Książka po raz pierwszy została wydana w 1989 roku. Ten konkretny egzemplarz pochodzi od wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka ukazała się w 1998 roku, liczy sobie 276 stron i należy do gatunku fantastyki.

Teppic właśnie kończy swoją edukację. Nauki w ankh-morporskiej Gildii Skrytobójców nie należą do najłatwiejszych, jednak nie tylko pozwolą na błyskotliwą karierę, ale na pewno niejednokrotnie przydadzą się przyszłemu władcy - czyli doskonale sprawdzą się w przypadku syna faraona, bo nim właśnie jest główny bohater. Wszystko wskazuje na to, że któregoś dnia zasiądzie na tronie pustynnego państwa Djelibeybi, aby mądrze rządzić swoimi poddanymi. Ten dzień przychodzi jednak zdecydowanie wcześniej, niż chłopak się spodziewał.
Z kariery nici, więc aby zrealizować drugą część planu na życie, Teppic wraca do rodzinnego kraju, gdzie piramidy stawia się na każdym rogu. Jak jednak poradzić sobie z mocno skostniałym systemem, na którym opiera się ojczyzna, w miejscu, gdzie umarli są ważniejsi od żywych? Szczególnie, kiedy ostatnie lata spędziło się w Ankh-Morpork, największym mieście na Dysku, synonimie różnorodności i dziwactwa?

Siódmy tom nie jest tak zabawny jak poprzednie książki ze Świata Dysku, ale i tak była to dobra, śmieszna i ciekawa historia. Książka zabrała mnie do niezwykłego Świata Dysku, który spoczywa na grzbietach czterech słoni: Berilii, Tubula, Wielkiego T’Phona i Jerakeena, stojących na skorupie A’Tuina, wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat. Świat Dysku to taki nas świat w krzywym zwierciadle, który w zabawny i ironiczny sposób komentuje różne aspekty ludzkiego życia. Obiektem satyry czy też tematem głównym w "Piramidach" jest starożytny Egipt oraz religia. Co ciekawe książka nie należy do żadnego podcyklu Świata Dysku (a jest ich kilka!). Powieść nie wymaga znajomości poprzednich tomów, bowiem nie występują tu znani i już lubiani bohaterowie. Jest to zupełnie osobna opowieść dziejąca się na rozległym Świecie Dysku.

Terry Pratchett po raz kolejny zabrał mnie w niezwykłą podróż po swoim niezwykłym świecie. Bo choć Świat Dysku jest taki jak nasz, jest to jednak zupełnie inne miejsce. Żółw, który niesie na sobie Świat Dysku podtrzymywany przez cztery słonie, jest olbrzymim gwiezdnym żółwiem, który płynie sobie swobodnie przez przestrzeń kosmiczną. Wielki A’Tuin często przewraca się na brzuch, żeby unikać kolizji z asteroidami i kometami. Poza wywoływaniem choroby morskiej u każdego, kto w tym czasie przypadkiem ogląda nocne niebo, nie wpływa to właściwie na populację Dysku. A’Tuin znany jest z robienia skomplikowanych obrotów i korkociągów, jednak jest to znacznie rzadsze. Z powodu podróży przez wszechświat Wielkiego A’Tuina nocne niebo Świata Dysku nie jest takie jak w naszym świecie, zmiany w czasie podróży przez dziesięciolecia są bardzo wyraźne, stare konstelacje odpływają i pojawiają się nowe. Jest to równoznaczne z tym, że astrologowie muszą bezustannie unowocześniać i zmieniać horoskopy, aby dołączyć wszystkie nowe znaki zodiaku. Wokół A’Tuina krąży również wiele małych planet zbudowanych przez ogromne żuki gnojarze z odchodów słoni. Także jak widać, jest to bardzo niezwykłe i interesujące miejsce, które warto "zwiedzić".

Ta część nie wciągnęła mnie tak bardzo jak poprzednie. Może dlatego, że nie było w niej moich ulubieńców (jak choćby Rincewind czy Śmierć), na których chyba podświadomie czekałam. To mnie troszkę rozczarowało, bo jakoś nowi bohaterowie nie zdołali do mnie przemówić. Żadna z postaci nie zapadła mi w pamięć, nikogo nie polubiłam ale też nie było takich osób, które budziły by moją niechęć. Wydaje mi się, że "Piramidy" są takim tomem, o którym dość szybko zapomnę. Ogółem książka nie jest zła, ale bez dyskowych bohaterów dla mnie było średnio. Są za to piramidy, Sfinksy, suchy piach i jeszcze więcej starożytnych egipskich wierzeń. Pozycja dobra dla tych, którzy nie czytali jeszcze żadnej książki ze Świata Dysku, a chcieliby zobaczyć co i jak. Choć niekoniecznie jest to książka pierwszego wyboru, ponieważ są lepsze pozycje. Ja polecam zacząć od początku, czyli od "Koloru magii".

WYZWANIE CZYTELNICZE - KWIECIEŃ 2024 - PRZECZYTAM KSIĄŻKĘ, KTÓRA PRZENIESIE MNIE W INNE MIEJSCE.

Terry Pratchett to brytyjski pisarz fantasy i science fiction, najbardziej znany jako autor cyklu Świat Dysku. Inne jego dzieła to m.in. Trylogia Johnny’ego Maxwella i Trylogia Nomów. Autor współpracował przy adaptacjach swojej twórczości na potrzeby sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jego pierwsza powieść - "Dywan" - została opublikowana w 1971. Pierwsza książka z...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Max Czornyj z wykształcenia jest prawnikiem. Jego zamiłowaniem jest pisanie. Jest autorem 57 książek, wśród których czytelnicy znajdą krwawe kryminały (seria z Erykiem Deryło' seria z Lizą Langer), książki dla dzieci (seria o Zagadkowych Agentach), powieści historyczne ("Kat Hitlera", "Rozdzieliła nas wojna", "Czerwony terror") romanse ("Niebezpieczna propozycja") oraz biografie ("Jestem mordercą"). Napisał również opowiadania, które znajdziemy w takich książkach jak "Seryjni mordercy", "Zbrodnia i kara", "Balladyna" czy "Zabójczy pocisk. Polska krew". Jako autor książek oraz artykułów prawniczych Max Czornyj zdobył uznanie wielu czytelników. W końcu jego utwory dostarczają emocji, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do sięgnięcia po kolejny tekst. Dostrzegli to również krytycy, którzy bardzo dobrze oceniają dotychczas wydane książki. Max Czornyj może też poszczycić się pozytywnymi opiniami recenzentów zachwycających się klimatem, jaki tworzy w swoich utworach. Takie przyjęcie sprawiło, że teksty tego autora stale zyskują popularność, a przy tym trafiają w gusta wielu czytelników — nie tylko miłośników kryminałów i thrillerów, ale również literatury pięknej. Prywatnie autor jest miłośnikiem serów pleśniowych, wina, antyków i zegarów.

"Geneza zła" to już dwunasty tom znanej i lubianej przez czytelników krwawej serii kryminalnej, której głównym bohaterem jest lubelski komisarz Eryk Deryło. Książka ukazała się pod koniec 2023 roku nakładem wydawnictwa Filia. Powieść należy do gatunku thrilleru/kryminału i liczy sobie 320 stron.

Komisarz Deryło poszukuje wytchnienia w ustroniu nad Bałtykiem. Jednak Zło nie spuszcza go z oczu.
Kilkadziesiąt kilometrów dalej dochodzi do potwornej zbrodni. Pewna kobieta zostaje zamordowana tak brutalnie, jakby sprawcą był prawdziwy diabeł.
Tymczasem w okolicy pojawia się tajemniczy badacz wiary w zjawiska paranormalne, a grupka dzieci rozpoczyna niezwykłą grę. Ponoć jej autorem jest sam szatan.
Deryło zostaje wplątany w wydarzenia, które zachwieją jego wszelkimi przekonaniami. Aby zrozumieć okrutną prawdę będzie musiał odkryć przerażającą genezę Zła.
Zła, z jakim do tej pory nigdy się nie spotkał. I które być może tkwi w nim samym.

Skąd się bierze zło? Czy musi mieć swoją genezę? Czy zło pojawia się tak nagle, od tak, bo może? Autor w swojej najnowszej książce z serii o Eryku Deryle zabiera czytelnika w najmroczniejsze rejony ludzkiego zła. Zarówno w książce jak i całej serii mrok i brutalność grają pierwsze skrzypce. Wszystkie części serii łączy postać komisarza Eryka Deryły: z jednej strony wybuchowego i impulsywnego, z drugiej - niezrównanego w swoim fachu. To on stanie przed zadaniem niemożliwym - czy przyjdzie mu się zmierzyć z samym Diabłem? Czy Eryk Deryło po raz kolejny wyjdzie zwycięsko z nierównej walki dobra ze złem? Czy to co odkryje na temat zła zmieni jego dotychczasowy światopogląd? Jedno jest pewne - na czytelników czeka kolejna świetna i krwawa zagadka kryminalna.

Książka szybko wciąga. Tym bardziej jeśli jesteście fanami lubelskiego komisarza. Ja osobiście uwielbiam Eryka, jego postać należy do jednej z moich ulubionych książkowych postaci. Książkę czytało mi się błyskawicznie i z napięciem. Choć domyśliłam się tożsamości mordercy to muszę przyznać, że sposób przedstawienia Zła przez Czornyja w tej powieści jest bardzo ciekawy. No bo czy zło musi się skądś brać? Może po prostu rzeczywiście tkwi w każdym z nas i nie potrzebuje specjalnego impulsu, żeby się ujawnić. Intryga stworzona przez autora jest naprawdę dobra i jedyne czego żałuję to tego, że książka tak szybko się kończy. Swoją drogą kończy się niezwykle intrygująco, dając nadzieję na kolejną część, bo komisarz Deryło w najnowszej sprawie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Książkę polecam zarówno fanom autora jaki i Eryka Deryły. Powieść jest mroczna i brutalna, autor nie szczędzi na krwawych opisach, więc książka nie jest dla wrażliwców. Jeśli podobnie jak ja jesteście fanami mrocznych i makabrycznych powieści to "Geneza zła" jest w sam raz dla was. Gorąco polecam!

Max Czornyj z wykształcenia jest prawnikiem. Jego zamiłowaniem jest pisanie. Jest autorem 57 książek, wśród których czytelnicy znajdą krwawe kryminały (seria z Erykiem Deryło' seria z Lizą Langer), książki dla dzieci (seria o Zagadkowych Agentach), powieści historyczne ("Kat Hitlera", "Rozdzieliła nas wojna", "Czerwony terror") romanse ("Niebezpieczna propozycja") oraz...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Remigiusz Mróz to polski autor kryminałów, który jest przez czytelników uwielbiany bądź nienawidzony. Autor ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. „Kasacja”. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści. Jego książki były nominowane w Plebiscycie Książka Roku lubimyczytać.pl w kategorii kryminał, sensacja, thriller. Jest autorem serii z Joanną Chyłką, która stała się podstawą serialu „Chyłka. Zaginięcie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Wykupiono także prawa do ekranizacji innych serii autora - z komisarzem Forstem i cyklu „W kręgach władzy”. Autor na swoim koncie ma takie książki jak "Halny", "Langer", "Nie ufaj mu", "W cieniu prawa", "Kasacja", "Zaginięcie", "Wieża milczenia" czy "Czarna Madonna". Do końca 2023 roku jego książki rozeszły się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

"Światła w popiołach" to piąty tom cyklu, którego głównym bohaterem jest patomorfolog Seweryn Zaorski oraz jego przyjaciółka, policjantka, Kaja Burzyńska "Burza". Książka ukazała się pod koniec 2023 roku nakładem wydawnictwa Filia. Powieść liczy sobie 464 strony i należy do książek z gatunku kryminału.

Wiele lat temu w trakcie licealnej imprezy w Żeromicach doszło do tragedii – dwoje nastolatków spłonęło w starym, porzuconym pustostanie. Sprawa została zakwalifikowana jako wypadek i odcisnęła się na lokalnej społeczności tak silnym piętnem, że nikt do niej nie wraca. Do czasu.
Pewnego dnia w okolicy bowiem odnajduje się zwęglone ciało, które sprawia wrażenie, jakby zostało wyniesione z dawnych zgliszczy i przeniesione w czasie. Czy należy do jednej z rzekomych ofiar? A jeśli tak, to jakim cudem ta wówczas przeżyła? I kto po tylu latach zamordował ją w tak upiorny sposób?
Odpowiedzi poszukuje wracająca po urlopie macierzyńskim Kaja Burzyńska. Do pomocy zaś musi zaangażować mężczyznę, z którym od przeszło roku nie była sam na sam. I który nie ma pojęcia, że jest ojcem jej nowo narodzonego dziecka.

Bardzo lubię serię z Sewerynem Zaorskim. No podoba mi się ten facet jak nikt inny. Jego suchary wymiatają a on sam swoim sposobem bycia skradł moje serce już od pierwszego tomu. Mój typ ;) Nie czytałam innych książek pana Mroza, poza "Wybaczam ci", więc nie mogę nic szerszego na temat autora powiedzieć, ale bazując na serii z Sewerynem mogę przyznać, że zapowiada się na to, że polubię się z autorem. A może nie, może inne książki nie przypadną mi do gustu... Czas pokaże.

Z ogromną przyjemnością powróciłam do Żeromic oraz znanych i lubianych bohaterów. Znów poprychałam i pokręciłam głową nad "tatełożartami", z uśmiechem przyjrzałam się dorastającej córce Seweryna i po raz kolejny przepadłam w jego relacji z Kają. Co do stworzonej przez autora historii mogę powiedzieć, że szybko mnie wciągnęła. Książka należy do rodzaju tych, od których trudno się oderwać. Powieść ma tylko 3 długaśne rozdziały, ale każdy z nich ma swoje podrozdziały, więc czyta się ją fajnie i z napięciem. Autor zaserwował czytelnikom kilka dramatów i niespodziewanych zwrotów akcji. Już myślałam, że zakończenie będzie dla mnie prawdziwym ciosem a tymczasem autor tak zawirował fabułą, że zostałam pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę i czekam na więcej.

Powieść polecam wszystkim, nie tylko fanom autora, jednak koniecznie wcześniej trzeba zapoznać się z poprzednimi tomami, bowiem książki nie da się czytać bez znajomości całej serii.

Remigiusz Mróz to polski autor kryminałów, który jest przez czytelników uwielbiany bądź nienawidzony. Autor ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. „Kasacja”. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Max Czornyj - rocznik 1989, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Tworzy książki w takich gatunkach jak thriller/kryminał, powieść obyczajowa, historyczna, biograficzna czy romans. Pisze również książki dla dzieci. Jego cykl o Zagadkowych Agentach cieszy się sporym uznaniem. Jeśli chodzi o literaturę dla dorosłych czytelników, to na koncie autora znajdziemy między innymi serię z Erykiem Deryło, a w niej takie tytuły jak "Geneza zła", "Fatum" czy "Pokuta". Oprócz tej najbardziej rozpoznawalnej serii autor napisał takie powieści jak "Zmora", "Wina", "Kat Hitlera", "Niebezpieczna propozycja", "Czerwony terror" czy "Obcy". Książki autora zostały wydane w nakładzie sięgającym setek tysięcy, co jeszcze bardziej pokazuje, jakim uznaniem cieszy się wśród czytelników. Sam o sobie mówi, że jest miłośnikiem pleśniowych serów, wina, a także antyków i zegarów. Książki Maxa Czornyja wyróżniają się tajemnicą, grozą i historiami, od których trudno się oderwać.

"Czas śmierci" to najnowsza powieść polskiego autora. Jest to pierwszy tom otwierający nowy cykl, którego bohaterami są Brat Hektor oraz komisarz Sara Adam. Książka została wydana na początku 2024 roku nakładem wydawnictwa Filia. Powieść należy do gatunku thrilleru i liczy sobie 400 stron.

Kościelni dygnitarze powierzają bratu Hektorowi delikatną misję. Ma przekonać pewnego księdza do zrezygnowania z kapłaństwa oraz wyznania mrocznego sekretu.
Tymczasem zbliża się dzień, w którym Jubileuszowy Morderca składa swoją coroczną ofiarę. Śledczy za wszelką cenę chcą go powstrzymać. Jednocześnie komisarz Sara Adam prowadzi sprawę tajemniczego samobójstwa nastolatki. Prosi o pomoc Manuela, artystę wykonującego niezwykłe profile przestępców.
Losy ich wszystkich połączy przerażająca zbrodnia. Każdy ma swoje głęboko skrywane tajemnice. Seryjny morderca nazywający się Achillesem zna je wszystkie. Twoje też.

Ciekawa książka. Bardzo ciekawa. Początkowo nie mogłam się wciągnąć, ale w końcu nastąpił moment przełamania, po którym przepadłam bez reszty. Autor stworzył intrygującą historię. Nie bał się połączyć duchowieństwa z policyjną robotą, dzięki czemu stworzył niezwykły duet śledczy, który na długo zapamiętacie. Kontrowersyjnie ubierająca się pani komisarz oraz nietypowy zakonnik na długo zapadną Wam w pamięć. Książkę czyta się dobrze, fabuła szybko wciąga a czytelnik zatapia się w niej bez reszty. Akcja książki przyspiesza pod koniec i tam autor funduje nam prawdziwy rollercoaster emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Takiego zakończenia książki jakie zafundował nam autor kompletnie się nie spodziewałam. Na początku myślałam, że nie sięgnę po kontynuację, gdy takowa powstanie, ale teraz, na świeżo po lekturze muszę przyznać, że sięgnę po te książki z niemałą przyjemnością.

Lekturę najnowszej powieści Maxa Czornyja polecam przede wszystkim fanom krwistych pozycji oraz samego autora. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie.

Max Czornyj - rocznik 1989, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Tworzy książki w takich gatunkach jak thriller/kryminał, powieść obyczajowa, historyczna, biograficzna czy romans. Pisze również książki dla dzieci. Jego cykl o Zagadkowych Agentach cieszy się sporym uznaniem. Jeśli chodzi o literaturę dla dorosłych czytelników, to na koncie autora znajdziemy między...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Przytul misia Flemming Andersen, Sergio Badino, Giorgio Cavazzano, Rodolfo Cimino, Francesco D'Ippolito, Salvatore Deiana, Massimo Fecchi, David Gerstein, Paul Halas, Lars Jensen, Bob Karp, Lara Molinari, Paolo Mottura, Maria Muzzolini, Romano Scarpa, Al Taliaferro, Sergio Tulipano, Fausto Vitaliano
Ocena 7,9
Przytul misia Flemming Andersen, ...

Na półkach: ,

116 tom komiksów z serii GIGANT Poleca. Tym razem jest to zbiór ośmiu historii, których bohaterami jest Myszka Miki, Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Magika de Czar oraz inni disney'owscy bohaterowie. Autorzy poszczególnych komiksów zabiorą nas w magiczne miejsca i niebezpieczne podróże. I tak wraz z Donaldem, Diodakiem i Siostrzeńcami udamy się w kosmiczną podróż z serem na pokładzie, z Mikim wyruszymy na pomoc porwanej przez Piotrusia Minnie, Magika zabierze nas na spotkanie z kuzynem swojego kruka a wujek Sknerus opowie historię drugiego zarobionego miliona. Na fanów komiksów i Kaczora Donalda czeka mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

116 tom komiksów z serii GIGANT Poleca. Tym razem jest to zbiór ośmiu historii, których bohaterami jest Myszka Miki, Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Magika de Czar oraz inni disney'owscy bohaterowie. Autorzy poszczególnych komiksów zabiorą nas w magiczne miejsca i niebezpieczne podróże. I tak wraz z Donaldem, Diodakiem i Siostrzeńcami udamy się w kosmiczną podróż z serem na...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Między nami Mikołajami Walt Disney, Redakcja magazynu Kaczor Donald
Ocena 7,5
Między nami Mi... Walt Disney, Redakc...

Na półkach: ,

113 tom z serii GIGANT Poleca. Zbiór 10 komiksów, których bohaterami są Sknerus, Kaczor Donald, Magika de Czar, Daisy, Bracia Be oraz Siostrzeńcy. W tym tomie wraz ze Sknerusem i Św. Mikołajem spróbujemy odeprzeć atak Braci Be na skarbiec, wraz z Magiką i Diodakiem odnowimy patent magiczny czarownicy, z Gęgulem przejdziemy na dietę-cud a z Myszką Miki spróbujemy rozwiązać zagadkę zmiennej pogody. Jak zwykle na fanów Kaczora Donalda czeka mnóstwo przygód i śmiechu.

113 tom z serii GIGANT Poleca. Zbiór 10 komiksów, których bohaterami są Sknerus, Kaczor Donald, Magika de Czar, Daisy, Bracia Be oraz Siostrzeńcy. W tym tomie wraz ze Sknerusem i Św. Mikołajem spróbujemy odeprzeć atak Braci Be na skarbiec, wraz z Magiką i Diodakiem odnowimy patent magiczny czarownicy, z Gęgulem przejdziemy na dietę-cud a z Myszką Miki spróbujemy rozwiązać...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Złodziej z żelaza Walt Disney, Redakcja magazynu Kaczor Donald
Ocena 6,9
Złodziej z żelaza Walt Disney, Redakc...

Na półkach: ,

112 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Poleca. Tym razem autorzy zaserwowali nam dziewięć przezabawnych komiksów o naszych ulubieńcach ze świata Walta Disney'a. I tak w tym tomie wraz z Kaczorem Donaldem i młodymi Skautami wybierzemy się w niezapomniany rejs, z agentem DoubleDuckiem przeżyjemy niebezpieczną przygodę we Francji, z Indianą Goofsem spróbujemy odnaleźć niezwykle rzadkie części samochodowe do jego gufibi a z Braćmi Be złożymy niesamowicie potężnego złodzieja z żelaza. Przygód i śmiechu tu co nie miara. I cena już nieco wyższa, bo 12,90 zł ;) Fani komiksów i Kaczora Donalda będą zachwyceni.

112 tom zbioru komiksów z serii GIGANT Poleca. Tym razem autorzy zaserwowali nam dziewięć przezabawnych komiksów o naszych ulubieńcach ze świata Walta Disney'a. I tak w tym tomie wraz z Kaczorem Donaldem i młodymi Skautami wybierzemy się w niezapomniany rejs, z agentem DoubleDuckiem przeżyjemy niebezpieczną przygodę we Francji, z Indianą Goofsem spróbujemy odnaleźć...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Bohater z rezerwy Francesco Artibani, Danilo Barozzi, Giorgio Cavazzano, Francesco D'Ippolito, Enrico Faccini, Silvia Gianatti, José Antonio González, Bob Karp, Darko Macan, Alessandro Mainardi, Federico Mancuso, Lara Molinari, Carlo Panaro, Andreas Pihl, Riccardo Secchi, Mårdøn Smet, Al Taliaferro
Ocena 7,1
Bohater z rezerwy Francesco Artibani,...

Na półkach: ,

"Bohater z rezerwy" to 57 zbiór dziewięciu komiksów z serii GIGANT Poleca. Na kartach tego komiksu spotkamy między innymi Superkwęka, Myszkę Miki, Sknerusa oraz Donalda. Wraz z bohaterami będziemy mieli okazję wziąć udział w wyścigu o coraz dziwniejsze autobusy, obejrzymy Kaczencję w roli projektantki luksusowej biżuterii a z Donaldem wybierzemy się na niezapomniane wakacje. Do tego będziemy mieli okazję poznać początki historii Superkwęka. Gratka dla fanów komiksu i Kaczora Donalda.

"Bohater z rezerwy" to 57 zbiór dziewięciu komiksów z serii GIGANT Poleca. Na kartach tego komiksu spotkamy między innymi Superkwęka, Myszkę Miki, Sknerusa oraz Donalda. Wraz z bohaterami będziemy mieli okazję wziąć udział w wyścigu o coraz dziwniejsze autobusy, obejrzymy Kaczencję w roli projektantki luksusowej biżuterii a z Donaldem wybierzemy się na niezapomniane...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Tu się zgina MIECZ RONINA Stefano Ambrosio, Flemming Andersen, Gaja Arrighini, Federico Bertolucci, Luca Bonardi, Joaquín Cañizares Sanchez, Rodolfo Cimino, Tito Faraci, Andrea Freccero, Bob Karp, Alessia Martusciello, Xavier Vives Mateu, Carol McGreal, Pat McGreal, Lara Molinari, Stefan Petrucha, Nino Russo, Al Taliaferro
Ocena 7,0
Tu się zgina M... Stefano Ambrosio, F...

Na półkach: ,

13 tom serii GIGANT Poleca to zbiór 9 komiksów o przygodach znanych i lubianych przez dzieci (i dorosłych) bohaterów ze świata Walta Disney'a. Tym razem na warsztat autorzy poszczególnych komiksów wzięli przygody takich bohaterów jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Goguś, Diodak, Bracia Be czy Kaczencja. Towarzyszymy bohaterom w misjach nie z tej ziemi, musząc zmierzyć się z kosmitami czy mitycznymi postaciami prosto z Japonii. Poza tym będziemy mieli okazje zobaczyć Donalda w roli szczęściarza, Mikiego w krzywym zwierciadle oraz chorego Sknerusa. W tym tomie przygód i śmiechu tu co nie miara. To co mnie "zachwyca" to cena komiksu - 7,95 zł - to były czasy 😂
Komiks spodoba się wszystkim fanom Kaczora Donalda.

13 tom serii GIGANT Poleca to zbiór 9 komiksów o przygodach znanych i lubianych przez dzieci (i dorosłych) bohaterów ze świata Walta Disney'a. Tym razem na warsztat autorzy poszczególnych komiksów wzięli przygody takich bohaterów jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Goguś, Diodak, Bracia Be czy Kaczencja. Towarzyszymy bohaterom w misjach nie z tej ziemi, musząc zmierzyć się z...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Zbieg ma krótkie nogi Flemming Andersen, Marina Baggio, Joaquín Cañizares Sanchez, Fabio Celoni, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Bob Karp, Alessia Martusciello, Carol McGreal, Pat McGreal, Fabio Michelini, Paola Mulazzi, Carlo Panaro, Nino Russo, Rudy Salvagnini, Giampaolo Soldati, Al Taliaferro
Ocena 7,5
Zbieg ma krótk... Flemming Andersen, ...

Na półkach: ,

Jeden z pierwszych komiksów z serii GIGANT Poleca.
"Zbieg ma krótkie nogi" to 7 tom serii. Jest zbiorem 8 komiksów, których bohaterami są między innymi Dziobas, Magika de Czar, Kaczor Donald, Wolframik czy wujek Sknerus. Na kartach ośmiu komiksów na czytelników czekają niesamowite przygody. Przyjdzie wam się zmierzyć z Magiką, która nie ustaje w próbach wykradzenia szczęśliwej dziesięciocentówki, wraz z Donaldem przeniesiecie się do średniowiecznej Wenecji a z Dziobasem zbudujecie niezniszczalny zamek z piasku. Siódmy tom serii GIGANT Poleca to wspaniała rozrywka dla wszystkich prawdziwych Kaczkofanów. Warto przypomnieć sobie te starsze wydania popularnego GIGANTA. Jak zwykle dobra rozrywka gwarantowana!

Jeden z pierwszych komiksów z serii GIGANT Poleca.
"Zbieg ma krótkie nogi" to 7 tom serii. Jest zbiorem 8 komiksów, których bohaterami są między innymi Dziobas, Magika de Czar, Kaczor Donald, Wolframik czy wujek Sknerus. Na kartach ośmiu komiksów na czytelników czekają niesamowite przygody. Przyjdzie wam się zmierzyć z Magiką, która nie ustaje w próbach wykradzenia...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Katarzyna Puzyńska - polska autorka kryminałów, z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. Zadebiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę kryminalną o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Jest autorką kryminałów, fantasy, horroru oraz książek non-fiction. Na koncie autorki znajdziemy takie powieści jak "Bezgłos", "Chąśba", "Policjanci. Ulica" czy "Utopce".

"Zgłoba" to 15 tom serii Lipowo. Książka ukazała się w 2023 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Powieść należy do gatunku kryminału/thrillera i liczy sobie 720 stron.

Do Lipowa przybywa tajemnicza kobieta. Daniel Podgórski zgadza się pomóc jej w śledztwie dotyczącym mężczyzny niesłusznie oskarżonego o cztery morderstwa.
Mieszkańcy maleńkiego Puszczykowa boją się zapuszczać do lasów wokół wsi. Kryje się tam wąwóz od lat uważany za nawiedzony. W dziewiętnastym wieku schwytano tam pewną kobietę i oskarżono ją o czary. Mówi się, że zanim spłonęła na stosie, rzuciła klątwę na potomków swoich dręczycieli.
W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku w Puszczykowie ginie mała dziewczynka. Nawet śledczy nie mogą oprzeć się wrażeniu, że rany na jej ciele przypominają zadane przez strzygę. Czy dziewczynka jest ofiarą dawnej klątwy?
Kilkadziesiąt lat później grupa nastolatków próbuje rozwikłać zagadkę jej śmierci. Wydaje się to jedynie niewinną zabawą na długie letnie dni, ale ma swoje konsekwencje. Nie wszyscy przecież chcą, żeby prawda wyszła na jaw.
Mikołaj Zieliński wraca po latach do miejscowości, gdzie spędzał wakacje. Tym razem – żeby szukać zaginionego ojca. Towarzyszy mu dziewczyna. Razem próbują rozwikłać tajemnicę, ale Sara wkrótce umiera. Zostaje odnaleziona w nawiedzonym wąwozie. Leży niemal dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed kilkudziesięciu laty spoczywało ciało zabitej dziewczynki. W wąwozie ukrytych jest więcej trupów. Wszyscy zabici zdają się być związani z Mikołajem. Mężczyzna trafia do więzienia. Daniel Podgórski robi wszystko, żeby wśród mieszkańców maleńkiej wsi znaleźć prawdziwego sprawcę. Czy sam uniknie pułapki? Kim jest tajemnicza kobieta, która wciągnęła byłego policjanta do śledztwa? Czy na pewno ma dobre intencje?

Lipowo, miejsce akcji sagi, jest fikcyjną wsią, położoną kilkanaście kilometrów od Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Tworząc książkowe Lipowo autorka inspirowała się istniejącą naprawdę miejscowością - Pokrzydowem. Do Pokrzydowa mam raptem 43 km. Wszystkie miejsca i miejscowości opisywane w serii są mi bliskie i znane i jakże dobrze czyta się książki, które opisują rodzinne bądź dobrze znane strony. Czytelnik jeszcze bardziej wciąga się w fabułę, bo ma wrażenie, że sam jest uczestnikiem przygód książkowych bohaterów. To pomaga zżyć się z postaciami i samym miejscem akcji. Z ogromną przyjemnością po raz 15 powróciłam do Lipowa i jego mieszkańców. Z równie ogromną przyjemnością stwierdzam, że po raz kolejny się nie zawiodłam. Akcja książki szybko mnie wciągnęła, fabuła usatysfakcjonowała a sama autorka wzbudziła podziw tym, że znów nie bała się postawić swoich głównych bohaterów w niekonwencjonalnych sytuacjach. Właśnie za to lubię Lipowo - główna czy nie główna postać, lubiana czy nie, autorka nie boi się wprowadzać zamieszania w życie jej i czytelników. Nikogo nie oszczędza, nawet wiodących postaci. I za to przeogromny plus.

Czy można wymyślić coś nowego po raz piętnasty? Coś, co nie znudzi lecz wciągnie. Okazuje się, że można. Mnie Lipowo nie nudzi i z ogromnym napięciem czekam na dalsze losy swoich ulubionych postaci. W tej części prym wiedzie głównie Klementyna Kopp i Malwina Górska. Na dalszym planie jest Daniel Podgórski wraz z Katarzyną, zwaną Maciejką, która pojawiła się w poprzednim tomie. Oprócz nich ze starej gwardii nie ma praktycznie nikogo. Z początku przewija się Maria Podgórska i to tyle. Reszta ludzi to nowe postacie. Historia stworzona przez autorkę wciągnęła mnie od samego początku. Z napięciem śledziłam losy wszystkich bohaterów i nie wiem czyja historia jest najlepsza. Wciągnął mnie mroczny klimat książki, ciekawa historia oraz postacie. Tu wszystko było dobre. Właściwie nie mam się do czego przyczepić - Lipowo po raz piętnasty mnie nie zawiodło.

Czy polecam tę książkę? Oczywiście! Lipowo ma swoich zwolenników ale również i tych, którzy twierdzą, że czym dalej tym jest gorzej. Dla mnie czym dalej w las tym lepiej. Każdy kolejny tom mi się podoba i każdy kolejny tom będę polecać. Dla mnie cała seria jest świetna.

Katarzyna Puzyńska - polska autorka kryminałów, z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. Zadebiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę kryminalną o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Jest...

więcej Pokaż mimo to